Переможці мають гарні знання й віртуозно працюють на унікальному обладнанні

Завершився ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни “Програмування обробки на верстатах з числовим програмним керуванням», інформаційно-методичну допомогу у проведенні якої здійснювала ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

 Цьогоріч за перемогу змагалися 18 студентів із 9 закладів вищої освіти України. На урочистостях з нагоди завершення олімпіади їх привітав Юрій Петраков, завідувач кафедри «Технології машинобудування» НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Зауважимо, що олімпіада з предмета “Програмування обробки на верстатах з числовим програмним керуванням”  – єдина в Україні, де оцінювання учасників проводиться зарезультатами оброблення деталі на верстаті, а не лише за теоретичнимизнаннями. Виконання завдання максимально наближене до реального виробництва: кожен учасник вирішував низку завдань, пов’язаних із вибором ріжучих інструментів, розрахунками режимів різання, розробкою технології та написанням управляючих програм. Студенти використовували сучасні 3DCAD/CAM системи та мали можливість обробити заготовки на унікальномуоброблювальному центрі HAAS VF-2.

У цьому році до практичної частини обробки на верстаті з ЧПК допускалися тільки 10 учасників, які показали найвищі результати у теоретичному турі.

Переможцями олімпіади стали:

Костянтин Трибрат (Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”) – він зайняв перше місце; другий результат показав  Андрій Кушнірчук (Хмельницький національний університет), а почесне третє місце отримала Юлія Перелигіна, студентка Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”.

У командному заліку місця розподілились наступним чином:

I місце – Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”;

II місце – Хмельницький національний університет;

III місце – з однаковою кількістю балів поділили Одеський національний політехнічний університет та Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”.

 

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×