П’ять кроків до успіху школяра: презентовано Всеукраїнський проєкт з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії»

 

«За офіційною статистикою понад 50% українців працюють не за фахом. Тому ми поставили перед собою амбітне завдання – запустити вже в цьому році ефективний «соціальний ліфт», який з’єднає заклади освіти та роботодавців, що стане основою формування системного Кадрового Резерву України», – наголосив директор Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Євген Баженков під час пресконференції на тему професійної орієнтації молоді.

Саме з цією метою і був запроваджений Всеукраїнський проєкт з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії», який реалізує Міністерство освіти і науки України, Інститут модернізації змісту освіти, Асоціація інноваційної та цифрової освіти, Освітній Хаб міста Києва і компанія «HR YOU».

«Цей проєкт є результатом системного аналізу кращих світових кейсів із профорієнтації, які реалізуються на державному рівні в США, Великій Британії, Німеччині, Франції. У цих країнах з учнями працює кар’єрний консультант, який супроводжує їх протягом всього терміну навчання. Тож школярі мають чітке розуміння власних схильностей до тієї чи іншої професії, що дозволяє їм зробити свідомий вибір подальшого навчання та побудови власної кар’єри. Ми реалізували таку систему профорієнтації в інноваційний спосіб – за допомогою штучного інтелекту, який дозволяє кожному школяреві сформувати власний «Паспорт Здібностей», в якому зазначаються провідні типи особистості та інтелекту, а також перелік професій, в яких учень може досягти успіху», – продовжив Євген Баженков.

Всеукраїнський проєкт з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії» містить 5 кроків до успіху школяра:

Крок 1. Профорієнтаційне тестування.

Крок 2. Консультування кар’єрними радниками за допомогою технології «перегорнутого кол-центру».

Крок 3. Ознайомлення з трендами ринку праці та практичними порадами (як складати резюме, як підготуватись до співбесіди тощо) за допомогою мультимедійних курсів у міжнародному форматі SCORM.

Крок 4. Онлайн-екскурсії провідними підприємствами України.

Крок 5. Ознайомлення з топ-100 професіями у форматі мультимедійних курсів (партнер проєкту – Освітній Хаб міста Києва).

У рамках Проєкту працює Школа Кар’єрного Консультанта, в якій вчителі та шкільні психологи опановують основи кар’єрного консультування. Таким чином в Україні створюється мережа професійних фахівців із профорієнтації.

Про результати Проєкту розповіла виконавча директорка Асоціації інноваційної та цифрової освіти Марія Богуслав: «За 3 місяці реалізації Проєкту проведено понад 10 000 профорієнтаційних тестувань та консультацій, а також інформаційно охоплено понад 1 млн. учнів старших класів, учителів та батьків. У Школі Кар’єрного Консультанта навчається понад 2 000 вчителів та шкільних психологів. Проєктом передбачено до 2023 року охопити до 10 млн. українців: учнів закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти, студентів закладів вищої освіти та дорослих людей, які мають бажання знайти професію своєї мрії та реалізувати себе в Україні».

Нагадаємо, 12 жовтня був проведений перший Всеукраїнський урок з профорієнтації, який у прямому етері подивилось понад півмільйона учнів. Наймасовіший в Україні профорієнтаційний урок увійшов до Національної Книги Рекордів.

Детальніше про Проєкт – тут.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×