Безпека життя і діяльності людини – актуальне питання сьогодення

Протягом двох днів – 18-19 квітня 2019 року – у м. Рівне в Національному університеті водного господарства та природокористування на базі кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності відбулася XVII Міжнародна науково-методична конференція «Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука, практика».

Покращення підготовки здобувачів вищої освіти з питань безпеки життєдіяльності як відповідь на виклики сьогодення, що характеризується зростанням рівня небезпек природного, антропогенного та соціального характеру – мета вище зазначеного заходу.

Міжнародна науково-методична конференція відбулася під патронатом Міністерства освіти і науки України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Європейської Асоціації Безпеки. В організації заходу взяли участь представники 19 установ та організацій з п’яти країн: України, Болгарії, Польщі, Словаччини та США.

Членами науково-організаційного комітету конференції були завідувач кафедри радіаційного та охоронного обладнання та систем ВТУ «Т. Каблешков» Антоніо Андонов – Болгарія; Президент Європейської асоціації безпеки доктор наук, професор Лешек Коженевський (Leszek Korzeniowski) – Польща; Голова Наукової ради Європейської асоціації безпеки доктор інженерії Ладислав Хофрайтер (Ladislav Hofreiter) – Словаччина; доктор філософії професор кафедри охорони здоров’я, безпеки та екологічних наук Університету штату Індіана Борис Блюхер (Boris Blyukher) – США. З української сторони, окрім освітян, в роботі оргкомітету конференції брали участь начальник Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області полковник Сергій Вовчук, начальник Управління Держпраці у Рівненській області Юрій Наконечний, директор Державного підприємства «Рівненський експертно-технічний центр Держпраці» Роман Карпюк.

У заході взяли участь 115 науковців, молодих вчених та фахівців, які займаються питаннями безпеки та її культури у різних галузях діяльності людини із 30 закладів вищої освіти та п’яти державних установ України.

На секційних засіданнях було заслухано близько 50 доповідей, щодо проблем освіти у сфері цивільної безпеки, реалізації науково-практичних аспектів БЖД, техногенно-екологічної та пожежної безпеки.

Від імені ректорату до учасників конференції звернувся проректор університету Валерій Сорока, який підкреслив принципову позицію закладу щодо необхідності підсилення безпекової складової у навчальних дисциплінах.

Олена Дашковська, старший науковий співробітник ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» у своїй доповіді «Завдання адаптації нормативної бази з безпеки життєдіяльності людини у контексті євроінтеграції України» звернула увагу на те, що однією з причин незадовільного стану охорони праці в Україні є неврахування в цій сфері європейських та міжнародних стандартів.

Еволюції безпеки в Україні та світі була присвячена доповідь Вячеслава Березуцького, завідувача кафедри охорони праці та навколишнього середовища НТУ «Харківський політехнічний інститут».

На заключному засіданні було розглянуто проект рішення конференції щодо важливості та пріоритетності питань безпеки життєдіяльності людини в сучасних умовах та необхідності розроблення Концепції розвитку напряму «Безпека життєдіяльності людини» в Україні та планів щодо її реалізації.

За результатами конференції буде виданий електронний збірник тез доповідей.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×