Серед юних винахідників визначено переможців Всеукраїнських змагань з моделювання «розумних» пристроїв «STEAM-House»

 

День Святого Миколая подарував яскраві емоції і подарунки учасникам та переможцям Всеукраїнських змагань з моделювання «розумних» пристроїв «STEAM-House».

Цьогорічні змагання стали для юних винахідників подією, що не лише збагатили їх знань у різних сферах науки, але і допомогли знайти нових однодумців.

Журі, до складу якого увійшла начальник відділу STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Олена Патрикеєва, не просто було зробити вибір серед проєктів талановитої молоді, бо всі роботи були гідними уваги. Проте, під час презентації командам важливо було продемонструвати пристрій в дії, впоратись з хвилюванням та змістовно відповісти на численні запитання журі та учасників.

Що цікавить та про що піклуються сучасні юні обдарування? Коло інтересів різноманітне:  про астронавтів, про людей в горах, про домашніх тварин, про безпеку руху на дорогах, вирощування рослин.

«Уявіть! Ви космонавт, який вирушив у тривалий політ у космос. За час перебування в космічному кораблі, ви однозначно сумуватимете за рідною домівкою, відчуттям ранкової свіжості, запахом домашніх пиріжків і маминого борщу», – розповідали члени команди «PRIME ROBOTICS» з Горішніх Плавнів. Їхній винахід – «Odorgenerator» дає можливість не просто побачити, а й відчути запахи, що думками повертають додому!

Винахід «WaterWellHydroControl» Тамари Левко вимірює рівень води в закритому важкодоступному джерелі (басейн, колодязь) високо в горах та інформує споживачів про її кількість, щоб відповідально та економно використовувати воду. За допомогою цього пристрою мешканцям буде легко впоратися з проблемами повені та посухи.

Учасники змагань вірять, що колись їхні винаходи вразять світ, як свого часу телефон і комп’ютер. Вони мріють про професію, що буде цікавою, корисною і дасть змогу подорожувати світом.

Також фіналісти мали можливість подискутувати з Міністром освіти та науки України Ганною Новосад про майбутнє STEAM-освіти нашої держави.

 

У фіналі місця розподілились наступним чином:

«IoT» – Інтернет речей:

         І місце – Таїсія Зінов’єва, Марія Кузнєцова, Єлизавета Козиряцька (м. Запоріжжя)  розробники Проєкту «Автономний мобільний міні агрокомплекс» (керівник/куратор  Ольга Аджимян, КЗ «Запорізька спеціалізована школа-інтернат «Січовий колегіум» Запорізької обласної ради);

         ІІ місце – Олександр Сергієнко, Данило Чернов, Олександр Цуканов (смт. Царичанка, Дніпропетровська область)  розробники Проєкту «SmartSafetySystem» (керівник/куратор  Антон Єлісєєв, КЗ «Царичанська ЗОШ І-ІІІ ступенів»);

         ІІІ місце – Анна Юрченко, Анастасія Павленко (м. Одеса) – розробники Проєкту «Використання новітніх технологій для побудови інтелектуальних систем» (керівник/куратор  Ігор Кіт, Одеська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів «ОРТ» № 94 з поглибленим вивченням івриту та інформатики ім. В.  Жаботинського Одеської міської ради Одеської області).

         «Smartgadgets» – розумні пристрої:

         І місце – Віталій Роман (м. Горішні Плавні, Полтавська область)  розробник Проєкту «Odorgenerator» (керівник/куратор  Олександр Роман, ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області);

         ІІ місце – Михайло Корбут (м. Чернівці)  розробник Проєкту «Шини по сезону» (керівник/куратор  Денис Кондрюк, Чернівецький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді);

         ІІІ місце – Костянтин Савчук (м. Чернівці)  розробник Проєкту «Електророліки» (керівник/куратор  Анастасія Сушма, ДВНЗ «Чернівецький політехнічний коледж»).

         «SmartCity» – розумне місто:

         І місце – Тамара Левко (с. Довге, Закарпатська область)  розробник Проєкту «WaterWellHydroControl» (керівник/куратор  Галина Левко, Довжанська ЗОШ І-ІІІ ступенів);

         ІІ місце – Михайло Хараджян (м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область)  розробник Проєкту «Створення штучної екосистеми» (керівник/куратор  Ольга Шапоріна, Криворізький Центрально-Міський ліцей);

         ІІІ місце – Артем Олійник, Денис Мехеда, Олексій Лепський (м. Київ)  розробники Проєкту «Розумний снігоприбирач» (керівник/куратор  Антон Компанець, ДЗНЗ «Дитяча інженерна академія»).

Довідково

Протягом 2019 року Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти» спільно з ТОВ «АККОРДГРУП», ТОВ «ІТ-Інтегратор» та ТОВ «Видавничий дім «Освіта» було проведено Всеукраїнські змагання з моделювання «розумних» пристроїв «STEAM-House» з метою реалізації державної політики і концептуальних засад Нової української школи щодо посилення розвитку освіти наукового спрямування, яка базується на дослідно-орієнтованому навчанні, на поглибленому вивченні профільних предметів і набуття молоддю компетентностей, необхідних для подальшої проєктної, дослідно-експериментальної, конструкторської, винахідницької діяльності.

Більше інформації на порталі змагань: http://steam.accord-group.com/#SteamHouse

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×