Науковці Чернівецької філії Інституту модернізації змісту освіти долучились до самобутніх традицій гуцульського краю

В українському суспільстві все помітнішим стає поглиблення інтересу до історичного минулого, виявлення та дослідження сторінок національної історії, національних традицій. Зберегти та розвинути багатство традиційної культури українців, а також передати його наступному поколінню є одним із основних завдань нашої держави.

 

 

30 серпня  2019 року науково-педагогічні працівники Чернівецької філії Інституту модернізації змісту освіти взяли участь у роботі науково-практичної конференції «Елементи нематеріальної культурної спадщини – сутнісна основа сучасних гуцульських традицій».

 

Захід відбувся на базі Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В. Ю. Шкрібляка у рамках проведення XXVI Міжнародного гуцульського фестивалю (International Hutsul Festival), що проходить щорічно в одному з міст Гуцульщини, починаючи з 1991 року.

 

Серед найактуальніших питань, які розглядали науковці, краєзнавці та мистецтвознавці з різних регіонів України –  шляхи реалізації державної програми активізації розвитку економіки в специфічних гірських ландшафтно-кліматичних умовах краю, освітньо-виховний потенціал етнокультурної спадщини Гуцульщини, збереження народних традицій та  Карпатських лісів  загалом.

Під час фестивалю відбулася символічна хода-єднання.

Конкурсна програма була представлена театральним, фольклорним, пісенним,  хореографічним жанрами. Сцена площі Героїв Майдану приймала читців-гумористів та солістів-виконавців обрядової гуцульської співанки (дримбарів, коломийкарів). Гуцульське декоративно-ужиткове та образотворче мистецтво можна було переглянути у «Містечку майстрів» на Площі Героїв Майдану.

Також було встановлено новий рекорд України – «Найбільша кількість людей в гуцульських кептариках одночасно на одній локації».

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×