Нова сучасна українська школа: у Києві провели відкритий урок та показали, як технології змінили звичні уроки

29 травня у спеціалізованій школі №106 міста Києва відбувся відкритий урок «Нової української школи», ключового проекту освітньої реформи, яку проводить Міністерство освіти і науки України. Вже два роки учні молодших класів навчаються за допомогою інноваційних підходів та інтеграції мультимедійних технологій в освітній процес.

“Я викладаю за програмою НУШ й можу запевнити, що діти ефективніше засвоюють інформацію та їм цікавіше вчитися, оскільки тепер уроки проходять у форматі ігор та візуальної демонстрації навчального матеріалу. Мені, як вчителю, зручно проводити заняття, оскільки я маю постійний доступ до інформації. Наприклад,  на уроці “Я пізнаю світ” ми виводимо на екран велике зображення листків, квітів та будь-яких дрібних предметів, зображення із зошитів. Діти бачать велику картинку на екрані за допомогою документ-камери. Це зручно, адже мені не треба ходити поміж партами, а дітки бачать зображення навіть з останніх парт. Також я можу надрукувати потрібні мені документи безпосередньо перед уроком”, – розповіла Лариса Чавро, вчителька та сертифікований тренер-педагог НУШ.

Олександр Думанський, експерт та менеджер із розвитку проекційного бізнесу та освітніх програм представництва «Epson Europe B.V.», що є провідним виробником обладнання для освітньої сфери, зазначив, що умовою ефективного навчання є використання нової техніки та інтеграція технологій у навчальний процес. Epson вже понад 10 років працює з українським сектором освіти. На меті швидке та ефективне опановування педагогами нових технологій. Важливим етапом є не тільки купівля та інсталяція комплекту техніки, але й навчання викладачів ефективній роботі з обладнанням через консультації з вибору обладнання, тестування, семінари та конференції для викладачів. Дана робота проводиться як за допомогою ресурсів Epson в Україні, так і в тісному співробітництві з Міністерством освіти і науки України та його інститутів.

Із досвіду, найпопулярнішими мультимедійними рішеннями для класів НУШ є інтерактивний проектор, цифрова документ-камера та друкувальні багатофункціональні пристрої. Спеціаліст повідомив, що попит на сучасну техніку для шкіл має таке співвідношення: близько 12% продажів припадає на Київ, і 88% – на регіони (згідно внутрішньої статистики продажів компанії Epson за 2017-2018 рік.)

 

Довідково

 

Проект Нова українська школа передбачав підвищення якості середньої освіти за допомогою інноваційних підходів до навчання та інтеграції мультимедійних технологій в освітній процес.

У 2018-2019 роках 448,6 тис. дітей отримали початкову освіту за новими стандартами реформи освіти.

Наразі в Україні діє 16,2 тис. закладів середньої освіти, де навчається 3,9 млн учнів. У 2018 держава передбачила 3,13 млрд. грн. на підтримку освітньої реформи, з яких 1 369 086,8 тис. грн. було виділено тільки на НУШ.

У 2019 році держбюджетом передбачено додаткових 1 млрд. гривень на оснащення класів, середня наповнюваність яких у міських школах – 25 учнів, в сільських – 13 учнів. Для дітей технічно переоснащать класи, підготують нові підручники та проведуть підвищення кваліфікації вчителів. За роки реформи створено 24 211 додаткових місць у закладах освіти для дітей дошкільного віку та на 65% зросла кількість учнів, що отримують інклюзивну освіту (з 7 179 учнів у 2017/2018 н.р. до 11 839 учнів у 2018/2019 н. р.).

 

 

 

 

 

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×