Урочисто стартував третій етап всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019» – кращі освітяни змагаються у п’яти номінаціях

Всеукраїнський конкурс «Учитель року» започатковано в 1995 році. За часи проведення він став стартовим майданчиком для тисяч учителів-новаторів, які у творчому змаганні розкрили різні грані свого педагогічного таланту. Сьогодні вони зросли професійно, посіли керівні посади, отримали наукові звання, залучені до розбудови Нової української школи.

Конкурс «Учитель року – 2019» об’єднав відданих своїй справі, відкритих до нових знань, готових ділитися своїми надбаннями вчителів, а головне, вмотивованих і відповідальних у своїй професії яскравих особистостей.

Учасники відбіркового етапу мають пройти тестування з фахової майстерності, виконати методичний практикум та практичну роботу. А дванадцять лідерів у кожній номінації продовжать змагання у фіналі змагання – братимуть участь у конкурсних випробуваннях «Урок» та «Проект».

Організаційний та науково-методичний супровід проведення конкурсу «Учитель року 2019» забезпечують Міністерство освіти і науки України, Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», департаменти освіти і науки облдержадміністрацій та обласні інститути післядипломної педагогічної освіти.

Цьогоріч переможців третього етапу конкурсу приймали у п’ятьох регіонах України.

 

Одеса зустріла талановитих вчителів французької мови

 

Учора, 4 квітня, урочистості з нагоди відкриття третього етапу всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019» у номінації «Французька мова» відбулися в Одеському Будинку вчених. На них прибули 23 переможці другого туру майже з усіх регіонів України, які довели, що не тільки є кращими у знанні французької, але й володіють непересічним талантом – талантом бути вчителем.

Конкурсантів та гостей свята щиро привітали з цією визначною подією в їх житті представники влади, органів управління освітою, Посольства Франції в Україні.

Зокрема, директор Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації О.А. Лончак наголосив, що здобуття перемоги учасниками конкурсу у власних регіонах є чи не найвищим визнанням їхньої педагогічної майстерності та високого професіоналізму.

 «Проведення нинішнього конкурсу «Учитель року» з французької мови у Рік французької мови в Україні саме в місті Одесі є  символічним, адже місто має дуже тісні історичні зв’язки із Францією»,- зазначила Любов Задорожна, в.о. ректора КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради».

З вітальним словом до присутніх звернулися також О. Я. Коваленко, головний спеціаліст відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин Міністерства освіти і науки України, Фабріс Пето, аташе з питань співробітництва у галузі французької мови Посольства Франції в Україні..

Роботу конкурсантів, їх творчі здобутки буде оцінювати поважне журі з науковців, авторів підручників із французької мови та представник Посольства Франції в Україні. Його очолює Г. Г. Крючков, завідувач кафедри романської філології Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор філологічних наук, професор.

 Члени журі обіцяють найвищими балами заохочувати яскраві, творчі особистості, здатні переконувати високим професіоналізмом та реалізовувати найсміливіші новаторські ідеї.

 

На Волині змагаються кращі учителі географії

 

На професійне змагання до м. Ковель Волинської області прибули 24 учасники із 23 областей України і Києва. Урочисте відкриття конкурсу відбулося в місцевому народному домі «Просвіта».

З вітальними словами перед ними виступили: Людмила Плахотна, начальник управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації, Петро Олешко, ректор Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти.

Голова журі Людмила Даценко, завідувач кафедри геодезії та картографії географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор географічних наук, професор, зачитала лист до конкурсантів Лілії Гриневич, Міністра освіти і науки України.

Гарний настрій учасникам свята подарували дитячі художні колективи Ковеля. Міський голова Олег Кіндер та спонсори вручили учасникам конкурсу і членам журі пам‘ятні подарунки.

Після урочистої частини відбулося жеребкування, яким конкурсантів поділили на дві групи, за якими вони проходитимуть конкурсне випробування «Методичний практикум».

 

Полтава привітала конкурсантів у номінації «Основи здоров’я»

 

Двадцять п‘ять переможців другого туру конкурсу у номінації «Основи здоров’я», які приїхали на Полтавщину з різних куточків країни, вперше зустрілися в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського. Саме тут дорогих гостей  привітала Світлана Фіцайло, заступник начальника відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин МОН України – вона зачитала звернення до учасників конкурсу Міністра освіти і науки Лілії  Гриневич. Найщиріші побажання почули конкурсанти з вуст Станіслава Страшка,  голови журі, завідувача кафедри медико-біологічних і валеологічних основ охорони життя і здоров’я Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, кандидата біологічних наук, професора.  Перемоги побажали колегам керівник освітнього компонента проекту ВООЗ «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні» Благодійного фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї» Ірина Скорбун, начальник управління позашкільної, професійної (професійно-технічної), вищої освіти та правового забезпечення Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації Сергій Рибалко.

Тепло зустрічали конкурсанти капелу бандуристів Полтавського музичного училища імені Миколи Віталійовича Лисенка та Полтавський камерний хор «Гілея».

Учасники заходу переглянули підготовлену організаторами  презентацію, що стисло представляла кожного з конкурсантів: їхнє коло зацікавлень, життєве кредо, сподівання від участі в конкурсі.

