Найкращі юні правознавці живуть і навчаються в Луцьку та Харкові

 

Завершився фінальний етап ХVІІ Всеукраїнського турніру юних правознавців, що відбувався у місті Рівне з 27 по 31 жовтня 2019 року.

У фінальному етапі змагалися 105 учнів 9-11 класів у складі 21 команди із Волинської, Донецької, Житомирської, Одеської, Рівненської, Харківської та Херсонської областей.

До проведення змагань було залучено професорсько-викладацький склад із Академії адвокатури України, Університету митної справи та фінансів, Донецького національного університету імені Василя Стуса, Державного вищого навчального закладу «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», Державного навчального закладу «Бахмутський професійний аграрний ліцей» Донецької області, Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», а також учителі шкіл з усієї України. Продовжилася практика щодо залучення до проведення турніру представників державних установ, міжнародних, громадських організацій та студентського середовища: членами журі стали студенти із Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, координатор освітніх програм Amnesty  International в Україні, керівник Освітнього центру Верховної Ради України та інші.

Під час проведення фінального етапу ХVІІ Всеукраїнського турніру юних правознавців учасникам, керівникам команд та членам журі, окрім змагань, була запропонована цікава культурно-освітня програма. У рамках цієї програми відбулися туристично-пізнавальні екскурсії по місту Рівне, до Дубенського замку, Тараканівського форту, де учні та керівники команд мали змогу відвідати історико-культурні місця.

Події турніру активно висвітлювалися на обласному телебаченні та в ефірі Рівненського радіомовлення, іншими засобами масової інформації.

Завдання цьогорічного турніру, запропоновані для обговорення, мали конкретне тематичне спрямування: проблеми європейських правових стандартів та імплементація їх в Україні; проблеми екологічної шкоди; кримінальних проступків; злочинності у сфері інформаційних технологій та інше.

Окрім цього, учасникам були запропоновані на обговорення теми, пов’язані із порушенням прав людини у таких галузях, як конституційне, трудове та цивільне право.

Учасники вирішували проблемні питання щодо подолання «булінгу», «мобінгу», протидії торгівлі людьми тощо.

Безперечно, обговорення всіх цих питань зумовлено необхідністю подальшого реформування правової системи України, що загострює не тільки науковий, але й практичний інтерес до проблем.

Результати ХVІІ Всеукраїнського турніру юних правознавців показали, що в багатьох школах України ведеться належна цілеспрямована навчальна та освітньо-виховна робота з обдарованими учнями. Про це свідчать високі результати школярів на фінальному етапі інтелектуальних  змагань.

За результатами змагань дипломи І ступеня вибороли збірна команда міста Луцьк «Votum Viktoria» та команда комунального закладу «Харківська гімназія № 6 «Маріїнська гімназія» Харківської міської ради Харківської області» «DECES». 

 

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×