Всеукраїнський конкурс «Джерело творчості» – свято творчості,  натхнення й безмежної любові до дітей талановитих педагогів позашкілля 

Творче змагання триває вже чотирнадцять років 

 

Всеукраїнський конкурс «Джерело творчості», цьогорічний фінал якого  відбувся 4-6 червня у столиці України, вже має свою славну історію. З успіхом він проводиться з 2005 року. Саме тоді гарну ініціативу Міністерства освіти і науки України активно підтримали Інститут модернізації змісту освіти, Національний центр «Мала академія наук України», Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, Український державний центр позашкільної освіти, Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді.

За тринадцять років до участі у професійному творчому змаганні долучалися понад 2 тисячі керівників гуртків, а свою майстерність під час змагання завершального ІІІ етапу демонстрували більше 600 різних категорій педагогічних працівників закладів позашкільної освіти. Раніше за перемогу змагалися директори, методисти та керівники гуртків різних напрямів позашкільної освіти. Починаючи з 2019 року, конкурс проведено у номінації «Керівник гуртка».

Цьогоріч керівники гуртків туристсько-краєзнавчого, дослідницько-експериментального, військово-патріотичного, художньо-естетичного та еколого-натуралістичного напрямів позашкільної освіти традиційно пройшли конкурсні випробування  в районах та містах, потім – обласний етап та міський у місті Києві. Нещодавно завершився перший (заочний) тур фінального третього етапу. Журі конкурсу розглянуло й оцінило електронні портфоліо понад 90 учасників.

І ось нарешті після майже річного марафону довгоочікуваний фінал – очний тур третього етапу. 

 

Серед конкурсантів не було людей випадкових 

 

Запрошення на фінальний етап отримали 37 конкурсантів, зокрема, по 6 учасників у секціях:

– «Керівник гуртка дослідницько-експериментального напряму позашкільної освіти»;

– «Керівник гуртка військово-патріотичного напряму позашкільної освіти»;

– «Керівник гуртка художньо-естетичного напряму позашкільної освіти»;

– «Керівник гуртка еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти».

У номінації «Керівник гуртка туристсько-краєзнавчого напряму» (туристсько-спортивні та туристсько-краєзнавчі гуртки) – 13 осіб.

 

Шанованих гостей з усіх куточків країни вже третій рік поспіль радо приймали в середній загальноосвітній школі № 1 І-ІІІ ступенів Шевченківського району міста Києва, де 4 червня відбулися святкові урочистості з нагоди події.

Прийшли привітати та підтримати фіналістів конкурсу представники Міністерства освіти і науки України, Інституту модернізації змісту освіти, члени організаційного комітету конкурсу та голови журі за напрямами. На адресу фіналістів звучали побажання наснаги, мужності й терпіння, добра, щастя, сонячних днів, а ще Віри, Надії й Любові.

 

Леся Корецька, начальник відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту позашкільної освіти та виховної роботи Інституту модернізації змісту освіти, зокрема, сказала:

У цьому конкурсі зберігається тенденція брати участь не один раз, а декілька, щоб врешті перемогти. І бути учасником, а тим паче переможцем «Джерела творчості», престижно. Для нас, організаторів цього змагання, ваша участь, шановні колеги, це велика нагорода. Бо ми розуміємо, що конкурс потрібний! Не можу не згадати сьогодні слова Великого педагога Василя Сухомлинського «Хороший учитель передає свої знання іншим, кращий – вчить, а найкращий спонукає до творчості». Тож нехай розвиток дитячої творчості буде надійним дороговказом у вашій роботі

 

Серед конкурсантів не було людей випадкових. Для кожного з них позашкілля – це покликання і невтомна щоденна праця. Тому фіналістам було не складно 5 червня, під час другого фінального дня, виконувати головні конкурсні випробування очного туру, а саме: провести самопрезентацію «Моє педагогічне кредо» та фрагмент заняття «Запрошуємо до світу творчості». Виконати друге завдання педагогам допомагали учні школи, з якими конкурсанти проводили практичні заняття.

Основними критеріями оцінювання для журі були знання та розуміння учасником конкурсу сучасних тенденцій розвитку освіти, новизна, оригінальність змісту та форм проведення заняття, професійна взаємодія з аудиторією; методична цінність освітньої діяльності, загальна культура, педагогічний такт, ерудиція, нестандартність педагогічного мислення. Урочиста церемонія нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка-2019» проходила в актовій залі Міністерства освіти і науки України.

Найтепліші, найщиріші вітання педагогам – учасникам конкурсної  програми, членам журі та гостям адресували Валентина Хіврич, генеральний директор директорату інклюзивної та позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України та Світлана Бут, головний спеціаліст цього ж директорату, голови журі усіх напрямків – Олег Бондарчук, Анна Грітчина, Микола Пінчук, Галина Чемерис та Наталія Кардаш.

 

 

Конкурс є актуальним, оскільки проводиться з метою підвищення престижності педагогічної професії, привернення уваги громадськості до проблем позашкільної освіти, популяризації педагогічних здобутків, вивчення та поширення кращого досвіду роботи, новітніх методик та прогресивних форм роботи керівників гуртків позашкільних навчальних закладів

звернулася до присутніх Олена Дубовик, т.в.о. директора Інституту модернізації змісту освіти.

 

Цей чудовий сонячний червневий ранок був щедрим на нагороди як для кращих педагогів-позашкільників України, так і для журі та організаторів цього важливого конкурсу.

Вручила пам’ятні статуетки та дипломи переможців у номінації «Керівник гуртків еколого-натуралістичного напряму» (аграрний: рослинницький та тваринницький профілі) Тетяна Вербицька, заступник директора Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Вона побажала колегам задоволення від роботи і невпинного руху вперед.

До вітального слова та вручення нагород у номінації «Керівник гуртків та секцій дослідницько-експериментального напряму» (наукові відділення «Науки про Землю» (секції «Географія та ландшафтознавство», «Геологія, геохімія та мінералогія», «Кліматологія та метеорологія», «Гідрологія») ведуча свята запросила Світлану Лихоту, заступника директора Національного центру «Мала академія наук України». Пані Світлана назвала переможців конкурсу особливими людьми, сміливими й неперевершеними, від яких розходиться довкруж, мов від камінчика, кинутого у воду, енергія натхнення й добра.

Надія Зубанова, методист Українського державного центру позашкільної освіти, тепло привітала і вручила нагороди лідерам змагання в номінації «Керівник гуртків художньо-естетичного напряму» (образотворче мистецтво).

Почесну місію нагородження переможців у номінації «Керівник гуртків туристсько-краєзнавчого напряму» (туристсько-краєзнавчий та туристсько-спортивні профілі) та «Керівник гуртків військово-патріотичного напряму» виконала Наталя Савченко, заступник директора Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді

Газета «Позашкілля» – справжній і надійний помічник педагога на шляху його професійного зростання, популяризації діяльності та джерело натхнення. «Вам вдалося не тільки віднайти своє джерело творчості, але й щедро поділитися ним з іншими»,- сказала Олена Власенко, редактор часопису.

Під завісу свята були також відзначені грамотами та подяками члени журі та організаційного комітету Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості 2019».

Із іменами всіх переможців конкурсу можна ознайомитися на сайті Міністерства освіти і науки України після офіційного оприлюднення відповідного наказу.

 

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×