Визначено переможців Всеукраїнського змагання з моделювання розумних пристроїв «STEAM-House»
Днями відбувся фінал Всеукраїнського змагання з моделювання розумних пристроїв «STEAM-House». Мета змагання – підвищення інтелектуального потенціалу України шляхом сприяння розвитку технологічної компетентності та дослідницьких і творчих навичок здобувачів освіти.
Змагання «STEAM-House» — це яскравий приклад того, як інновації, технології та творчість можуть об’єднувати кращі ідеї, стимулюючи розвиток освіти та науки. Особливістю змагань було те, що фіналісти отримали бокси з обладнанням для реалізації проєктів. Для багатьох здобувачів освіти участь у STEAM-змаганнях — це перші, але впевнені кроки до омріяної професії.
У період із квітня по листопад 2024 року до змагань долучились команди закладів освіти з усіх областей України. До фіналу «STEAM-House» потрапили команди з Донецької, Волинської, Житомирської, Запорізької, Київської, Чернігівської та Харківської областей.
Експертне журі визначили фіналістів Всеукраїнського змагання з моделювання розумних пристроїв «STEAM-House» за такими номінаціями:
Найкращий проєкт глобального спрямування:
Команда: SichEco
Проєкт «Мобільна автономна система моніторингу біорізноманіття птахів»
Комунальний заклад «Запорізька спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів «Січовий колегіум» Запорізької обласної ради;
Найкращий проєкт екологічного спрямування:
Команда: Еконоватори
Проєкт «Екотепло»
Катюжанський опорний ліцей Димерської селищної ради Київської області;
Найкращий проєкт соціального спрямування:
Команда: Творці Майбутнього
Проєкт «Kit-набір light shield»
Хорошівська територіальна громада, Житомирської області. Молодіжний простір Ko_Laba
GRAND PRIX
Команда: Sunflower seeds
Проєкт «Sunflower System»
Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 9 Покровської міської ради Донецької області
Переможець номінації від Мегатрейд:
Найкращий проєкт «Ефективне технологічне рішення»
Команда: «4 real»
Проєкт «SMART система керування вуличним освітленням»
Молодіжний простір Ko_Laba з Чугуївської громади Харківської області.
У межах змагання відбулася панельна дискусія «Способи подолання освітніх втрат та майбутнє української освіти», до якої долучилися Оксана Лозова, начальниця відділу STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Ірина Топчій, директорка Черкаської міської гімназії № 9 імені О.М.Луценка, Анна Новікова, заступниця директора Криворізької гімназії № 51 та учні українських шкіл: Демченко Дар’я, Чехов Назар, Роман Жалковський, Катерина Качан. Під час дискусії учасники обговорювали актуальні теми: як зробити українську освіту більш конкурентноспроможною; яка роль штучного інтелекту у розвитку освіти; як підвищити мотивацію учнівства до навчання тощо.
Переможці Всеукраїнського змагання отримали цінні призи від партнерів: Accord Group, ІТ-Інтегратор, Logitech, STEM-class, Huawei та інших.
Всеукраїнське змагання з моделювання розумних пристроїв «STEAM-House» проводиться з 2018 року відділом STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» спільно з Благодійним Фондом «Фонд освітніх ініціатив» за сприяння партнерів.
Сподіваємось у майбутньому проєкти учасників будуть реалізовані для розбудови України!