Волинь вітає учасників Всеукраїнського турніру юних хіміків

31 жовтня в актовій залі Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти відбулося відкриття фінального етапу XXVII Всеукраїнського турніру юних  хіміків.

В інтелектуальних змаганнях беруть участь двадцять команд із різних регіонів України та із-за кордону, зокрема, Мексики і Вірменії. Починаючи з 2009 року, турнір юних  хіміків має статус відкритого.

Під час урочистостей школярів та їх наставників вітали: Юрій Поліщук, перший заступник голови Волинської обласної ради; Людмила Плахотна, начальник управління освіти, науки та молоді Волинської обласної державної адміністрації, голова оргкомітету; Петро Олешко, ректор Вінницького обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників; Наталя Черепіна, методист ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», заступник голови оргкомітету; Д. Проц, доцент Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, голова журі; Василь Пивоваренко, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, експерт-консультант.

Петро Олешко, зокрема, сказав: «У нашому інституті часто проходять змагання всеукраїнського та міжнародного рівнів. І мені завжди приємно бачити молодих людей, які невдовзі складатимуть інтелектуальну еліту нашої країни та світу. Цього разу тут відбуватиметься турнір юних хіміків, тож сьогодні в цих стінах зібралися ті, чиї уми перебувають не в аморфному чи в’язкоплинному стані – а в абсолютній активності!».

 

«Хтось видатний із вашого середовища сказав:  «Якщо ти добре знаєш лише хімію, то врешті-решт і хімії ти добре не знаєш». І мова не тільки про дотичні науки – фізику, математику, біологію… Мова про те, що добрий науковець повинен знати і життя, і суспільство. Адже ми всі живемо у сполуках та спряженнях, і ефект середовища важливий не тільки в хімічній термодинаміці.  Хоч би яких висот науки ви досягли, хоч би де працювали, у далекій та близькій взаємодії, пам’ятайте про тих, хто нині дає вам знання у школі та затишок удома, хто навчав рідного слова і поняття про Батьківщину. Нехай нові винаходи одержать ваші імена і прославлять нашу Вітчизну. Маєте знати і запити суспільства, запити навіть не сьогоднішньої скороминущої кон’юнктури, а значно випереджаючи час. Лише тоді можна буде сказати, що «цей хімік добре знає хімію». Тож перед вами ще довга дорога пізнання, і нинішній турнір – тільки один із численних етапів. Хай вам таланить і сьогодні, і повсякчас!»

Окрім піднесених слів, зі сцени звучали прекрасні пісенні номери  солістів Луцького педагогічного коледжу та Харківської команди «Аурум».

 

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×