STEM-тиждень

Захід «STEM-тиждень» проводиться щорічно у рамках Всеукраїнського фестивалю «STEM-весна» з метою реалізації положень Концепції розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти), обміну досвідом щодо розвитку напрямів STEM-освіти в Україні та участі у квітневих Європейських STEM-подіях. Зазначимо, що План заходів щодо реалізації Концепції розвитку STEM-освіти до 2027 року, передбачає: «проведення конкурсів, турнірів, олімпіад, інших інтелектуальних змагань, літніх шкіл, всеукраїнських фестивалів науки для здобувачів освіти, педагогічних працівників». Саме таким заходом і є традиційний STEM-тиждень.

Участь у заході беруть представники (здобувачі освіти, їх батьки, педагоги) закладів всіх рівнів освіти та закладів позашкільної освіти з усіх областей України.

STEM-тиждень відбувається відповідно до Плану, який оприлюднюється на сайті ДНУ «ІМЗО» та в соціальній мережі Facebook на сторінці групи Відділ STEM-освіти ІМЗО. Захід може проводиться в он-лайн і оф-лайн режимі. Основним майданчиком його проведення з та презентації результатів сторінка Facebook Відділу STEM-освіти ІМЗО.

Захід проводиться поетапно:

Перший етап – підготовчий. Учасники: підписуються на FB  сторінку групи Відділ STEM-освіти ІМЗО, визначають творчі групи у закладах освіти, обговорюють ідеї проведення заходу, розробляють проєкти плану проведення заходу «STEM-тиждень», реєструються на мапі Європейських STEM-подій.

Другий етапМарафон STEM-ідей. Учасники-автори, розміщують пости-презентації STEM-ідеї на FB сторінці групи Відділ STEM-освіти ІМЗО з активованим #ідеяSTEM_тиждень_spring2020 (рік ставиться відповідно до року проведення) та реєструють авторські STEM-ідеї шляхом заповнення Google Forms. Організаційний комітет, комплектує та оприлюднює методичний кейс «STEM-ідея», з яким мають змогу ознайомитися всі учасники. Також, на другому етапі, відбувається корегування планів проведення заходу у закладах освіти. 

Третій етапSTEM-тиждень. Учасники проводять STEM-активності у своїх закладах, розміщують пости про події STEM-тижня на FB сторінці групи Відділ STEM-освіти ІМЗО з активованим хештегом.

Четвертий етапрефлексія. Учасники проводять аналіз проведеної роботи, підбиття підсумків, оформлення звіту, отримання сертифікатів, подача статей/методичних розробок до е-збірника матеріалів «STEM-тиждень». 

Відділ STEM-освіти ІМЗО, при сприянні видавничого дому «Освіта», щорічно готує збірник матеріалів «STEM-тиждень». 

Позитивні відгуки учасників свідчать про необхідність, плідність й дієвість такого заходу у справі реалізації положень Концепції розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти) та Плану заходів щодо реалізації Концепції розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти) до 2027 року.

 

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×