За матеріалами 3-го (всеукраїнського) етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека – 2017»
Номінація «Шкільна бібліотека: інноваційні проекти»
Харківський технічний ліцей № 173 Харківської міської ради Харківської області.
Станкевич Світлана Василівна, директор;
Романенко Наталя Анатоліївна, завідувач бібліотеки;
Карнацевич Владислав Леонідович, методист;
Лунячек Наталя Олександрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи.
Проект «Підвищення ефективності роботи шкільної бібліотеки шляхом розширення інформаційної бази, створення хмарного сховища («бібліохаба») та проектної координації».
Добре вмотивована спроба вирішення проблеми оперативного забезпечення інформацією, що відповідає основним потребам різних категорій користувачів шкільної бібліотеки. Цікава організація бібліотечної роботи за допомогою хмарних технологій. Пропонована ідея вирішення проблеми ґрунтується на фундаментальних дослідженнях читацького попиту, логічно розроблених анкетах та практично націлених висновках, що базуються на всебічному аналізі їхніх результатів. Адміністрації закладу, колективу бібліотеки вдалося створити естетичне, комфортне середовище, зоноване у відповідності до потреб сучасної дитини-користувача.
Номінація «Сучасний методист: новий формат діяльності»
Районний методичний кабінет відділу освіти Ківерцівської районної державної адміністрації Волинської області.
Данилюк Оксана Миколаївна, методист.
Тема «Проектна діяльність як форма науково-методичної роботи».
Детально висвітлена робота методиста щодо підготовки та реалізації проекту (планування, організація та проведення комплексу заходів, координація роботи РМО шкільних бібліотекарів) та робота шкільних бібліотекарів на підготовчому, практичному та заключному етапах втілення проекту. Насичена додатками, містить електронний облік підручників. Досвід може бути використаний у практичній діяльності методиста з бібліотечних фондів при розробці бібліотечного проекту та роботі шкільного бібліотекаря для заохочення учнів різних вікових категорій до читання. Серед напрацювань, що мають практичну користь, – якісні та інформативні електронні презентації «Сучасна українська книга – нам», «Найкрасивіші бібліотеки світу», «Восьме чудо світу… Книга чи комп’ютер?», «Пам’ятники літературним героям», цікавий захід «Непрощений злочин» та інші.
Номінація «Бібліотека – виховний простір навчального закладу»
Токмацька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5 Токмацької міської ради Запорізької області.
Симоненко Галина Вікторівна, бібліотекар.
Тема «Шкільна бібліотека як один із інструментів національно-патріотичного виховання в сучасному навчальному закладі».
Продемонстровано вдале поєднання традиційних форм виховної роботи з інноваційними: інтерактивні інноваційні плакати, віртуальні книжкові виставки, інтерактивні завдання, електронний часопис, веб-квести та бліц-опитування, використання сервісів Веб 2.0 (https://learningapps.org/; SMART Notebook). У роботі представлено інформаційно-масові заходи бібліотеки, що спрямовані на пробудження і формування у школярів не лише патріотичних почуттів, а й патріотичних поглядів, переконань, ідеалів. Вдало висвітлено спільну роботу бібліотекаря, учнів, вчителів у формуванні національної свідомості підростаючого покоління, вихованні патріотизму.
Номінація «Шкільна бібліотека – інформаційний центр навчального закладу»
Білоцерківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 21 Білоцерківської міської ради.
Іовженко Лариса Миколаївна, завідувач бібліотеки.
Тема «Діяльність шкільної бібліотеки як центру інформаційної підтримки навчально-виховного процесу».
У конкурсній роботі описується п’ятирічна робота бібліотеки по її трансформації в сучасний бібліотечно-інформаційний центр. Містить досвід інформаційної роботи бібліотеки, описано діяльність бібліотеки як структурного підрозділу загальноосвітнього закладу. Підрозділу, який став важливим осередком інформаційної підтримки школи та сприяння виховному процесу. Налагоджена чітка система взаємозв’язку та партнерства між бібліотеками загальноосвітніх навчальних закладів та бібліотеками централізованої системи міста Білої Церкви.
Номінація «Читання і діти: діапазон бібліотечних ідей і можливостей»
Енергодарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 7 Енергодарської міської ради Запорізької області.
Немашкало Людмила Миколаївна, завідувач бібліотеки.
Тема «Розвиток читацьких інтересів школярів засобами сучасних форм бібліотечної роботи».
Конкурсна робота актуальна за тематикою, змістовна, оригінальна і демонструє творчий підхід до розкриття теми, має практичну спрямованість, демонструє використання нових форм і методів роботи шкільної бібліотеки для залучення дітей до читання, формування інформаційної компетентності учнів. Демонструється діяльність, спрямована на позитивного іміджу читача через диференційований підхід, різноманітні форми роботи.