Регіональний етап Всеукраїнських змагань західного регіону «Роботрафік-2020» визначив переможців

 

24 листопада 2019 року в м. Чернівці на базі Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді проходив регіональний етап (західного регіону) Всеукраїнських змагань «Роботрафік-2020» для учнів і вихованців закладів загальної середньої та позашкільної освіти.

Його організатором виступили: Чернівецька філія Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», Департамент освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації, Чернівецький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді.

Захід відвідали поважні гості, серед яких: завідувач кафедри методики викладання природничо-математичних дисциплін Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області Поліна Чухненко; методист НМЦ природничо-математичних дисциплін Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області Микола Бабій; директор Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Петро Плешко; представники Головного управління Національної поліції у Чернівецькій області – старший інспектор з особливих доручень відділу зв’язків з громадськістю, старший лейтенант поліції Олександр Ізбор та інспектор відділу зв’язків з громадськістю, сержант поліції Вікторія Ганзюк; працівники закладів позашкільної освіти Івано-Франківської області на чолі з в.о. директора Івано-Франківського обласного державного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Михайлом Ікалюком,

Старший науковий співробітник Чернівецької філії Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Інна Дутчак, під час урочистого відкриття зазначила, що метою змагання є розвиток інноваційних напрямів STEM-освіти, популяризації науково-технічної творчості, робототехніки, електроніки, створення та програмування роботизованих систем і формування в учнівської молоді життєвих навичок безпеки дорожнього руху, а також наголосила, що проведення регіонального етапу в Чернівцях є хорошою можливістю обміну досвідом для учнів і вихованців закладів загальної середньої та позашкільної освіти західного регіону, їх педагогів і наставників.

Участь у регіональному етапі Всеукраїнських змагань «Роботрафік-2019» у Чернівцях взяли команди: державного вищого навчального закладу «Чернівецький політехнічний коледж», Заліщицької державної гімназії ім. братів Гнатюків, Чернівецької спеціалізованої школи «Освітні ресурси та технологічний тренінг» І-ІІІ ступенів №41 з вивченням єврейського етнокультурного компонента, дві команди Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

Всі вони представили розроблені власні моделі роботизованих систем та запрограмували їх так, щоб вони могли рухатись по трасі, зупиняючись на червоне світло світлофору та перед перешкодами. Крім того, моделі змагалися на швидкісній трасі. Також усі учасники команд складали тест з правил дорожнього руху.

У складі журі працювали викладачі відповідних дисциплін, керівники гуртків, представники Головного управління Національної поліції у Чернівецькій області. Останні також провели квест з учасниками змагань, під час якого ті отримали можливість, використовуючи спеціальні окуляри, відчути, яке самопочуття у водія, котрий керує транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння.

Змагання відбувалися в доброзичливій атмосфері за трьома категоріями:

  1. Рух по моделі міського транспортного руху з дотриманням правил дорожнього руху.
  2. Рух з максимальною швидкістю по гоночній трасі.
  3. Тест за правилами дорожнього руху.

У кожній категорії визначалась особиста першість. А в абсолютному заліку – командна.

Результати змагань в абсолютному заліку наступні:

І місце виборола команда «LEGION» Чернівецької СШ ОРТ № 41 у складі: Владислав Стефанюк, Станіслав Кудельський, Максим Хабаров;

ІІ місце посіла команда «TurboCiti» Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді – Михайло Корбут;

ІІІ місце у команди «Honda 3000» Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді у складі: Денис Ярошовець, Володимир Стоколос, Андрій Ююкін.

Команди-переможці нагороджені Кубками та Дипломами Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації.

Всеукраїнські змагання «Робототрафік» покликані не тільки наочно продемонструвати необхідність дотримання правил дорожнього руху, а й пробудити в студентів, учнів і вихованців гуртків інтерес до отримання додаткових знань і навичок в областях автомобілебудування, мехатроніки і програмування з метою проектування та створення складних роботизованих систем.

 

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×