Всеукраїнський конкурс “Учитель року”

Всеукраїнський конкурс «Учитель року» є конкурсом професійної майстерності вчителів, який проводиться на державному рівні на виконання Указу Президента України від 29 червня 1995 року № 489 «Про всеукраїнський конкурс «Учитель року», з метою підвищення престижності професії вчителя в суспільстві.

Завданнями конкурсу є:

  • виявлення та підтримка талановитих педагогічних працівників, поширення кращого педагогічного досвіду;
  • розвиток творчого потенціалу вчителя та підвищення його професійної майстерності;
  • сприяння самореалізації вчителя.

Конкурс проходить відповідно до Положення про всеукраїнський конкурс «Учитель року», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 серпня 1995 року № 638 (із змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України  № 370 від 16.05.2018)

Конкурс проводиться у декількох номінаціях щороку у три тури:

  • перший, зональний — в зонах, визначених структурними підрозділами з питань освіти Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій з урахуванням кількості зареєстрованих учасників конкурсу — педагогічних працівників закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти, що перебувають в районному, міському, обласному, державному підпорядкуванні або відносяться до об’єднань територіальних громад;
  • другий, регіональний — в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві і Севастополі;
  • третій, всеукраїнський.

Перший і другий тури конкурсу можуть проводитися в один або два  (відбірковий та фінальний) етапи. Третій тур конкурсу проводиться у два етапи — відбірковий та фінальний.

Участь у кожному наступному турі конкурсу беруть переможці попереднього туру в кожній номінації.

Конкурс проводиться на добровільних засадах серед педагогічних працівників закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти за основним місцем роботи, які мають стаж педагогічної роботи не менше трьох років.

Центральний організаційний комітет конкурсу щороку затверджує умови та порядок проведення конкурсу та не пізніше ніж за два місяці до початку першого туру конкурсу забезпечує їх доведення до відома педагогічної громадськості шляхом розміщення на офіційному веб-сайті МОН.

Членами фахового журі стають найдосвідченіші представники загальноосвітніх навчальних закладів, вищої школи, наукових установ, інститутів післядипломної педагогічної освіти, громадських організацій, переможці і лауреати конкурсу минулих років. За результатами конкурсних випробувань відбіркового етапу третього туру конкурсу у кожній номінації визначаються 12 конкурсантів, які набрали найбільшу кількість балів та продовжують змагання у фінальному етапі.

На підставі рішення журі кожної номінації третього туру конкурсу центральний організаційний комітет вносить МОН пропозиції щодо внесення клопотань про присвоєння переможцям конкурсу почесного звання «Заслужений вчитель України», нагородження лауреатів грамотами Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України.

Згідно з наказом МОН від 10.06.2019 № 798 «Про проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2020» 

у 2019/2020 навчальному році всеукраїнський конкурс «Учитель року – 2020» проводиться у номінаціях «Зарубіжна література», «Історія», «Образотворче мистецтво», «Початкова освіта», «Хімія» в три тури:

  • перший – листопад 2019 року;
  • другий – грудень 2019 року – лютий 2020 року;
  • третій – квітень 2020 року.

Детальніше конкурс, його перебіг та результати конкурсних випробувань висвітлюється на офіційному сайті МОН України, сайтах закладів післядипломної педагогічної освіти.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×