Всеукраїнський конкурс “Учитель року”

Всеукраїнський конкурс «Учитель року» є конкурсом професійної майстерності вчителів, який проводиться на державному рівні на виконання Указу Президента України від 29 червня 1995 року № 489 «Про всеукраїнський конкурс «Учитель року» з метою підвищення престижності професії вчителя в суспільстві.

Завданнями конкурсу є:

  • виявлення та підтримка талановитих педагогічних працівників, поширення
    кращого педагогічного досвіду;
  • розвиток творчого потенціалу вчителя та підвищення його професійної
    майстерності;
  • сприяння самореалізації вчителя.

Конкурс проходить відповідно до Положення про всеукраїнський конкурс «Учитель року», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 серпня 1995 року № 638 (із змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України  від 08.09.2021 № 941).

Головні принципи конкурсу – добровільність, відкритість, прозорість. Учасниками конкурсу є педагогічні працівники закладів загальної середньої, професійної (професійно- технічної) освіти за основним місцем роботи, які мають стаж педагогічної роботи не менше трьох років.

Конкурс проводиться у декількох номінаціях щороку у два тури:

  • перший – в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві і Севастополі;
  • другий – на загальнодержавному рівні.

Перший тур конкурсу може проходити в один або декілька етапів. Другий тур конкурсу проводиться у два етапи – відбірковий та фінальний. Конкурс або окремі його тури можуть проводитися як в очній, так і в дистанційній формі.

Центральний організаційний комітет конкурсу щороку затверджує умови та порядок проведення конкурсу та не пізніше ніж за два місяці до початку першого туру конкурсу забезпечує їх доведення до відома педагогічної громадськості шляхом розміщення на офіційному вебсайті МОН.

Членами журі стають найдосвідченіші представники закладів загальної середньої та вищої освіти, наукових установ, громадських організацій, переможці і лауреати конкурсу минулих років.

За результатами випробувань відбіркового етапу другого туру конкурсу в кожній номінації визначаються 12 конкурсантів, які набрали найбільшу кількість балів та продовжують змагання у фінальному етапі.

Переможці конкурсу нагороджуються преміями в розмірі десяти мінімальних заробітних плат; лауреати – дев’яти (друге місце) і восьми (третє місце) мінімальних заробітних плат відповідно.

На підставі рішення журі кожної номінації другого туру конкурсу центральний організаційний комітет вносить МОН пропозиції щодо внесення клопотань про присвоєння переможцям конкурсу почесного звання «Заслужений вчитель України», нагородження лауреатів грамотами Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України.

Згідно з наказом МОН від 29.09.2021 № 1034 «Про проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2022» у 2021/2022 навчальному році всеукраїнський конкурс «Учитель року – 2022» проводиться у номінаціях «Біологія», «Інформатика», «Мистецтво», «Основи правознавства».

Детальніше конкурс, його перебіг та результати конкурсних випробувань висвітлюється на офіційному сайті МОН, сайтах закладів післядипломної педагогічної освіти.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×