Другий міжнародний творчий табір з математики та декламування віршів об’єднав українських та румунських школярів

 

Другий міжнародний табір з математики та декламування віршів в рамках українсько-румунського освітнього проєкту «Міжкультурна освіта – повага до культурних та народних традицій», що успішно впроваджується упродовж 2018-2019 років закладами освіти Чернівецької області спільно із закладами освіти повіту Прахова Румунії, цьогоріч був організований у період з 29 жовтня по 1 листопада 2019 року в одному з центральних повітів Румунії – Прахова, у місті Плоєшті та проходив під гаслом «Дружба та співробітництво в галузі якісної освіти».

Від Чернівецької області у заході взяли участь 19 школярів з педагогами.

Даний проєкт зініційовано у 2018 році, його координаторами є проф. Національного коледжу імені Іона Лука Каражіалє м. Плоєшті Єужен Ніца та методист Інститут післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області Ольга Остафій, а також директор Чернівецької гімназії № 6 імені Олександра Доброго Іван Ігнат.

Партнерами в рамках проєкту від Чернівецької області є 10 закладів освіти, Департамент освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації, Інститут післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області. З румунської сторони – 10 закладів освіти м. Плоєшті та повіту Прахова, Шкільний Інспекторат повіту Прахова, Будинок педагогічних працівників повіту Прахова.

Уже відбулося вісім етапів проєкту, з них 3 – з виїздом у повіт Прахова, 5 – на території Чернівецької області.

У серпні 2019 року на базі Боянської ЗОШ Новоселицького району проходив Перший спільний учнівський творчий табір, де відбувалися тренінги з підготовки до конкурсу з математики «Математика – мова всесвіту», майстер-класи з образотворчого мистецтва, танців тощо.

І ось – Другий міжнародний творчий табір.

Офіційне відкриття табору відбулося в ошатній актовій залі Національного коледжу імені Іона Лука Каражіалє за участі Генерального шкільного інспектора Шкільного Інспектора повіту Прахова проф. Ніколає-Опря Анжелеску, директора коледжу проф. Кармен-Вероніка Беженару, делегації  Чернівецької області, викладачів та вчителів, а також понад 200 учнів шкіл-партнерів з повіту Прахова.

І цього разу, як завжди, українські та румунські учні разом готувались до конкурсів з математики та поезії, брали участь у майстер-класах з математики, історії, географії, образотворчого мистецтва тощо.

Високим професіоналізмом відзначились заняття з математики, які провели Генеральний шкільний інспектор проф. Ніколає-Опря Анжелеску, з історії – проф. Кармен-Вероніка Беженару, інші досвідчені фахівці-предметники (Крістіан Ніца, Ніколета Станчу, Лоредана Цага, Кармен Батакліу, Габрієл Драгоміреску, Єлена-Сімона Марін, Жеаніна Бадя, Віоріка Мафтей).

Учасників творчого табору ознайомили з цікавими презентаціями «Поезія, що зміцнює дружбу» про всесвітньо відомих літературних класиків Тараса Шевченка, Міхая Емінеску та Нікіту Стенеску (Ілона Різа і група учнів-старшокласників), майстер-класами з географії «Крокуємо повітом Прахова» (Тіна Єне) та «Подорожуємо країною» (Крістіна Лазар, Іоана Барлабой).

Сповненими емоціями та артистизмом були відбіркові тури літературного конкурсу – декламаторів творів Т. Шевченка, М. Емінеску та Н. Стенеску (координатор  Крістіна Маріан-Іонеску), під час яких твори українського поета звучали у перекладі румунською мовою та мовою оригіналу, а твори М. Емінеску – як румунською, так і українською мовами.

Не менш цікавою виявилась і друга половина дня. Румунські партнери підготували багату та різноманітну екскурсійно-культурну програму. Так, разом із однолітками з Румунії, учні з Чернівецької області здійснили подорожі до столиці Румунії – Бухаресту, де відвідали Посольство України та Парламент Румунії. У м. Сленік побували у соляній шахті та планетарії, які там розташовані, переглянули цікавий фільм про створення планети Земля. Також ознайомились із відомими історико-архітектурними та культурними пам’ятками, – Замком Пєлєшм. Сіная, меморіальним музеєм Чезара Петреску, монастирем Караїман.

Під час спільних занять та екскурсійних програм учасники мали змогу насолоджуватись різнобарвними осінніми пейзажами та краєвидами Румунії, спілкуватись та ділитись досвідом один з одним.

Насичений відповідальними та приємними заходами став четвертий, завершальний день перебування в Румунії. Відбулися тестування з математики та відбірковий тур конкурсу поезії. Потім учасники прослухали курс надання першої допомоги від FSB-ASB Асоціації Благодійників Румунії (доктор Крістіан-Антон Вінтілеску), взяли участь у презентації міжпредметного зошиту про 42 повіти дружньої держави «Моя Румунія» та виконання практичної роботи за картками (вирішення кросворду, ребусу та складання речення про повіт Прахова і його видатні особи).

Не менш знаковою подією стало підписання угоди про партнерство між Волоківською ЗОШ Волоківської ОТГ Чернівецької області та Національним коледжем ім. Вергілія Маджярум. Плоєшті (у рамках проєкту «Міжкультурна освіта – повага до культурних та народних традицій»).

Багато позитивних емоцій принесли церемонія преміювання учасників та переможців конкурсів з математики та поезії, вручення дипломів, медалей та цінних подарунків від шкіл-партнерів та спонсорі.

Варто зазначити, що всі школярі з Чернівецької області отримали дипломи за активну участь, разом з цим, відзначено у конкурсі з математики за І місце – Еріка Пентелейчук (Волоківська ЗОШ, 4 клас), Каріна Дімітраш (Черленівська ЗОШ, 10 клас); ІІ місце – Ельвіра Верстюк (Чернівецька гімназія № 6 імені Олександра Доброго, 4 клас), Віолета Ігнатюк (Боянська ЗОШ, 10 клас); ІІІ місце – Вероніка Паладян (Острицька ЗОШ, 4 клас), Георгій Морарян (Острицька ЗОШ, 4 клас), Василь Малуш (Годинівський НВК, 10 клас).

Кращими читцями літературних творів стали: І місце – Андрея-Софія Онофрейчук  (Волоківська ЗОШ, 4 клас); ІІ місце – Георгій Морарян (Острицька ЗОШ, 4 клас), Олександра Сокач (Чернівецька гімназія № 6 імені Олександра  Доброго, 4 клас); ІІІ місце – Вероніка Паладян (Острицька ЗОШ, 4 клас).

Румунські партнери організували для дітей якісне безоплатне харчування та належні умови проживання.

Є сподівання на подальшу плідну співпрацю та успішну реалізацію наступних етапів проєкту «Міжкультурна освіта – повага до культурних та народних традицій».

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×