В ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» відбулася імпреза, присвячена 30-річчю ратифікації Конвенції ООН «Про права дитини»

 

17 жовтня 2019 року в ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» було проведено захід, присвячений 30-річчю ратифікації Конвенції ООН «Про права дитини».

Ведучим дійства був Іван Єрмаков, старший науковий співробітник відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту корекційної та інклюзивної освіти, кандидат історичних наук.

Привітавши учасників зібрання, він докладно розповів про  Конвенцію про права дитини, що отримала найбільш широке міжнародне визнання серед усіх документів з прав людини. Додав, що Конвенція поєднує в одному документі весь спектр прав людини, що мають відношення до дітей — громадянських, політичних, економічних, соціальних і культурних. Також зазначив, що у 41 статті Конвенції викладені права людини, якими володіє кожна дитина у віці до 18 років, і які необхідно поважати і захищати.

Важливою складовою заходу став блок, присвячений гуманістичній педагогіці Януша Корчака, який створив глибоко продуману, універсальну і невичерпну систему виховання.

Свою доповідь «Я поведу вас у вічність» Іван Єрмаков присвятив його пам’яті – людині, чиї філософські та педагогічні погляди стали основою для Декларації прав дитини, книги якого відомі практично у всіх країнах світу, а його подвиг став природним завершенням життя, відданого дітям. Під час Другої світової війни він тричі відмовився врятувати своє життя, в результаті чого воно обірвалася в газовій камері Треблінки, куди він увійшов разом зі своїми вихованцями.

Іван Єрмаков повідомив про те, що у післявоєнні роки в багатьох країнах світу (Польщі, Швейцарії, Голландії, Японії, Франції, Австрії, Бразилії та інших) були створені корчаківські товариства, що об’єднали людей різних професій, національностей, вірувань.

Він наголосив на тому, що з 1994 року в Києві діє Українське товариство Януша Корчака, що входить до Міжнародної Асоціації Януша Корчака.  Його база — Кловський ліцей № 77. Голова Українського товариства Януша Корчака – Світлана Петровська, педагог у п’ятому поколінні, заслужений учитель України, володар Ордена Усмішки.

Цей орден у 1968 році заснував польський журнал Kurier Polski. Ним нагороджували людей, які приносили радість дітям. Лицарів ордену обирали діти. У 1979 році йому був наданий статус міжнародного.  Кавалерами Ордену Усмішки стали Астрід Ліндгрен, Сільвія (королева Швеції), Джоан Роулінг, Іван Павло II, Далай-лама XIV, Іван Малкович та багато інших знаних та шановних постатей.

Цікаво також було дізнатися, що одну із вулиць у місті Києві було перейменовано на честь Януша Корчака. Відбулося це невипадково, адже протягом Першої світової війни він перебував в Україні, зокрема працював над однією зі своїх основоположних педагогічних робіт «Як любити дитину».

Учасників дійства зацікавили одна із книг Януша Корчака «На самоті з Богом. Молитви тих, котрі не моляться», створена ним у 1920 році. «Молитви» Корчака, написані від різних персонажів, розвивають уяву в читачів і стимулюють їх учитися ставити себе на місце іншого.

Яскравою подією заходу став перегляд вистави «Крила» за участю учнів Кловського ліцею №77. Це чудова, глибока, зворушлива вистава, що спонукає до філософських роздумів про дитинство.

Як відомо, Корчак ставився до дітей, як до особистостей. Він проповідував ідею про абсолютну цінність дитинства. Він стверджував, що дитина має право бути такою, як вона є, має право на повагу, на висловлення своїх думок,  на власний внутрішній світ.

Після перегляду, оплески у залі не замовкали. Всі підвелися, щоб хвилиною мовчання вшанувати пам’ять людини, яка стала легендою ще за життя.

Неля Кудашкіна, методист  відділу науковогота навчально-методичного забезпечення змісту корекційної та інклюзивної освіти вручила юним акторам подарунки.

 

Родзинкою заходу стало талановите виконання колискової Оленою Дашковською, старшим науковим співробітником  ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

 

Іван Єрмаков звернув увагу на те, що в рамках тижня Януша Корчака з цією виставою педагоги, діти та волонтери відвідають дитячі лікарні.

На завершення дійства всі присутні переглянули відеофільм, присвячений Янушу Корчаку – лікарю, письменнику, педагогу. Автор фільму – Світлана Петровська.

Захід відбувся не даремно, побачене змусило і дітей, і дорослих замислитися про головне – про право на самовираження.

Всіх єднала думка, що ідеї Януша Корчака, що народилися за доби війн та революції, і сьогодні є особливо важливі для України, бо суть його педагогіки — захист дитини.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×