Всеукраїнські турніри як форма роботи з обдарованими учнями

 

Близько 30 років на терені нашої держави проводяться всеукраїнські учнівські турніри, головна мета яких – пошук талановитих учнів та створення сприятливих умов для реалізації і розвитку їх творчих здібностей.

Юні математики, фізики, хіміки, біологи, правознавці, географи, економісти, історики, журналісти, інформатики, винахідники та раціоналізатори, філософи та релігієзнавці мають можливість щороку спробувати свої сили у цих престижних командних змаганнях.

Участь у Турнірі є цікавою і корисною як для школярів, так і педагогів, а також  вимагає тривалої і серйозної підготовки.

На змаганнях школярі отримують неоціненний досвід, що знадобиться їм у подальшому житті.

Адже Турнір – командне змагання, що вчить колективній роботі, оскільки спільно можна домогтися більш високих результатів. Крім того, ігровий момент робить такі змагання цікавішими – вимагає від команди вибудовування тактики і стратегії виступів. Готовність до співпраці, уміння планувати і організовувати роботу в команді мають найбільший попит у сучасному світі. Разом з тим, структура Турніру така, що кожен учасник має можливість проявити себе індивідуально.

Турнір – це активна і дискусійна форма змагань. На змаганнях важливо не лише зуміти представити і обґрунтувати свою точку зору, але і захистити її в полеміці з опонентами і членами журі. У ролі опонентів школярі вчаться аналізувати надані рішення: виділяти його недоліки і переваги, правильно формулювати і ставити питання, узагальнювати і давати власну оцінку. До того ж, все це доводиться робити «на ходу», оскільки не можна заздалегідь точно знати, яке рішення запропонує команда-суперниця.

Не менш важливий розвиток навичок дослідника. Працюючи над вирішенням завдань, учасники ведуть своє власне маленьке наукове дослідження, при цьому вони не обмежені вимогою отримати певну відповідь, а можуть повністю висловити свої власні ідеї і навіть проявити фантазію.

Навчитися виступати перед публікою – нелегке завдання.  Рішення задач має бути представлено ясним, коротким і виразним чином, супроводжуватися продуманою презентацією. Учасникам бою доводиться вести змістовну дискусію, швидко і точно задавати питання і відповідати на них. Участь у Турнірі надає хорошу можливість для придбання такого роду навичок, що часто недосяжно в форматі звичайного шкільного уроку.

І головне, чіпляє пристрасть і щирість учасників змагань, дивуєшся щоразу, скільки ж під час Турніру емоцій і переживань.

Події останніх років кинули нашому суспільству важкий виклик. І в морі подій важливо зберегти позитивні досягнення минулих років. Чудово, що всеукраїнські турніри живуть і розвиваються всупереч усім перешкодам. А заряд бадьорості і творчої енергії, який учасники отримують під час змагань, дає потужний імпульс до гідного виконання поставлених завдань, а сама атмосфера турніру дає життя новим науковим ідеям.

Сподіваємося, що Турнір збережеться і буде надихати на творчі пошуки все нові  покоління учнівської молоді.

 

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×