ХХІ Всеукраїнський турнір юних істориків – це незабутні враження від змагання та історичної перлини Поділля

Завершилося ще одне захоплююче змагання інтелектуальної учнівської еліти України – ХХІ Всеукраїнський турнір юних істориків. Цьогоріч кращі знавці історії з усіх куточків країни зібралися у перлині Поділля – мальовничому  Кам’янці-Подільському, місті, де органічно переплелися героїчне минуле колишньої столиці Української Народної Республіки та розквітаюче сьогодення майбутньої, на думку краян, молодіжної столиці України.

Турнір проходив у Кам’янець-Подільському навчально-виховному комплексі № 9 імені А.М. Трояна, до складу якого входить спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням англійської мови та школа мистецтв Хмельницької області (директор Наталія Осадчук), і в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка (ректор Сергій Копилов). Навчальні заклади гостинно приймали юних істориків і на високому рівні забезпечували умови перебування гостей із усієї України.

Знання юних знавців історії оцінювало професійне журі у складі науково-педагогічних працівників, які приїхали з вишів та закладів загальної середньої освіти Черкащини і Донеччини, Закарпаття і Буковини, а ще з Ніжина і Києва, Бердянська і Харкова, Чернігова і Вінниці, Хмельницького, Полтави і Кропивницького.

Під час турнірних змагань кращі з кращих юних істориків країни засвідчили уміле оперування знаннями під час історичних дебатів, усвідомлене проектування минулих подій на сучасність, вміння вести конструктивний інтелектуальний діалог.

«Урочисте закриття ХХІ Всеукраїнського турніру юних істориків відбулося у міському Будинку культури. Переможців та учасників турніру нагородили дипломами й цінними подарунками. Їх привітали очільники міської влади та державних органів освіти і науки Хмельниччини.

Результати інтелектуального учнівського змагання з історії показали, що в багатьох школах України ведеться належна цілеспрямована робота з обдарованими учнями, а турніри є улюбленими змаганнями юних інтелектуалів нашої держави.

На думку журі, найкращі знання та справжню волю до перемоги демонстрували команди Донецької, Миколаївської, Львівської, Одеської, Харківської та Хмельницької областей. Отож у підсумку переможцями ХХІ Всеукраїнського турніру юних істориків стали: збірна команда м. Миколаїв – вона посіла перше місце, та команда Харківського навчально-виховного комплексу № 45 «Академічна гімназія», яка показала другий результат.

Команди Хмельницького ліцею «Шукачі знань» та Кам’янця-Подільського НВК №13 «Osmomysly» також стали призерами турніру, розділивши почесне третє місце.

Окрасою урочистостей із нагоди завершення турніру став святковий концерт за участі місцевих творчих колективів закладів загальної середньої та позашкільної освіти» – розповіла про підсумки та останній акорд змагання Тетяна Гінетова, завідувач сектору ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

Зауважимо, що учасники турніру не тільки брали участь у напружених інтелектуальних боях. Для них були організовані цікаві екскурсії. Діти мали можливість оглянути старовинний Кам’янець, відвідати експозиції Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника, відчути велич Кам’янець-Подільської та Хотинської фортець. Під час неформального спілкування школярі охоче знайомилися з ровесниками та розширили коло своїх нових друзів з усієї України.

Дуже цікавою була зустріч юних істориків із викладачами та студентами історичного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, де для гостей  провели історичний месенджер «Від столиці УНР – до молодіжної столиці України» з демонструванням презентаційних матеріалів та проморолику до сторіччя прийняття Присяги на вірність УНР.

Події турніру оперативно висвітлювались у новинах Кам’янець-Подільської телерадіокомпанії, на сайті і сторінці управління освіти і науки Кам’янець-Подільської міської ради у соціальних мережах.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×