Головні події у сфері освіти 2022 року

 

ГОЛОВНІ ПОДІЇ У СФЕРІ ОСВІТИ 2022 РОКУ

Виклик Року

Через війну під загрозою опинився освітній процес загалом, але Міністерство освіти і науки України разом із іншими відомствами, освітянами, партнерськими організаціями та волонтерами не тільки достойно завершили минулий навчальний рік, але й організували навчання у новому навчальному році офлайн, звичайно, де дозволяла безпекова ситуація.

Також у цю номінацію потрапило вимушене рішення щодо проведення Національного мультипредметного тесту (НМТ), через відсутність можливості проводити ЗНО у звичному форматі у зв’язку з війною.

Ще одним глобальним викликом стало забезпечення психологічної допомоги перш за все дітям, адже, за даними Міністерства охорони здоров’я, понад 15 млн українців внаслідок війни потребуватимуть такої допомоги.

Саме для подолання цього виклику була створена Екосистема психологічної допомоги у сфері освіти за участю провідних українських та міжнародних фахівців з Ізраїлю, США, Всесвітньої організації охорони здоров’я тощо.

Проєкт Року

Через війну 10+ мільйонів українців вимушено переїхали в інші регіони України, ще понад 6 мільйонів – тимчасово виїхало за кордон. Багато хто втратив роботу, а діти – можливість нормально вчитись.

На ці виклики оперативно відреагувала держава, запустивши такі проєкти, які заслужено увійшли до цієї номінації:

Національний Кадровий Резерв, місія якого – запустити в Україні ефективний соціальний ліфт, який за допомогою штучного інтелекту сприятиме українцям знайти роботу або відкрити власну справу..

Мережа Українських Освітніх Хабів, що реалізує концепцію Навчання Впродовж Життя (Life Long Learning) з метою забезпечення навчання внутрішньо переміщених осіб та українців працездатного віку, які виїхали тимчасово за кордон, актуальним професіям, а також забезпечення навчання дітей та підлітків за українською державною програмою як в Україні, так і в 14 країнах світу.

Допомога Року

У перші місяці війни велика кількість дітей вимушено залишила свої домівки, а відповідно і школи. Гостре питання постало перед тисячами учнів та їхніми батьками: як забезпечити освітній процес та завершити навчальний рік?

Провідні українські дистанційні школи «Оптіма» та «Атмосферна Школа» оперативно надали безкоштовну можливість для всіх маленьких українців навчатись за українською державною програмою, що дозволило учням вчасно завершити 2021/2022 навчальний рік.

Можливість Року

Не секрет, що англійська мова відкриває можливість спілкуватись з усім світом. Особливо це актуально для України, яка стрімко інтегрується у міжнародне співтовариство.

Саме тому українці активно засвоювали англійську мову і в 2022 році. Національна книга рекордів визнала Всеукраїнський проєкт навчання англійської мови «Lingva.Skills» наймасовішим освітнім онлайн проєктом України, на платформі якого українцями виконано вже понад 180 мільйонів вправ.

Цифровізація року

Можливість українським учням навчатись в умовах війни забезпечував без перебільшення весь світ. За цей рік Україна отримала велику кількість ноутбуків та планшетів для учнів і освітян: 46 103 шт. – від Google та ЮНЕСКО, 16 704 шт. – від Hewlett-Packard, 6 000 шт. – від Уряду Республіки Корея, 5 050 шт. – від ЮНІСЕФ, 2 000 шт. – від Save the children тощо.

Перспектива Року

Незважаючи на війну, необхідно вже думати про майбутнє покоління українців, які будуть розвивати нашу країну через 10-20 років. А для цього треба готувати українських учнів до життя вже зараз. З цією метою понад 10 000 молодих українців, які наразі перебувають в Україні та в 14 країнах світу, відвідують уроки «Навички для успішного життя».

Ще один проєкт, який потрапив до цієї номінації, – Національна Школа Управлінців, місія якого – формування кадрового резерву та системне підвищення кваліфікації керівників закладів освіти, від дитячих садочків до університетів, за участю провідних українських та міжнародних експертів.

Нагорода року

Сфера вищої освіти України відзначена премією «EAIE-2022» у категорії «Візія та лідерство» від Європейської асоціації міжнародної освіти.

Рекорд Року

До цієї номінації потрапило два освітніх проєкти, які в цьому році увійшли до Національної книги рекордів:

Наймасовіший урок в Україні під назвою «Повертаюся до навчання» відбувся у прямому ефірі Єдиного Телевізійного Марафону 1 вересня за участю Першої Леді України Олени Зеленської, Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета та українських зірок: Тіни Кароль, Тараса Тополі, Олександра Педана та Євгена Клопотенка.

Флешмоб «Спільно дбай», який відбувся 10 жовтня за ініціативи першої леді України Олени Зеленської спеціально до Всесвітнього дня психічного здоров’я, об’єднав 5 244 дітей з різних куточків України.

Традиція Року

Вже другий рік поспіль успішно запроваджується у школах Всеукраїнський проєкт з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії».

Наразі понад 100000 учнів 7-11 класів вже пройшли профорієнтаційне тестування, яке визначає здібності підлітків до професій, а також створили власне Інтерактивне Резюме. Загалом охоплення цього проєкту склало понад 2 мільйони осіб. На основі таких значних результатів Міністерством освіти і науки України було прийнято рішення про внесення у додаток до свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти відомостей про проходження здобувачем освіти тестування з профорієнтації. Це мотивуватиме учнів, які завершують 9-й клас, вивчати власні здібності до професій та свідомо обирати подальшу траєкторію навчання.

Інновація Року

Дуже важливо, що в цей важкий для країни рік, в Україні з’являються найсучасніші освітні технології, які будуть доступні не невеликій групі «обраних», а всім українським дітям, не залежно від того, в якій частині світу вони наразі знаходяться.

Пілотний проєкт щодо застосування технологій віртуальної (VR) та доповненої (AR) реальності для масового навчання учнів закладів загальної середньої освіти успішно стартував на базі Українських Освітніх Хабів.

Рейтинг підготовлено Асоціацією інноваційної та цифрової освіти

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×