Чернівецький обласний фестиваль STEM-проектів визначив переможців

17 квітня 2019 року на базі Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді у рамках проведення Всеукраїнського фестивалю «STEM-весна – 2019» та Європейського STEM-тижня в Україні відбувся Чернівецький обласний фестиваль STEM-проектів.

Організаторами фестивалю виступили: Департамент освіти і науки Чернівецької ОДА, Чернівецький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді, Чернівецька філія ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

У Фестивалі взяли участь 28 учнів (вихованців) з Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, Чернівецького центру юних техніків імені Л. Каденюка, гімназії № 7 м. Чернівці,  ДВНЗ «Чернівецький політехнічний коледж», Заліщицької державної гімназії ім. братів Гнатюків (Тернопільська область), ліцензованої науково-технічної студії розвитку дітей за індивідуальною навчальною програмою «Robocamp» у м. Луцьк.

Учасники фестивалю працювали над виконанням таких завдань: висадка місяцехода на Місяць – команди «спеціалістів та провідних інженерів» віком 6-12 років та безпеки руху автономних авто – команди «робототехніків, тренерів та світових пілотів болідів» віком 12-23 роки.

Оцінювання команд, які працювали за обома напрямками, здійснювалося за чіткими критеріями. Оцінюючи тих, хто працювали над вирішенням проблеми подорожі на Місяць, судді звертали увагу на: якість доповіді та дотримання часових меж (не довше 10 хв.), наявність ілюстрацій, обґрунтованість вибору ракети-носія та місця старту ракети, розрахунки/моделювання траєкторії польоту, демонстрацію дієздатності місяцехода (складання та розкладання до транспортного та до робочого стану), характеристику призначення кожної частини місяцехода та пояснення етапу транспортування місяцехода, проектування висадки на Місяць та повернення апарату на Землю і його посадки.

Оцінюючи тих, хто працювали над вирішенням проблеми безпеки руху автономних авто, судді звертали увагу на дотримання правил дорожнього руху, знімаючи бали за кожне порушення (збивання пішохода, наїзд на переднє авто, ненадання переваги на рівнозначному перехресті, створення аварійної ситуації) та за кожне коло, яке не вдалося проїхати; а також на час, за який авто проїхало 4 повних кола.

Зазначимо, що STEM-освіта – це низка чи послідовність курсів або програм навчання, яка готує учнів та студентів до успішного працевлаштування, до освіти після школи та ВНЗ. Освітній потенціал робототехніки, як напряму STEM-освіти, надзвичайно високий. Робототехніка як прикладна наука, що займається розробкою автоматизованих технічних систем, є одним з перспективних напрямів в галузі інформаційних технологій. Фундаментом для робототехніки слугують електроніка, механіка та програмування. Більшість сучасних технічних галузей неможливо уявити без використання роботизованих систем виробництва. А такі конкурси, як фестиваль STEM-проектів, надихають учнів (вихованців) на цікаве і практичне навчання, сприяють підвищенню рівня сформованості відповідних компетенцій.

Участь у Чернівецькому обласному фестивалі STEM-проектів взяла член оргкомітету Всеукраїнського фестивалю «STEM-весна – 2019», старший науковий співробітник Чернівецької філії ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Інна Дутчак.

 

Переможці у категорії «Висадка на Місяці» за номінаціями:

  • «Найгрунтовніше дослідження» – команда «Star Rocket» Чернівецького ОЦНТТУМ;
  • «Найкращий Місяцехід» – команда «RoboCamp» м. Луцьк;
  • «Найефектніша презентація» – команда «Блискавка» Чернівецького ОЦНТТУМ;
  • «Найбезпечніший політ» – команда гімназії №7 м. Чернівців;
  • «Найкращий проект» – команда «Moon» Чернівецького ОЦНТТУМ

 

Переможці у категорії «Безпека дорожнього руху»

Змагання на швидкість авто:

І місце – команда «SmartHimoto», Заліщицької гімназії Тернопільської обл.

ІІ місце – Савчук Костянтин, студент ДВНЗ «Чернівецький політехнічний коледж»;

ІІІ місце – команда «VMI Racing», Заліщицької гімназії Тернопільської обл.

 

Змагання на швидкість авто з дотриманням ПДР:

І місце – команда «SmartHimoto», Заліщицької гімназії Тернопільської обл.

ІІ місце – Савчук Костянтин, студент ДВНЗ «Чернівецький політехнічний коледж»;

ІІІ місце – Дроник Владислав, учень гімназії №7 м. Чернівців.

 

В абсолютному заліку:

І місце – команда «SmartHimoto», Заліщицької гімназії Тернопільської обл.

ІІ місце – Савчук Костянтин, студент ДВНЗ «Чернівецький політехнічний коледж»;

ІІІ місце – команда «VMI Racing», Заліщицької гімназії Тернопільської обл.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×