«Проблема двомовності в освіті»: Українсько-польський науково-методичний семінар

 

8 листопада 2019 року в місті Києві на базі ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» відбувся науково-методичний семінар «Проблема двомовності в освіті» для вчителів польської мови закладів загальної середньої освіти в Україні.

Серед організаторів заходу Міністерство освіти і науки України, посольство Республіки Польща в Україні, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» та Дрогобицька філія Інституту.

У роботі семінару взяли участь радник з питань науково-освітньої співпраці посольства Республіки Польща в Україні Ева Матушек–Загата, Данута Галига – доктор Ягелонського університету Республіки Польща, Ева Ліпінська- професор Ягелонського університету.

Протягом дня учасники заходу обговорили низку актуальних  питань  щодо задоволення освітніх потреб польської національної меншини в Україні; знання двох мов і двомовність;  польська мова як мова перша, друга, іноземна; професійний розвиток педагогів у контексті освіти етнічних спільнот; освіта як важливий чинник виховання поваги до культурних цінностей українського і польського народів, їхніх історико-культурних надбань і традицій.

З вітальним словом до учасників зібрання звернулась заступник  директора  ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Олена Дубовик. У своєму виступі вона звернула увагу на дієвість і результативність українсько-польського співробітництва, спрямованого на забезпечення освітніх  прав польської національної меншини в Україні і української  –  в Республіці  Польща, втілення в життя загальноєвропейських демократичних цінностей.

Заступник директора зазначила, що Інститут приділяє значну увагу модернізації  змісту навчально-методичного забезпечення класів з навчанням мовами національних меншин закладів загальної середньої освіти, сприяє упровадженню нових методик та практик  вивчення української мови представниками різних національностей,здійснює вивчення  та запозичення досвіду європейських країн, зокрема, Республіки Польща з питань полікультурної освіти учнів.

Олена Дубовик побажала учасникам семінару плідної та результативної роботи, нових творчих ідей, зміцнення українсько-польської співпраці на ниві освіти та міжкультурного діалогу.

У виступі радника з питань науково-освітньої співпраці посольства Республіки Польща в Україні Еви Матушек-Загати наголошувалось  на важливості  багаторічної плідної  співпраці Польщі і України у сфері освіти.

Радник посольства зазначила, що українська Сторона комплексно підходить до задоволення освітніх потреб поляків в Україні, сприяє збереженню  їх мовної  та  етнічної ідентичності.

Окрім того, дипломат наголосила, що нинішній науковий семінар сприятиме виробленню механізмів та шляхів  практичної реалізації інноваційних методик і практик двомовної  освіти в Україні.

Вітаючи учасників семінару, працівник Головного управління загальної середньої освіти директорату дошкільної  та шкільної освіти Міністерства освіти і науки України Жанна Кошкіна відзначила результативність співпраці українських і польських освітян, яка відбувається відповідно до положень Угоди між Міністерством освіти і науки України та Міністром національної освіти Республіки Польща  про  співробітництво в галузі освіти.

У рамках зазначеної Угоди Сторони створюють умови для забезпечення представникам національних меншин – польської в Україні і української в Республіці Польща  належних  умов для вивчення рідної мови та навчання рідною мовою в дошкільних, закладах загальної середньої освіти, позашкільних навчальних закладах.

На думку представника Міністерством освіти і науки України, науковий семінар – це ще один важливий крок на шляху розвитку і поглиблення творчої співпраці двох дружніх країн у сфері задоволення освітніх потреб  етнічно споріднених спільнот, що проживають на території України і Республіки Польща.

Підводячи підсумки роботи наукового зібрання «Проблема двомовності в освіті», виконуючий обов’язки  директора ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Юрій Завалевський зазначив, що проведений міжнародний мовний семінар важливий тим, що в ході його роботи відбувся обмін досвідом вивчення  польської мови, новими підходами та методиками щодо створення двомовних підручників для закладів загальної середньої освіти, де вивчаються дві і більше мови.

Окрім того, ознайомлення з презентаціями викладачів Ягелонського університету Республіки Польща  з питань знання двох мов і двомовності дасть змогу визначити перспективні завдання щодо розроблення проєкту Концепції двомовних підручників для закладів загальної середньої освіти в Україні.

Юрій Завалевський наголосив, що наш спільний захід розкриватиме нові горизонти співпраці та взаємовигідного партнерства двох дружніх народів, сприятиме обміну ідеями та стратегіями задля досягнення європейських стандартів у сфері задоволення освітніх потреб представників різних національностей, примноження духовних цінностей українського і польського народів.

 

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×