У Чернівцях для вчителів фізики провели семінар-практикум «STEM- освіта як засіб соціалізації учнівської молоді»

У рамках проведення Всеукраїнського фестивалю «STEM-весна – 2019» та Європейського STEM-тижня в Україні 18 квітня 2019 року на базі Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 30 відбувся семінар-практикум «STEM- освіта як засіб соціалізації учнівської молоді»  для вчителів фізики м. Чернівців, організований Міським методичним центром закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради, участь у якому взяли близько 30 осіб.

Відкрила семінар-практикум Антоніна Тумак, методист ММЦ управління освіти Чернівецької міської ради, яка у своїй промові наголосила на тому, що STEM-освіта є джерелом дослідно-експериментальної роботи та інноваційної діяльності в закладах освіти.

Директор школи – Віктор Сальніков, розповів про особливості роботи Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 30, зокрема в напрямку соціальної адаптації та інклюзії дітей з особливими освітніми потребами.

У теоретичному блоці семінару Мар’ян Бирка, доктор педагогічних наук, доцент кафедри  педагогіки, психології та теорії управління освітою ІППОЧО, ознайомив учасників семінару з принципами ефективного впровадження STEM-освіти. Інна Дутчак, кандидат історичних наук, доцент, старший науковий співробітник Чернівецької філії ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», член оргкомітету Всеукраїнського фестивалю «STEM-весна – 2019», у своєму виступі зауважила на доцільності та ефективності використання STEM-орієнтованих підходів до навчання у сучасній українській школі. Наталія Деркач, вчитель-методист, вчитель фізики та інформатики Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 30 поділилася досвідом своєї практичної роботи з проблеми «Використанням елементів STEM-освіти  на уроках фізики та в позакласній роботі з предмету».

У практичній частині семінару учні ЗОШ І-ІІІ ступенів № 30, які відвідують шкільний гурток «Юний технік», презентували свої технічні навчальні проектні роботи, які вони власноручно виготовили для участі в обласному конкурсі «Феєричний фізичний експеримент» та міській виставці НТТУМ «Наш пошук та творчість, тобі Україно!». А вчителі фізики та інформатики Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 30 Віктор Деркач та Наталія Деркач провели практикум із проблеми «Використання НІТ, електронних конструкторів для реалізації STEM-навчання на уроках фізики».

Учасники семінару мали можливість опанувати одну з сучасних мобільних технологій – роботу на веб-сервісі Plickers.com, дізналися про «Додатки практичного спрямування до смартфону, які можуть стати в нагоді  під час уроків фізики», набули практичних навиків під час роботи в групах з використанням електронних конструкторів «Знаток», а також отримали в подарунок для використання в своїй діяльності примірник авторської програми Деркач Н.А. – курсу за вибором «Підготовка до ДПА та ЗНО з фізики» для учнів 10-11 класів, яку було презентовано присутнім на заході.

На завершення роботи семінару-практикуму Антоніна Тумак ознайомила вчителів фізики з рекомендаціями «По впровадженню та ефективному використанню в роботі методичних рекомендацій щодо розвитку STEM-освіти у ЗЗСО».

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×