«Місцеве самоврядування – це фундамент української державності» -за таким гаслом відбувся круглий стіл за участю відділу проектного управління ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти»

18 квітня 2019 року науковці відділу проектного управління ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» взяли участь в роботі круглого столу «Проблематика процесу децентралізації надання послуг в об’єднаних територіальних громадах», що проводився Інститутом підготовки кадрів Державної служби зайнятості України.

Зазначимо, що з 2016 року Відділ плідно працює над науковою темою «Організаційно-педагогічні засади сервісного обслуговування закладів освіти в умовах децентралізації управління освітою».

Войтко Оксана і Воронцова Емілія, наукові співробітники відділу взяли участь у роботі секції «Інноваційні технології в освітньому просторі підготовки кваліфікованих фахівців для органів публічної влади та ДСЗУ». У своїй доповіді на тему «Міжнародний досвід організації освіти в умовах децентралізації», вони зазначили, що децентралізація освіти відбувається за трьома ключовими принципами: забезпечення рівності й справедливості у наданні освітніх послуг, розроблення заходів і систем звітності та створення потенціалу на місцевому рівні для всіх ступенів освіти. На прикладі проведення децентралізації в Литві визначили компетенції самоврядування у сфері освіти. Доповідачі назвали інструменти, за допомогою яких реалізується децентралізація системи освіти. Децентралізація розглядалася як передача не лише повноважень, а й ресурсів та відповідальності згідно з Хартією ЄС про самоврядування. Децентралізацію розглянуто як метод внутрішньої організації держави. Вона завжди відбувається в інтересах держави, у співпраці з нею. Це визначається через відносини, що встановлюються між центральним урядом та органами регіонального і місцевого самоврядування.

Володимир Хоменко, завідувач сектору, розповів про методичне забезпечення та використання дорадництва в умовах децентралізації освіти в ОТГ. Він звернув увагу на те, що науково-методичні, методичні установи, органи місцевого самоврядування можуть реорганізувати у змінені, оновлені, модернізовані установи, структури (офіси, центри, агенції, групи тощо) з надання послуг закладам освіти, діяльність яких базується на принципах і функціях не лише методичної роботи, а й консультативної, дорадчої діяльності. Така діяльність науково-методичних, методичних установ може розглядатися як сучасний зразок, орієнтир, що допоможе якісно поліпшити методичне забезпечення закладів освіти ОТГ.

Учасники заходу погодилися, що необхідні докорінні зміни в управлінні територіальними громадами, а всі, хто буде приймати управлінські рішення в ОТГ повинні мати диплом магістра з державного управління. Держава ж має створити умови для комфортного проживання її громадян. Якщо мешканці громади отримують якісні послуги, то така громада є ефективною.

У ході обговорення нагальних питань учасники круглого столу дійшли до висновків про необхідність навчальних курсів для об’єднаних територіальних громадах з проектного менеджменту та стратегічного планування.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×