Визначено переможців регіональних етапів змагань «Роботрафік-2020»

 

Третій рік поспіль під патронатом ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» проводяться всеукраїнські змагання «Роботрафік», що покликані не лише наочно продемонструвати необхідність дотримання правил дорожнього руху, а й пробудити у дітей та учнівської молоді інтерес до отримання додаткових знань і навичок в областях автомобілебудування, мехатроніки і програмування з метою проєктування та розробки складних роботизованих систем.

Організаторами змагань виступили:

  • Благодійна організація «Благодійна установа «Освітні ресурси і технологічний тренінг»
  • Навчальний STEM-центр «Сократ»
  • Навчально-виховний комплекс № 141 «ОРТ» міста Києва

Протягом 2019 року організатори проводили навчання кураторів команд та учні в десяти областях України.

Відповідно до Умов змагань перемогу виборюють  команди  з молодшої та старшої ліги.

Змагання проводяться за категоріями:

– рух по моделі міського транспорту із дотриманням правил дорожнього руху;

– рух із максимальною швидкістю по гоночній трасі;

– конкурс ідей щодо підвищення безпеки дорожнього руху;

– тест на знання правил дорожнього руху;

– тривимірне моделювання у CAD-системі;

– фрістайл (технічне конструювання пристроїв або самохідних машин).

Команди-переможці представлятимуть свій регіон на фінальних змаганнях у Києві 7 лютого 2020 року, що будуть проходити на базі НВК

№ 141 «ОРТ».

Регіональні етапи змагань вже відбулися:

Сумська область

20 листопада 2019 року на базі Конгрес-центру Сумського державного університету відбувся перший обласний етап всеукраїнських змагань «Роботрафік-2020».

Мета змагань – запровадження інноваційних напрямів STEM-освіти, популяризація науково-технічної творчості, залучення учнівської молоді до створення та програмування роботизованих систем, привернення уваги до вивчення правил дорожнього руху, проблем безпеки на дорогах.

За першість змагалися 8 команд:

– закладів загальної середньої освіти: три команди комунального закладу Сумської обласної ради «Сумська обласна гімназія-інтернат для талановитих та творчо обдарованих дітей» та по одній команді комунального закладу    Сумської  обласної    ради    Глухівський ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою, Комишанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Комишанської сільської ради Охтирського району;

– закладів позашкільної освіти: обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, Глухівського міського центру позашкільної освіти Глухівської міської ради та команда школи робототехніки і програмування «RoboCode».

Команди склали тест на знання правил дорожнього руху, а створені ними моделі продемонстрували рух по моделям трас – гоночній та міській (з дотриманням правил дорожнього руху).

Переможець змагань – команда «Smart-choice» Глухівського міського центру позашкільної освіти Глухівської міської ради.

Західний регіон (Чернівецька, Івано-Франківська, Рівненська, Волинська, Хмельницька, Львівська, Тернопільська області)

24 листопада 2019 року в м. Чернівці на базі Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді проходив регіональний етап (західного регіону) Всеукраїнських змагань «Роботрафік-2020» для учнів і вихованців закладів загальної середньої та позашкільної освіти.

Його організатором виступили: Чернівецька філія Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», Департамент освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації, Чернівецький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді.

Захід відвідали поважні гості, серед яких: завідувач кафедри методики викладання природничо-математичних дисциплін Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області Поліна Чухненко; методист НМЦ природничо-математичних дисциплін Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області Микола Бабій; директор Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Петро Плешко; представники Головного управління Національної поліції у Чернівецькій області – старший інспектор з особливих доручень відділу зв’язків з громадськістю, старший лейтенант поліції Олександр Ізбор та інспектор відділу зв’язків з громадськістю, сержант поліції Вікторія Ганзюк; працівники закладів позашкільної освіти Івано-Франківської області на чолі з в.о. директора Івано-Франківського обласного державного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Михайлом Ікалюком,

Старший науковий співробітник Чернівецької філії Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Інна Дутчак, під час урочистого відкриття зазначила, що метою змагання є розвиток інноваційних напрямів STEM-освіти, популяризації науково-технічної творчості, робототехніки, електроніки, створення та програмування роботизованих систем і формування в учнівської молоді життєвих навичок безпеки дорожнього руху, а також наголосила, що проведення регіонального етапу в Чернівцях є хорошою можливістю обміну досвідом для учнів і вихованців закладів загальної середньої та позашкільної освіти західного регіону, їх педагогів і наставників.

