Всеукраїнський конкурс “Шкільна бібліотека”

Конкурс проводиться Мiнiстерством освіти i науки України, Інститутом модернізації змісту освіти спільно з Міністерством культури України, Державною науково-педагогічною бібліотекою України імені В. О. Сухомлинського Національної академії педагогічних наук України.

Мета - залучення дітей до читання, підтримки і вдосконалення діяльності бібліотек загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, піднесення ролі бібліотекаря в суспільстві та підвищення престижу бібліотечної професії.

Конкурс проводиться на добровільних засадах і є відкритим для загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів усіх типів і форм власності, управлінь освіти місцевих органів виконавчої влади, обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти.

Конкурс проходить один раз на три роки у три етапи:

1-й етап: міський, районний – листопад-грудень;

2-й етап: обласний (міський - Київ) – лютий-березень – за участю конкурсантів першого етапу, які набрали найбільшу кількість балів у кожній із заявлених номінацій;

3-й етап: всеукраїнський – травень-червень – за участю конкурсантів другого етапу, які набрали найбільшу кількість балів у кожній із заявлених номінацій..

Визначення переможців і лауреатів у кожній із заявлених номінацій конкурсу здійснюється за критеріями, які визначаються організаційним комітетом всеукраїнського етапу один раз на три роки. У кожній із заявлених номінацій конкурсу визначається один переможець та лауреати, які набрали за результатами 3-го етапу найбільшу кількість балів і ввійшли до першої п’ятірки найкращих.

Вперше Всеукраїнський конкурс «Шкільна бібліотека» пройшов у 2010/2011 навчальному році в рамках Всеукраїнської акції «Живи, книго!». Проводився в номінаціях «Бібліотека ХХІ століття», «Бібліотекар-дослідник», «Майстер бібліотечної справи», «Компетентний читач», «З комп’ютером на «ТИ», «Методист-порадник». 

Конкурс надав можливість учасникам продемонструвати сучасні підходи до  роботи з популяризації книги, формування інформаційної, бібліотечно-бібліографічної та читацької культури учнів.

У 2013/2014 н. р. конкурс пройшов у номінаціях: «Сучасній школі – сучасна бібліотека», «Шкільна бібліотека – інформаційний центр навчального закладу», «Бібліотечний веб-ресурс», «Методист – порадник». Змагалися 56 шкільних бібліотекарів, 6 директорів загальноосвітніх навчальних закладів та 14 працівників методичних служб.

Наступний конкурс заплановано на 2016/2017 н. р. (наказ МОН  11.03.2016 № 247).

Відповідно до наказу МОН від 23.05.2016 №559 «Про затвердження номінацій та критеріїв оцінювання Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека - 2017» конкурс відбуватиметься у номінаціях: «Шкільна бібліотека: інноваційні проекти», «Шкільна бібліотека – інформаційний центр навчального закладу», «Бібліотека – виховний простір навчального закладу», «Читання і діти: діапазон бібліотечних ідей і можливостей», «Сучасний методист: новий формат діяльності».

Реєстрація учасників всеукраїнського етапу  конкурсу  буде  проходити  з 01 по 15 квітня 2017 року.

У вказаний період на електронну пошту bibl.imzo@ukr.net прийматиметься анкета учасника, статистичний звіт про проведення та наказ про підсумки 2-го етапу конкурсу. Оригінал анкети учасника, компакт-диск з описом досвіду роботи/управлінського проекту слід надсилати на поштову адресу Інституту модернізації змісту освіти освіти (03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 36, каб. 317).

Опитування щодо веб-сайту
Якою інформацію на сайті, Ви найчастіше користуєтесь?
Ваш варіант
Якими розділами, на вашу думку, варто доповнити сайт Інституту?
Чи зручно Вам отримувати інформацію про діяльність інституту та оновлення нормативної бази через соціальні мережі?
Які фактори важливі для Вас у роботі веб-сайту?
Ваш варіант
4. Будь ласка, залиште Ваші коментарі, зауваження, пропозиції, спрямовані на поліпшення роботи веб-сайту.
×