Використання цифрових інструментів в освіті розглянули під час зимової школи в Трускавці
З 13 по 16 лютого 2025 року у Трускавці освітян об’єднала Всеукраїнська очно-дистанційна зимова школа «Цифрові інструменти в освіті. Тенденції, запити, виклики», де вони мали можливість поринути у світ цифрових технологій, а також підвищити власну компетентність щодо використання штучного інтелекту в освітній діяльності, формування безпечного освітнього середовища з використанням базових знань з кібербезпеки та кіберзахисту, впровадження та реалізації інноваційних моделей та технологій дистанційного навчання.
Організаторами були Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» та Центр інноваційних освітніх технологій Національного університету «Львівська політехніка».
Учасників Зимової школи привітали: заступник директора Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Галина Коломоєць, міський голова м. Трускавець Андрій Кульчицький, заступник директора – начальник управління Львівської обласної військової адміністрації Мар’яна Дмитрів та директор Центру інноваційних освітніх технологій Національного університету «Львівська політехніка» Маргарита Носкова.
У межах школи відбулися навчальні сесії та майстер-класи. На першій навчальній сесії питання світових трендів цифровізації та реформи української освіти висвітлила Маргарита Носкова. Про програму соціально-емоційного навчання «Лідер у Мені» для дітей та підлітків доповів ексклюзивний ліцензіат і партнер Franklin Covey Education в Україні Руслан Беднарський, майстер-клас «Як працюють 7 звичок у дитячому колективі» було проведено директором з контенту Franklin Covey Education в Україні Тетяною Гордієнко. Огляд сучасних цифрових платформ здійснила науковий співробітник відділу математичної та інформатичної освіти Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України Ольга Коршунова. Заступник начальника технічного нагляду та комп’ютерного забезпечення Департаменту освіти і науки Львівської ОДА, директор ГО «Інститут кібербезпеки та аналітики» Мирон Пацай доповідав про необхідність персональної кібербезпеки, уміння аналізувати ризики й захищатися від них.
Першу навчальну сесію завершили активності з командоутворення та сторітелінг, які провели заступник директора ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Галина Коломоєць, завідувач сектору науково-видавничої роботи відділу науково-методичного забезпечення підвищення якості освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Тетяна Малечко, методист відділу науково-методичного забезпечення підвищення якості освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Галина Буянова, учитель технологій школи І–ІІІ ступенів № 309 Дарницького району м. Києва Світлана Ус.
Друга навчальна сесія почалася з тренінгу тренера Громадської організації «Академія сучасних освітян», психолога з корекційно-розвиткових занять ІРЦ Катерини Лиманської «Бути щасливим тут і зараз» та доповіді Мирона Пацая «Дезінформація та протидія ІПСО. Приклади та способи боротьби».
Досвідом використання штучного інтелекту в освітньому процесі поділилась директор Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій Національного університету «Львівська політехніка», засновник кафедри систем штучного інтелекту Наталія Шаховська. Щодо використання цифрових інструментів в STEM-освіті розповідала науковий співробітник відділу математичної та інформатичної освіти Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України Ольга Коршунова.
Питання тренінгової діяльності в сучасній освіті та сценарій тренінгу від планування до впровадження було розкрито професором кафедри педагогіки та психології Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Світланою Криштанович.
Під час третьої навчальної сесії учасники Зимової школи взяли участь у виставці сучасного інноваційного обладнання для НУШ з майстер-класами від провідних світових та українських компаній – виробників засобів навчання та навчального обладнання, а саме: Дмитро Галько – Компанія EdPro; Владислав Лазарюк – «Мандрівка забавами світу. Альтернатива гаджетам. Активні перерви. Облаштування освітнього простору»; Ольга Коршунова – Видавничий дім «Освіта» – «Сінгапурська математика. СТЕМ лабораторії. Штучний інтелект»; Вячеслав Боженко, Роман Адаменко – Відокремлений підрозділ громадської організації «Альфа Селф Дефенс» в місті Києві – «Ознайомлення з мультиротерними типами БПЛА» та майстер-клас з пілотування БПЛА; Компанія «STEM-Class» з 2-ма майстер-класами.
Четверта навчальна сесія занурила учасників у простір відпочинку, релаксу та відновлення. Тренінги провели тренер Громадської організації «Академія сучасних освітян» Катерина Лиманська, завідувач кафедри психології КЗ «Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Алла Вознюк. Директор Львівського професійного коледжу сфери обслуговування та поліграфії Ольга Богоніс висвітлила питання цифровізації як ефективного інструменту забезпечення прозорості освітнього процесу та мінімізації корупційних ризиків. Завершив навчання майстер-клас з миловаріння від Юлії Гесик, учителя-логопеда, коуча, тренера, організатора майстерок.
Зимова школа об’єднала понад 300 учасників майже з усіх регіонів України.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |