Команда «Парадокс»із Краматорська перемогла у ХV Всеукраїнському турнірі юних журналістів

 

Підбито підсумки й названо переможців ХV Всеукраїнського учнівського турніру юних журналістів, який упродовж п‘яти днів тривав у місті Суми на базі Сумської гімназії №1. За перемогу в творчому змаганні боролися учні закладів загальної середньої освіти, регіональних осередків МАН, центру дитячої та учнівської творчості у складі 23 команд із 10 регіонів України: Волинської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Луганської, Львівської, Полтавської, Сумської, Харківської та Хмельницької областей.

До роботи у складі журі було залучено провідних журналістів України, викладачів, студентів закладів вищої освіти з Києва, Львова, Луцька, Івано-Франківська, Харкова, Сум. На думку професіоналів, які оцінювали творчий потенціал своїх юних колег, турнір засвідчив високий рівень знань та умінь учнів при виконанні завдань, а також професіоналізм педагогів і журналістів, які доклали максимум зусиль для підготовки учнів до журналістського турніру, оптимально використовуючи з цією метою власний досвід та можливості позакласної фахової роботи.

На урочистостях з нагоди закриття турніру юних журналістів та гостей привітали директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія Гробова, завідувач сектору Інституту модернізації змісту освіти  Людмила Черкаська, голова журі, заслужений журналіст України Олександр Бутко. Виступаючі наголосили на важливій ролі журналістики для формування сучасного інформаційного простору та Всеукраїнського турніру юних журналістів, адже він допомагає молоді визначитися з майбутньою професією.

Переможцям ХV Всеукраїнського турніру юних журналістів вручено дипломи.

Диплом І ступеня виборола команда «Парадокс» (збірна команда м. Краматорськ Донецької області).

 Дипломами ІІ ступеня нагороджено команди:

  • «152 ЛЕГІОН» (команда Харківської гімназії № 152 Харківської міської ради Харківської області);
  • «Четверта влада» Комунальної установи «Волинська обласна мала академія наук»;
  •  «Лідер» (збірна команда Московського району м. Харків).

Дипломи ІІІ ступені отримали команди:

  • «Nota Bene» (команда Комунальної установи Сумська гімназія № 1 м. Суми Сумської області)4
  • «Меркурій» (збірна команда Слобідського району м. Харків),«Lingua» (команда Харківського ліцею № 89 Харківської міської ради Харківської області);
  • «Дзеркало» (команда Лиманського навчально-виховного комплексу «гімназія – загальноосвітня школа І ступеня» Лиманської міської ради Донецької області);
  • «Репортер» (команда Миргородської станції юних техніків, м. Миргород, Полтавська область);
  • «Медіастар» (команда Комунального закладу «Луганська обласна мала академія наук учнівської молоді»);
  • «Синхрон» (команда Комунального закладу «Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 41 Маріупольської міської ради Донецької області»);
  • «Scribes» (збірна команда Новобаварського району м. Харків).

Організатори змагання – Міністерство освіти і науки України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Департамент освіти і науки Сумської ОДА та Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти – подбали про насичену й змістовну програму перебування учасників турніру в Сумах. Так, учні та керівники команд ознайомилися з історичними пам’ятками міста. Інформаційно насичений майстер-клас провели для конкурсантів Алла Федорина, заслужений журналіст України, регіональний експерт Інституту демократії імені Пилипа Орлика, та Василь Чубур, викладач Сумського державного університету.

Яскраву концертну програму «Зірки, на сцену!» у якості творчого подарунка приготував юним журналістам колектив Сумського драматичного театру імені Щепкіна.

Хід турніру активно висвітлювався місцевою пресою та телебаченням. Вийшло три номери інформаційного вісника ХV ВТЮЖ «Трубадур», де конкурсанти ділилися своїми враженнями від турнірних боїв.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×