Результати онлайн-опитування “Реформування освіти зсередини: точка зору представників освітянського середовища”

Освітню реформу останнім часом досить часто критикують журналісти, експерти, громадськість. Працівники освіти не завжди готові публічно обговорювати проблеми, навіть якщо вони очевидні іншим: батькам, учням, студентам і роботодавцям. Тому й постала потреба у проведенні анкетування освітян з питань щодо оцінювання та сприйняття перебігу реформи в освіті.

Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» у травні–червні 2018 року провела серед учителів, працівників та адміністрації закладів загальної середньої освіти (ЗЗСО) онлайн-опитування на тему: «Реформування освіти  зсередини: точка зору представників освітянського середовища» з метою формування серед освітян запиту щодо коригування дій під час упровадження освітньої реформи та фундаменту для її підтримки, підвищення усвідомлення ролі освіти в суспільстві.

За всіма запитаннями, які стосувались реформування освіти, у відповідях респондентів простежувався широкий спектр думок – від позитивних до негативних, від критичних до нейтральних.

Відгук на онлайн-опитування був масовим, колеги-освітяни з ентузіазмом включились у дослідження. Нам видається, що за охопленням опитаних, проведене дослідження може цілком заповнити нестачу «зворотного зв’язку», що було, вочевидь, основним недоліком організації більшості реформаторських ініціатив у сфері освіти.

Відповіді респондентів, переважно, були емоційними, а їх автори, напевно, представляють найактивнішу частину освітянської спільноти. Традиційно найактивніші представники будь-якої соціальної спільності і виступають «лідерами думок» у своїх професійних колективах і спільнотах. Тому ми вирішили у підсумкових звітах про результати опитування надати вільні відповіді повністю, виключивши лише прямі повтори та повтори за змістом. Це, на наш погляд, дасть змогу побачити емоційну палітру ставлення до питань реформування освіти.

Дякуємо всім небайдужим освітянам, які взяли участь в опитуванні «Реформування освіти – зсередини: точка зору представників освітянського середовища»!

Під час участі у наступному опитуванні, яке відбудеться у червні 2019 р., просимо взяти до уваги таке:

не потрібно набирати вручну адресу посилання для участі в опитуванні, перейдіть за активним посиланням на анкету, розміщеним в електронній версії листа, отриманого Вашою установою, або за посиланням на сайті ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» або на сайті Вашої установи;

для коректного відображення на Вашому комп’ютері української мови в запитаннях опитування, зробленого за допомогою онлайн-сервісу Google Form, змініть налаштування мови на українську на домашній сторінці облікових записів Google.

Результати всеукраїнського онлайн-опитування «Реформування освіти – зсередини: точка зору представників освітянського середовища» серед учителів, працівників та адміністрації закладів освіти, що забезпечують здобуття загальної середньої освіти, травень–червень 2018 року

Результати всеукраїнського онлайн-опитування «Реформування освіти – зсередини: точка зору представників освітянського середовища» серед науково-педагогічних працівників та адміністрації закладів вищої освіти, травень–червень 2018 року

КАЛЕНДАР РЕФОРМИ ОСВІТИ І НАУКИ

ПРІОРИТЕТНІ  НАПРЯМИ ЗМІН  У ВИЩІЙ ОСВІТІ  НА 2018-2019 рр.

 

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×