Українська мова у діалозі культурно-мовних і морально-громадянських цінностей особистості

 

Наприкінці  жовтня 2019 року на базі Київської гімназії східних мов № 1 – асоційованої школи ЮНЕСКО відбулася ХІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Україна, українська мова – світ ХХІ століття у діалозі культурно-мовних, морально-громадянських цінностей особистості та педагогічних систем».

Конференція проходила у рамках проведення V етапу дослідно-експериментальної роботи на тему: «Реалізація інноваційної моделі розвитку культурно-мовних і морально-громадянських цінностей учнів», яку педагогічний колектив Київської гімназії східних мов № 1 реалізує з 2012 року.

Захід реалізовувався за сприяння Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» та Київського міжнародного університету.

Згідно з програмою заходу, у ньому взяли участь 179 учасників, серед яких були науковці, науково-педагогічні працівники, директори, заступники директорів і педагоги-практики з різних установ та закладів загальної середньої освіти, представники виконавчої влади України і представники від Посольств країн Сходу в Україні.

Від Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» з вітальним словом виступила завідувач сектору організаційної культури та етики педагогічних працівників відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи, кандидат філософських наук Світлана Бойко. У своїй промові науковець звернула увагу на те, що педагогіка ХХІ століття – це синтез кращих досягнень вітчизняної педагогіки з інноваційними ідеями. Участь педколективу Київської гімназії східних мов № 1 в дослідно-експериментальній роботі спрямована на реалізацію освітньої політики, що передбачає піднесення мовної свідомості особистості як чинника мовної поведінки, запорука мовної стійкості та мовного порядку в державі. І напрацювання цього закладу освіти є дуже вагомими на ниві мовного виховання громадян України.

До учасників конференції також звернулися: Оксана Проскура, директор Київської гімназії східних мов № 1 – асоційованої школи ЮНЕСКО; Тетяна Засєкіна, заступник директора з експериментальної роботи Інституту педагогіки НАПН України, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник; Вадим Пишняк, депутат Київської міської ради; Світлана Мартиненко, проректор з науково-педагогічної роботи Київського міжнародного університету, доктор педагогічних наук, професор; Оксана Коваленко, провідний спеціаліст Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України; Ірина Жидченко, в.о. заступника Голови Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації; Юміт Йилдиз, співробітник Посольства Турецької Республіки в Україні, радник з питань освіти, професор, доктор філологічних наук, представники від Посольства Республіки Корея в Україні і Корейського освітнього центру та ін.

Робота конференції передбачала виступи доповідачів на пленарному засіданні та на 3 секціях за такими напрямами: українська мова, мовна особистість у діалозі культурно-мовних цінностей, педагогічних систем ХХІ століття; етнонаціональні цінності у діалозі української, східних та англомовних культур народів в інноваційних та традиційних педагогічних практиках; демократичний культурно-освітній простір як умова засвоєння культурно-мовних та морально-громадянських цінностей особистості громадян-патріотів України).

Про результати проведення дослідно-експериментальної роботи в Київській гімназії східних мов № 1 детально розповів Михайло Савченко, заступник директора з навчально-методичної роботи, вчитель-методист історії та заслужений вчитель України.

Загалом учасники конференції у своїх виступах розкрили питання дослідження української мови як фундаменту національної ідентичності особистості, культуромовний розвиток здобувачів освіти: співдослідження науковців і педагогів-практиків, особистісно-орієнтований підхід у контексті розвитку культурно-мовних та морально-громадянських цінностей здобувачів освіти, формування мотивації старшокласників засобами мультимедійних технологій в умовах профільного навчання та ін.

За підсумками роботи ХІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Україна, українська мова – світ ХХІ століття у діалозі культурно-мовних, морально-громадянських цінностей особистості та педагогічних систем» незабаром буде підготовлено збірник матеріалів у електронному вигляді.

Таким чином, у пошуках шляхів оновлення змісту та форм роботи з учнями педагогічний колектив Київської гімназії східних мов № 1 спромігся довести, що мові належить ключова роль у процесах утвердження й зміцнення національної держави. Її поширення в суспільній комунікації об’єднує населення країни в цілісну націю.

 

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×