Участь у регіональному етапі Всеукраїнських змагань «Роботрафік-2019» у Чернівцях взяли команди: державного вищого навчального закладу «Чернівецький політехнічний коледж», Заліщицької державної гімназії ім. братів Гнатюків, Чернівецької спеціалізованої школи «Освітні ресурси та технологічний тренінг» І-ІІІ ступенів №41 з вивченням єврейського етнокультурного компонента, дві команди Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

Всі вони представили розроблені власні моделі роботизованих систем та запрограмували їх так, щоб вони могли рухатись по трасі, зупиняючись на червоне світло світлофору та перед перешкодами. Крім того, моделі змагалися на швидкісній трасі. Також усі учасники команд складали тест з правил дорожнього руху.

У складі журі працювали викладачі відповідних дисциплін, керівники гуртків, представники Головного управління Національної поліції у Чернівецькій області. Останні також провели квест з учасниками змагань, під час якого ті отримали можливість, використовуючи спеціальні окуляри, відчути, яке самопочуття у водія, котрий керує транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння.

Змагання відбувалися в доброзичливій атмосфері за трьома категоріями:

  1. Рух по моделі міського транспортного руху з дотриманням правил дорожнього руху.
  2. Рух з максимальною швидкістю по гоночній трасі.
  3. Тест за правилами дорожнього руху.

У кожній категорії визначалась особиста першість. А в абсолютному заліку – командна.

Результати змагань в абсолютному заліку наступні:

І місце виборола команда «LEGION» Чернівецької СШ ОРТ № 41 у складі: Владислав Стефанюк, Станіслав Кудельський, Максим Хабаров;

ІІ місце посіла команда «TurboCiti» Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді – Михайло Корбут;

ІІІ місце у команди «Honda 3000» Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді у складі: Денис Ярошовець, Володимир Стоколос, Андрій Ююкін.

Команди-переможці нагороджені Кубками та Дипломами Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації.

Всеукраїнські змагання «Робототрафік» покликані не тільки наочно продемонструвати необхідність дотримання правил дорожнього руху, а й пробудити в студентів, учнів і вихованців гуртків інтерес до отримання додаткових знань і навичок в областях автомобілебудування, мехатроніки і програмування з метою проектування та створення складних роботизованих систем.

Дніпропетровська область

У грудні 2019 року на Дніпропетровщині було проведено обласний етап Всеукраїнських змагань з робототехніки «Роботрафік – 2020», метою якого є розвиток інноваційних напрямів STEM-освіти, популяризація науково-технічної творчості, робототехніки, електроніки, створення і програмування роботизованих систем та формування в учнівської молоді життєвих навичок безпеки дорожнього руху.

Організатори змагань: департамент освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації, КПНЗ «Дніпропетровський обласний центр науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді», КВЗО «Дніпровська академія неперервної освіти».

У змаганнях взяли участь 79 учасників у складі 15 команд, серед яких учні 3-11 класів, студенти професійних (професійно-технічних), вищих закладів освіти тощо.

Виборювали першість представники таких міст, як Київ, Дніпро, Бровари Київської області, Оріхів Запорізької області, а також Кам’янське, Жовті Води, Нікополь, Першотравенськ, Павлоград, Покров, Магдалинівський район, селище Межова та село Мала Петриківка Дніпропетровської області.

Зазначимо, що починаючи з вересня 2018 року в області впроваджуються проєкти з робототехніки. Це один з найбільш перспективних напрямків у сфері IT-технологій, координатором яких є КЗВО «Дніпровська академія неперервної освіти».

Предметом змагань є інноваційні дослідницькі проєкти, в основі яких лежить розробка, створення, налаштування та експлуатація роботизованих систем.

Роботизовані автомобілі змагались у категоріях:

  • Рух по моделі міського транспортного руху з дотриманням ПДР.
  • Рух з максимальною швидкістю по гоночній трасі.
  • Конкурс Scratch проєктів з безпеки дорожнього руху для автопілотованих транспортних засобів.
  • Тривимірне моделювання у CAD-системі.

За підсумками змагань в загальному командному заліку призові місця розподілилися наступним чином:

І місце посіли учасники КПНЗ «Центр позашкільної роботи» Павлоградської міської ради;

ІІ місце вибороли представники КПНЗ «Дніпропетровський обласний центр науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді»;

ІІІ місце у КПНЗ «Центр дитячої творчості «Надія».

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×