До 80-х роковин трагедії Бабиного Яру

 

29 вересня  2021 року український народ і світове співтовариство вшановують 80-ті роковини трагедії в урочищі Бабин Яр безвинно вбитих  тоталітарним нацистським режимом євреїв, ромів, поляків, українців та представників інших національностей.

Сьогодні весь світ знає про трагедію Бабиного Яру. Вона  сприймається не лише як частина єврейської історії, але й як складова української та  всесвітньої історії, як загальнолюдська проблема. Десятки тисяч невинно вбитих дітей, жінок, чоловіків загубилися у загальних могилах, без імен і надписів.

На території України є понад 700 місць масових розстрілів євреїв нацистами. Подібні трагедії відбувались на всій окупованій території України. Найбільш масові – в Янівському таборі (піді Львовом), в Харкові, Одесі, в селі Богданівка Одеської області, в Кам’янець-Подільському.  В Україні відомо близько 1200 місць масового знищення  та поховань євреїв під час Голокосту 1941-1944 рр.

Протягом двох днів, з 29 по 30 вересня,  за участю представників органів виконавчої  влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій національних меншин скорботні заходи проводяться в усіх областях України, і передусім у тих регіонах, де відбулися масові знищення євреїв та  представників інших національностей.

 Сприймаючи ці події як загальнолюдську трагедію і пам’ятаючи про її жахливі наслідки, українська держава докладає чимало зусиль для того, щоб  такі трагічні події ніколи не повторювалися, і щоб наступні покоління ніколи не забували про ті страшні часи.

29 вересня в усіх українських закладах загальної середньої освіти відбудеться Національний урок пам’яті, приурочений до 80-х роковин трагедії в Бабиному Яру. Урок має на меті розкрити учням сутність трагедії Голокосту в Україні. Захід проводитиметься спільними зусиллями Міністерства освіти і науки України та Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр».

Така діяльність потрібна  для того, щоб довічно збереглася пам’ять про мільйони закатованих мучеників, щоб історична пам’ять людей була надійним виявом дружби та  порозуміння  між представниками різних національностей.

Це вічна подяка людям, які в роки Другої світової війни виявили  християнське милосердя та доброту, і, незважаючи на ризик втратити власне життя та життя своєї родини, рятували євреїв Києва, які були приречені на загибель в Бабиному Яру.

ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» в межах повноважень сприяє навчально-методичному забезпеченню освітніх потреб єврейської національної меншини та осіб інших національностей, збереженню їхньої етнічної та мовної самобутності.  З цією метою щорічно для класів з навчанням мовами національних меншин закладів загальної середньої освіти видаються підручники, навчальні посібники, довідкова література.

Реалізація державної етнонаціональної політики України, забезпечення прав і свобод людини і громадянина  є запорукою і дієвим чинником збереження миру і злагоди у суспільстві, унеможливлення будь-яких  проявів расизму,  ксенофобії  та антисемітизму.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×