Відбулась Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція «STEM – світ інноваційних можливостей. STEM у позашкільній освіті»
Позашкільна освіта є унікальним простором для розвитку креативного та інноваційного потенціалу дітей та молоді, формування наукового світогляду та підготовки до майбутніх професій.
Актуальні питання, що сприятимуть впровадженню STEM-освіти у закладах позашкільної освіти обговорили 27 березня 2025 року під час Всеукраїнської науково-практичної онлайн-конференції «STEM – світ інноваційних можливостей. STEM у позашкільній освіті» у рамках Шістнадцятої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2025» та Всеукраїнського фестивалю «STEM-весна».
Спікерами конференції були:
Геннадій Шкура, директор Українського державного центру позашкільної освіти, який у доповіді обґрунтував дієвість впровадження STEM-підходів у позашкільній освіті задля формування компетентностей учнів/вихованців та окреслив шляхи розвитку STEM-освіти у позашкільній ланці; Оксана Лозова, начальниця відділу STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», акцентувала, що впровадження STEM-освіти потребує від педагогів адаптивності та готовності змінювати та вдосконалювати навчальні підходи й представила ресурси для професійного розвитку педагогічних працівників у контексті STEM.
Інноваційні практики впровадження STEM-освіти у закладах позашкільної освіти представили: Кондрюк Денис, кандидат фізико-математичних наук, викладач ВСП «Фаховий коледж ЧНУ ім. Ю. Федьковича», завідувач організаційно-масового відділу КЗ «Чернівецький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді», який поділився досвідом використання робототехніки, що є інструментом зацікавлення до навчання та профорієнтації майбутніх творців технологій; Тарасова Тетяна, завідувачка методичним відділом КЗ «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради довела, що STEM-освіта може успішно розвиватися у дистанційному форматі; Луценко Олександр, директор КЗПО «Центр розвитку дітей та молоді «СтартУм» Дніпровської міської ради презентував досвід реалізації напрямів STEM-освіти у позашкіллі та окреслив виклики, що постають перед педагогічною спільнотою.
Під час конференції Василашко Ірина, завідувачка сектору інноваційних форм та методів діяльності педагогічних працівників відділу STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», презентувала етапи Всеукраїнського заходу «Ми розвиваємо STEM»; Валентина Чорноморець, завідувачка сектору освітніх процесів відділу STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» ознайомила учасників конференції із низкою STEM-заходів, що організовуються відділом STEM-освіти.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
У конференції взяли участь понад 2000 учасників.
Захід став натхненним майданчиком для втілення новий ідей, результативних рішень та конструктивного обговорення актуальних питань STEM-освіти.
Конференція організована відділом STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» у співпраці з Українським державним центром позашкільної освіти, за технічної підтримки ВД «Освіта», цифрової платформи «ЄАС».
Переглянути конференцію можна за покликанням https://youtube.com/live/c_Lv9eloOio