Нові виклики та стратегії протидії кіберзлочинності

У Національній академії Служби безпеки України відбулася Х Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми управління інформаційною безпекою держави».

Науковий захід, організований НА СБУ спільно з Науково-дослідним інститутом інформатики і права Національної академії правових наук України, Міністерством інформаційної політики України та ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», об’єднав понад 250 представників органів сектору безпеки і оборони, провідних наукових установ та закладів вищої освіти.

Ректор Сергій Кудінов у вступному слові привітав учасників науково-практичної конференції та зазначив, що вже десятий рік поспіль Національна академія СБУ є майданчиком для обговорення питань інформаційної безпеки як невід’ємної складової національної безпеки.

«Приємно, що пропозиції прогресивних науковців-практиків, напрацьовані за роки роботи конференції, реалізовуються в нормативно-правових актах, сприяють переопрацюванню та оновленню освітніх програм, втілюються в дієвих механізмах протидії інформаційним загрозам», – підкреслив керівник вишу.

Державний секретар Міністерства інформаційної політики України Артем Біденко наголосив на важливості академічного підходу до розробки нових концепцій у сфері інформаційної безпеки: «Саме науковий підхід, дослідження та аналітична робота – це той шлях, який дає реальний якісний результат, це основа прийняття подальших рішень та вироблення стратегій».

Із доповіддю-презентацією «Кіберпросвіта – основа інформаційної безпеки держави» виступив Юрій Сафонов, заступник директора Інституту модернізації змісту освіти. Доповідач обгрунтував важливість оволодіння громадянами компетентностями у сфері кібербезпеки, засобами протидії кіберзлочинам та забезпечення персональної безпеки при спілкуванні в соціальних мережах. Він також підкреслив, що досягнення успішного результату можливе лише за умови системної та скоординованої діяльності всіх зацікавлених сторін: закладів освіти, організацій ІТ – сфери, центральних органів виконавчої влади (Міністерство освіти і науки України, Служба безпеки України, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України), громадських ІТ – спільнот, міжнародних програм.

Під час трьох панельних дискусій експерти обговорили сучасний стан і проблеми розвитку системи інформаційної безпеки, удосконалення законодавства у сфері охорони державної таємниці та службової інформації, а також пріоритетні завдання суб’єктів забезпечення кібернетичної безпеки України.

За результатами роботи прийняті рекомендації, опубліковані матеріали конференції. Збірник тез наукових доповідей оприлюднений на офіційному сайті Національної академії Служби безпеки України у рубриці «Наукова діяльність»: http://academy.ssu.gov.ua/upload/file/konf_04_04_2019.pdf

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×