Юні фізики України впевнено завоювали срібні медалі на 32 Міжнародному турнірі в Варшаві

Найкращий результат за всю багаторічну історію участі команд України у Міжнародному турнірі юних фізиків показали цьогоріч вихованці двох відомих харківських ліцеїв – № 161 та № 27, які захищали честь України під час цього престижного змагання у Варшаві.

 

Загалом для участі у турнірі до Польщі приїхали 34 команди з усіх куточків планети. Харків’яни Володимир Машинець (капітан команди), Ілля Хорошко, Семен Кононенко, Дар’я Гончар та Ілля Шкірко, які показали найкращі результати на фінальному етапі Всеукраїнського змагання юних фізиків, дуже успішно виступили і на 32 Міжнародному турнірі. Українці впевнено здобули срібні нагороди і посіли почесне 7-е командне місце, впритул наблизившись до фіналістів.

 

 

Ця перемога була дуже бажаною і очікуваною, а нагорода – престижною і важливою з огляду успішного завершення багаторічної напруженої праці учнів, учителів, науковців, методистів. Велику різнопланову допомогу щодо підготовки команди України та забезпечення її плідної участі у змаганнях надав колектив Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна і Благодійний фонд випускників фізико-технічного факультету університету. Ці дві шановані інституції постійно підтримують юних фізиків і морально, і матеріально,  всіляко сприяють розвитку роботи з обдарованою учнівською та студентською молоддю в Україні, зокрема, проведенню учнівських і студентських турнірів та олімпіад з фізики.

 

Супроводжували й підтримували наших старшокласників у Варшаві керівники команди Захар Майзеліс, старший науковий співробітник Інституту радіофізики та електроніки імені О. Я. Усикова Національної академії наук України, кандидат фізико-математичних наук, заслужений вчитель України, та Григорій Овчаренко, студент Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, переможець Міжнародного турніру юних фізиків минулого року.

 

Довідково

 

Міжнародний турнір юних фізиків (International Young Physicists’ Tournament – IYPT) проходить щорічно, починаючи з 1988 року, в різних країнах світу. У ньому беруть участь школярі старших класів, змагаючись в умінні розв’язувати складні дослідницькі проблеми і відстоювати свої рішення в наукових дискусіях. Усі етапи змагань IYPT відбуваються виключно англійською мовою.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×