Понад тридцять команд взяли участь у «Наукових пікніках з Марією Кюрі 2019 у Чернівцях»

Підсумковим заходом Всеукраїнського фестивалю «STEM-весна – 2019» на Буковині стало надзвичайно цікаве дійство – «Наукові пікніки з Марією Кюрі 2019 у Чернівцях». Не випадково для його проведення була обрана саме головна – Соборна площа обласного центру. До організації заходу активно долучилися представники влади, заклади освіти, освітньо-наукові установи, громадські організації, зацікавлені у популяризації науки серед дітей і молоді. Активну участь у фестивалі взяли й фахівці Чернівецької філії ДНУ державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти».

Щиро тішить той факт, що координаторами події стали активні молоді люди, розробники інноваційних наукових проектів. Зокрема, Богдана Бойчук, студентка Інституту біології, хімії та біоресурсів ЧНУ, вже реалізовувала проект «Рятуючи життя» (тренінги для вчителів із надання першої домедичної допомоги). Віка Головащенко, випускниця факультету архітектури, будівництва та декоративно-прикладного мистецтва, відома своїм проектом сміттєпереробного заводу з оглядовим майданчиком у спальному районі міста. А Олександра Пиптюк, студентка Інституту біології, хімії та біоресурсів ЧНУ, стала співавтором проекту «Наукові пікніки у Чернівцях».

До участі у фестивалі зголосилися понад 30 команд. Їх делегували навчальні заклади Буковинського краю, центри науково-технічної творчості учнівської молоді, а також Центр розвитку STEAM Club, Комп’ютерна Академія ШАГ, філія ДУ «Держгрунтохорона», Обласний центр зайнятості, Державна служба з надзвичайних ситуацій і поліції.

«Наукові пікніки» у Чернівцях запропонували гостям фестивалю безліч цікавих локацій виставкової зони від кожної команди. Там проводилися досліди, експерименти, майстер-класи, воркшопи, квести. Кожен бажаючий міг включитися інтерактивно, тобто стати їх безпосереднім учасником,  ознайомитися з професіями майбутнього, прослухати відкритий лекторій. Відвідувачі та учасники заходу дізналися багато цікавого про відому науковицю, лауреатку Нобелівської премії з хімії 1911 року Марію Склодовську-Кюрі, її внесок у вивчення питання радіоактивності, суть явища «радіоактивність» та його вагомість в умовах сьогодення, вплив на повсякденне життя кожного. Інтерес у присутніх викликала робота філософської лабораторії і психологічний тренінг, пересувний планетарій Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді тощо.

Дуже приємно, що у процесі підготовки до фестивалю проект «Наукові пікніки» став переможцем конкурсу на отримання гранту від Благодійного фонду «Кращим БУТИ» і вже підписано угоду про співпрацю.

 

Довідково

 

«Наукові пікніки в Україні» – ініціатива, яка популяризує науку, дослідно-експериментальну роботу, науково-технічну творчість серед дітей та молоді по всій країні з 2013 року. Вони є сучасним методом роботи в галузі освіти завдяки своєму інтерактивному включенню дітей і молоді у науково-дослідну роботу.  Їх проходять щорічно на свіжому повітрі, на центральних майданах і  парках міст України.

 

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×