Шевченкова творчість – понад часом. У Києві нагородили найкращих знавців двох Шевченкових конкурсів

Сьогодні, 30 травня 2019 року, у Київському національному університеті  імені Тараса Шевченка відбулися урочистості з нагоди нагородження переможців ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням та їх наставників.
Участь у святковій церемонії взяли переможці з числа учнів 5-11 класів, вихованців закладів професійної освіти, студенти та курсанти закладів вищої освіти України, вчителі, які їх підготували.

На заході були присутні почесні гості, які у своїх виступах запропонували присутнім осмислити постать Тараса Шевченка в системі координат історії та літератури.

 

Переможців мовно-літературних змагань серед учнівської та студентської молоді привітав Заступник Міністра освіти і науки України, Вадим Карандій, який передав вітання від Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, своїх колег, які вболівали за Конкурси та зазначив: «Це свято творите Ви – молодь. Ви несете силу Кобзаревого слова. Бажаю  нам всім бути в мирі, і, щоб Ви цей мир творили. Щиро вітаю з перемогою».

 

Володимир Бугров, проректор з науково-педагогічної роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка додав: «Наш навчальний заклад є місцем Шевченковим. В стінах нашого університету згадуємо нашого Кобзаря. Переглядаючи списки переможців, я переконався, що Шевченко об’єднав всю Україну. У нашому закладі навчаються студенти з усієї України, у тому числі – 1500 студентів з тимчасово окупованих територій. Зичу Вам всім миру, повернення наших воїнів додому».

 

Дмитро Дроздовський, науковий співробітник Інституту літератури імені Тараса Шевченка Національної академії наук України, член Комітету з Національної премії імені Тараса Шевченка, кандидат філологічних наук, голова журі ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у своїй промові зазначив: «Конкурс Тараса Шевченка орієнтований на сучасне прочитання понадчасової Шевченкової творчості. Тарас Шевченко – не спадок минулого. Його творчість визначає етичні принципи гідного життя у дні теперішньому. Нам потрібне усвідомлення національної ідентичності. І в кожному індивідуальному прочитанні відбувається усвідомлення Шевченкової творчості для сьогодення. Нехай відбувається «квантове» переосмислення Шевченка у ХХІ столітті, коли важливо усвідомити цінність літератури для формування цінностей у житті».

 

Олексій Гальонка, доцент Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського, кандидат педагогічних наук, Заслужений працівник освіти України, заступник голови журі XVIII Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, сказав: «Наш конкурс відрізняється від інших літературних змагань. Конкурс рятує Україну від вимирання рідного слова. У Ваших роботах ми знаходимо живого, багатогранного Шевченка, який є актуальним і сьогодні».

 

Наталія Коваль, головний редактор газети «Українська мова та література» видавничої групи «Шкільний світ» запропонувала переможцям конкурсу надрукувати свої роботи у даному виданні .

 

Від імені молодого покоління взяла слово переможниця конкурсу, учениця 11 класу Черкаського колегіуму «Берегиня» Черкаської міської ради Черкаської області Сало Ірина, яка у своєму виступі висловила таку думку: «Ми, молодь, радіємо, що ухвалено закон про українську мову. Значить, мові бути. Ми збережемо українське слово. Дякуємо батьками, що посіяли любов у наші душі до рідної мови. Дякуємо вчителям, що навчили переживати як поразки, так і перемоги».

 

Почесну місію вручення нагород переможцям конкурсів та їх наставникам було довірено Вадиму Карандію та Дмитру Дроздовському.

Впродовж року учасники змагалися за перемогу у ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. До нього також активно долучаються учні та студенти з числа українців, які проживають закордоном: у Канаді, Молдові, Італії, Іспанії, Індії, Бельгії, Ірані, Словаччині, Білорус, Польщі, Йорданії, Туреччині та інших країнах.

У фінальному етапі взяли участь 771 учасник з України. Переможцями Конкурсу стали половина учасників змагань.

 

За підсумками ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням, проведеного під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої!», нагороджували призерів у номінаціях «Література» та «Історія України та державотворення». Цьогоріч до оргкомітету Конкурсу надійшло по 125 робіт на тему «Духовні святині рідного краю». Найкращі роботи талановитих юних літераторів, шанувальників історії рідного народу надійшли з Вінницької, Івано-Франківської, Сумської, Чернівецької областей.

До складу поважного журі ввійшли добре відомі особистості. До  перевірки школярських і студентських робіт були залучені найдосвідченіші фахівці.

І от тепер, впевненою ходою, стрімко, назустріч своїй перемозі,  підходили для отримання нагород переможці.

Святкову та урочисту атмосферу заходу забезпечили виступи Зразкового художнього колективу естрадної пісні «Feel Sound» Центру дитячої та юнацької творчості Дарницького району міста Києва та лауреата Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів вокального мистецтва Юрія Кишки, студент Національної академії музичного мистецтва імені Петра Чайковського.

 

Для довідки:

Організаційно-методичне забезпечення конкурсів здійснює Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти»

 

Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

 • проводиться щороку МОН
 • у відбіркових етапах щороку  беруть участь близько 1 млн. осіб
 • учасники: учні 5-11 класів закладів загальної середньої освіти, ліцеїсти військових ліцеїв, учні професійно-технічних училищ, студенти закладів вищої освіти та курсанти вищих військових навчальних закладів Збройних Сил України;
 • проводиться: в Україні, Канаді, Молдові, Італії, Іспанії, Індії, Бельгії, Ірані, Словаччині, Білорусії, Польщі, Йорданії, Туреччині та інших країнах;
 • нагородження:дипломами МОН та 39 учасникам з числа переможців, які обрали найбільшу кількість балів призначаються стипендії Президента України;
 • започаткований Указом Президента України від 30 вересня 2010 року №928;
 • 2019 рік – кількість учасників фінального етапу – 771;
 • фінальний етап –проводиться одночасно за єдиними завданнями;
 • мета конкурсу: підтримка та розвиток творчого потенціалу обдарованої молоді, покращення рівня мовної освіти в Україні, вшанування творчості Тараса Шевченка, використання та трансформація його ідей на сьогодення.

 

Всеукраїнський конкурс учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!» (присвячується Шевченківським дням)

 • проводиться щороку МОН спільно Мінкульт;
 • учасники: учні 5-11 класів загальноосвітніх  та  учні професійно-технічних і позашкільних закладах освіти;
 • номінації:«Література», «Історія України і державотворення», «Образотворче мистецтво», «Декоративно-прикладне мистецтво»;
 • 2019 рік: 125 робіт на тему «Духовні святині рідного краю» у номінаціях «Література» та «Історія України і державотворення»;
 • започаткований Указом  Президента  України  від  22 березня 2002 року  №284;
 • нагородження: дипломами МОН та Мінкульту;
 • мета: популяризація творчої спадщини Т.Г. Шевченка, утвердження його духовних заповідей як важливого чинника консолідації суспільства, активізація виховної та патріотичної роботи серед учнівської молоді, збереження і розвиток інтелектуального потенціалу України, державна підтримка талановитої молоді та творчої праці вчителів.

 

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×