У Тернополі відбувся освітній форум, присвячений запобіганню і протидії булінгу
25 жовтня Міністерство освіти і науки України, Тернопільська обласна військова адміністрація, народна депутатка Людмила Марченко та керівниця проєкту «Дружній простір: попередження та профілактика булінгу» організували й провели освітній форум «Психологічна безпека освітнього середовища: виклики часу, тенденції, підходи» на базі відокремленого структурного підрозділу «Тернопільський фаховий коледж Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя».
Захід присвячено протидії і запобіганню булінгу в шкільному середовищі. Під час форуму презентували національну антибулінгову програму як елемент розбудови безпечного і здорового освітнього середовища та реалізацію проєкту «Дружній простір: попередження та профілактика булінгу».
«Дуже багато уваги буде надано підвищенню кваліфікації вчителів і шкільних психологів. Ми не залишаємо вас на самоті і плануємо проводити тематичні вебінари та курси як підвищення кваліфікації. Ми розуміємо, що треба приділяти увагу якості психологічної допомоги в школі. Потрібно розвивати цей напрям разом і давати інструментарій психологам, щоб працювати для запобігання булінгу», — зазначила у виступі керівниця проєкту «Дружній простір: попередження та профілактика булінгу» Ніна Савицька.
У межах шкільної освіти також зроблено деякі кроки, які допоможуть учителям та психологам працювати в напрямі превенції булінгу: розроблення програм, спрямованих на розвиток основ здорової комунікації, емоційного інтелекту, емоційної стійкості у школі, надання методичних рекомендацій тощо.
«Важливо розуміти, що кожен з нас на своєму місці може багато зробити для протидії булінгу. Найголовніше — це увага до цього питання: безперервний і системний контроль ситуації, швидке і дієве реагування на ситуації булінгу і профілактична робота: створення цінностей і культури спілкування на рівні родини, школи, держави», — народна депутатка Людмила Марченко.
Також учасники освітнього форуму обговорили використання нового інструменту швидкого повідомлення про булінг, який нещодавно презентувало МОН. До заходу долучилися і представники Національної поліції в Тернопільській області, щоб обговорити шляхи та способи превенції та протидії булінгу.
Організатори зазначають, що це лише перший тематичний захід, який проведено в межах національної кампанії щодо протидії та запобіганню булінгу в школах. Такі освітні форуми плануються і в інших областях України з метою підтримки освітян на шляху боротьби з булінгом в закладах освіти.
Джерело – сайт Міністерства освіти і науки України.