Відбулась VІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Заклад освіти – територія здоров’я, безпеки, підтримки»

Відповідно до плану роботи Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» на 2024 рік, 21 листопада відбулась в онлайн-форматі VІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Заклад освіти – територія здоров’я, безпеки, підтримки».

Захід відбувся в межах реалізації ІІ етапу інноваційного освітнього проєкту на всеукраїнському рівні за темою «Організаційно-педагогічні умови функціонування та розвитку безпечної школи у воєнний/повоєнний час» на базі Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

Мета конференції: обговорення актуальних питань освітньої діяльності в закладах освіти для забезпечення їх безпечного функціонування, створення здоров’япідтримуючих умов для всіх учасників освітнього процесу під час воєнного та післявоєнного стану.

Учасники конференції: співробітники наукових установ, науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти, науково-педагогічні та педагогічні працівники закладів післядипломної педагогічної освіти, керівники та педагоги закладів освіти всіх рівнів, працівники центрів професійного розвитку педагогічних працівників, психологічних служб системи освіти, інклюзивно-ресурсних центрів, інші зацікавлені особи.

Завдання конференції: обговорити напрями організації сучасного освітнього процесу в Україні для забезпечення здоров’яспрямованої функції освіти, створення умов безпеки та підтримки в освітньому процесі для учасників освітнього процесу.

У ході роботи конференції обговорювалися питання за такими напрямами:

  1. Створення безпечного та здорового освітнього середовища як актуальна освітня проблема.

  2. Здоров’язбережувальна і екологічна компетентність учасників освітнього процесу. Здоров’язбережувальні технології.

  3. Здоровий спосіб життя й відновлення ресурсу в умовах війни. Посилення стійкості учасників освітнього процесу.

  4. Реформування системи харчування в закладах загальної середньої освіти.

  5. Готовність учасників освітнього процесу до дій в умовах надзвичайних ситуацій, воєнного стану.

  6. Психоемоційна підтримка та психологічна допомога учасникам освітнього процесу.

  7. Інструменти та методики змішаного навчання дітей, учнів, студентів як умова безпечного, здорового, комфортного освітнього середовища.

  8. Зміст післядипломної освіти в умовах сьогодення для професійного розвитку педагогічних кадрів.

За підсумками роботи заходу учасникам були надані методичні рекомендації щодо створення здоров’япідтримуючих умов для всіх учасників освітнього процесу та забезпечення безпечного функціонування закладів освіти. Незабаром за результатами проведення конференції буде підготовлений збірник матеріалів.

Висловлюємо вдячність Комунальному закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти за високий рівень проведення конференції та вітаємо з нагоди 85-річчя із дня заснування. Ця дата є свідченням великої праці та відданості колективу інституту справі підвищення професіоналізму педагогів, розвитку освіти та формування висококваліфікованих фахівців. Бажаємо вам нових звершень на шляху вдосконалення освіти, успішної реалізації всіх задумів і проєктів, міцного здоров’я та натхнення для подальших досягнень. Нехай ваша діяльність і надалі сприяє розвитку освітнього середовища Сумщини та всієї України!

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×