Українсько-польський форум об’єднав освітян двох держав з метою розвитку і поглиблення творчої співпраці

З 8 по 10 жовтня 2019 року в м. Переяслав–Хмельницький  відбулася знакова подія – VIII міжнародний  науковий форум  «Україна – Польща» «Освіта для миру»/ «Edukacja dla pokoju».

Організатори Форуму: Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, Комітет педагогічних наук Польської академії наук.

Провідних українських і польських науковців, викладачів, педагогів, студентів та представників ЗМІ гостинно приймав ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».

Протягом трьох днів на Форумі обговорювались актуальні  науково- педагогічні питання, серед яких:

  • філософські засади освіти для миру;
  • розвиток освіти для миру на засадах гуманістичної педагогіки;
  • професійний розвиток педагогів у контексті освіти для миру;
  • освіта для миру в умовах інформаційно-технологічного суспільства;
  • освіта як важливий чинник виховання поваги до культурних цінностей українського і польського народів, їх історико-культурних надбань і традицій.

У роботі Форуму взяла участь делегація Республіки Польща, зокрема, голова Комітету педагогічних наук Польської академії наук, професор звичайний, доктор хабілітований  Богуслав Сліверскі, професор, доктор хабілітований Шимон Завадскі, професор, доктор хабілітований Беата Яхімчак, професор, доктор хабілітований  Славомір Яхімчак, професор звичайний, доктор хабілітований Ева Пшибильська, професор, доктор хабілітований Мацей Танась, професор звичайний, доктор хабілітований Іоланта Шемпрух.

 З вітальним словом до учасників наукового зібрання звернувся Василь Кремінь,  доктор філософських наук, професор, дійсний член (академік) НАН і НАПН України, Президент НАПН України.  У своєму виступі він зазначив, що обрана проблематика Форуму є надзвичайно злободенною, оскільки усім зрозуміло, що українці продовжують відчувати її практичну актуальність, бо  на Сході нашої держави й досі тривають військові дії, спровоковані російською агресією. Також він додав, що Республіка Польща для нас є одним з найважливіших стратегічних союзників: – «Приємно, що польська держава і польський народ  розуміють і підтримують зусилля України, спрямовані на  збереження територіальної цілісності і  незалежності  української держави».

У виступі професора звичайного,  доктора габілітованого, Голови Комітету педагогічних наук Польської академії наук Богуслава Сліверського наголошувалось на важливості  багаторічної творчої співпраці Польщі і України у сфері науки і освіти. Окрім того, доповідач наголосив, що тема розвитку та виховання дітей є пріоритетною в умовах сучасного глобалізованого світу.

Вітаючи учасників Форуму, Віктор Коцур, доктор історичних наук, професор, дійсний член (академік)  НАПН України ректор ДВНЗ  «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» відмітив, що українсько-польський форум «Освіта для миру» розкриває нові горизонти співпраці в освіті і науці двох дружніх народів, обміну ідеями та стратегіями заради майбутнього, сталого розвитку і примноження духовних цінностей українського і польського народів.

 У роботі заходу взяла участь Тетяна Пилипенко, начальник відділу  міжнародного співробітництва, наукового та навчально-методичного забезпечення освітніх потреб національних меншин ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», яка виступила із повідомленням «Стан та перспективи задоволення освітніх  потреб польської етнічної спільноти в Україні».

Гарного творчого настрою учасникам Форуму додали виступи заслуженої артистки України Ніни Мирводи та учасників вокальної студії університету «Sing Well».

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×