Для підвищення кваліфікації вчителів незабаром буде впроваджено механізм «гроші ходять за вчителем»

Педагогічні та науково-педагогічні працівники мають право підвищувати кваліфікацію в інших суб’єктів освітньої діяльності, фізичних та юридичних осіб.  Так зазначено в головному законодавчому документі освітян – Законі України «Про освіту» (абзац третій частини другої статті 59). Ця норма набрала чинності у січні 2018 року. Кошти на підвищення кваліфікації педагогічних працівників має отримувати заклад освіти, який розподіляє їх за рішенням педагогічної ради.

Надання субвенції з Державного бюджету України місцевим бюджетам у 2019 році передбачає підвищення кваліфікації таких педагогічних працівників:

  • учителів, директорів, заступників директорів із навчально-виховної (навчальної, виховної) роботи, вчителів закладів загальної середньої освіти, які є учасниками експерименту із запровадження проекту Державного стандарту початкової освіти, експерименту із запровадження інтегрованого курсу природничих дисциплін, експерименту із запровадження електронних підручників;
  • учителів початкової школи, директорів, заступників директорів у початковій школі;
  • асистентів учителів закладів загальної середньої освіти з інклюзивним та інтегрованим навчанням;
  • учителів класів (груп), в яких діти навчаються мовами національних меншин;
  • учителів іноземних мов, які навчатимуть учнів початкової школи;
  • фахівців інклюзивно-ресурсних центрів;
  • учителів, які забезпечують здобуття учнями 5-11 (12) класів загальної середньої освіти.

Також передбачена підготовка тренерів-педагогів, супервізорів.

Це означає, що місцеві органи самоврядування як розпорядники субвенції, матимуть можливість спрямувати кошти на перепідготовку вчителів.

До підвищення кваліфікації буде залучено найкращих спеціалістів. Адже педагоги мають отримувати сучасні знання і навички, а ще вільно вибирати заклад, де вони будуть підвищувати свою кваліфікацію. Саме тому не менш важливим є питання переліку громадських організацій та установ, які мають відповідних фахівців і матеріально-технічне забезпечення для підвищення кваліфікації вчителів, аби отримувати за цю відповідальну роботу фінансування від держави.

Наразі триває робота з розробки критеріїв і вимог, що висуваються до установ та організацій, складається їх перелік. Одночасно розробляється проект постанови Кабінету Міністрів України, який передбачатиме реалізацію статті 59 Закону України «Про освіту» та механізм її впровадження. Законопроект буде оприлюднено для громадського обговорення на сайті МОН України.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×