Від конкурсу вчителі очікують поштовху до самовдосконалення, обміну цінним досвідом із колегами, приємних вражень від дружнього суперництва, яке завжди стимулює до нових звершень, здобуття нового досвіду та професійного зростання.

Випробування триватимуть до 12 квітня на базі Полтавського навчально-виховного комплексу (ЗНЗ-ДНЗ) № 16 у два етапи: відбірковий та фінальний.

Оцінюватиме роботу учасників у номінації «Основи здоров’я» журі в складі науковців, методистів, учителів основ здоров’я. Найвищі бали будуть надані тим конкурсантам, які доведуть свою професійну майстерність, зокрема, представлять інтерактивні методи, спрямовані на формування та розвиток здоров’язбережувальної компетенції учнів. Після завершення всіх конкурсних випробувань члени журі визначать 1 переможця та 2-х лауреатів.

Урочисте закриття, нагородження переможців та лауреатів конкурсу відбудеться 12 квітня 2019 року об 11.00 у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка (вул. Європейська, 7).

 

Освітянська подія у Запоріжжі: перше змагання кращих із кращих у номінації «Вчитель інклюзивного класу»

 

 Гостинно відчинив двері для 24 учасників найпопулярнішого вчительського змагання Комунальний заклад «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Джерело». Цьогоріч змагання у номінації «Вчитель інклюзивного класу» проводиться вперше.

Урочисто відкрила конкурс Тетяна Озерова, директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації.

Напутнім для конкурсантів стало привітання Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич. Естафету вітань продовжили представники обласної влади та депутатського корпусу Зінаїда Бойко і Володимир Подорожко, в.о. ректора комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради Анатолій Казачук, голова журі, доктор педагогічних наук, професор, заступник директора з наукової роботи Інституту спеціальної педагогіки та психології імені Миколи Ярмаченка Національної академії педагогічних наук України Алла Колупаєва.

Гарного настрою додала присутнім пісня «Молитва за Україну» у виконанні вихованців зразкового художнього колективу народної пісні «Шанс» Комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Січовий колегіум».

Позитивні емоції та енергетичний заряд учасники та гості свята отримали від задушевного виступу колективу учнів та педагогів школи-інтернату «Джерело» з пісенною композицією «Оберіг» у жестовому супроводі.

Композиція «Танцюй, Україно» у виконанні вихованців хореографічної студії народно-сценічного та сучасного танцю «Стейдж» Балабинського навчально-виховного комплексу «Школа І-ІІІ ступенів – гімназія «Престиж» Запорізького району створила атмосферу національного духу, незгасного полум’я свободи, любові до України та Запорізького краю.

Тренери Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» допомогли вчителям-конкурсантам під час тренінгу «Знайомство» більше дізнатися один про одного, налаштуватися на подальшу активну роботу, а також продемонструвати моделі «Я – найкращий учитель інклюзивного класу».

Члени журі здійснили оглядову автобусну екскурсію Запоріжжям. Гості відкрили для себе яскраві місця міста: проспект Соборний – одну з найдовших центральних вулиць Європи, годинник закоханих, ДніпроГЕС та водосховище, Національний заповідник «Хортиця». Міні-туристична подорож розпочалась від пам’ятника козаку Мамаю, пройшла через святилища та завершилась Музеєм історії Запорозька козацтва. Хортицькі «місця сили» зворушили дух учасників подорожі.

 

Чимало вчителів – конкурсантів у номінації «Захист Вітчизни» є учасниками бойових дій

 

На Сумщину приїхало 25 конкурсантів з усіх областей України. Хто з них переможе – стане відомо вже 12 квітня. Лідерів змагання назве компетентне журі у складі 10 чоловік на чолі з полковником Валерієм Ємбаковим, начальником комунального закладу «Луганський обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії». Вітаючи присутніх на урочистостях в Сумському палаці дітей та юнацтва Валерій Євгенович, як представник Луганщини,  наголосив, що для жителів Луганської та Донецької областей захист Вітчизни – це не просто слоган і назва предмета, це − сенс життя.

Іван Боршош, заступник голови Сумської обласної державної адміністрації, побажав освітянам гарних конкурсних емоцій та зауважив на розвитку української школи, у якій патріотичне виховання молоді є одним із основних пріоритетів, що стало можливим у наслідок поступового й непорушного ствердження суверенітету країни.

 «Маю надію і впевненість, що, завдяки професійній майстерності та душевному покликанню вчителів захисту Вітчизни, наша держава ніколи і ні перед ким не стане на коліна»,- сказала у своєму вітальному слові Т.І.Головко, заступник голови Сумської обласної ради.

Директор Департаменту освіти і науки Сумської облдержадміністрації В.П. Гробова завірила присутніх, що організаційний комітет, колективи кращих закладів освіти міста спрацювали як єдина освітянська команда для забезпечення комфортного й емоційно гарного проведення конкурсу.

Вітання від Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич учасникам конкурсу зачитав Р.В. Гладковський, головний спеціаліст відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин МОН України.

Для учасників конкурсу, що вже стали кращими в своїх областях, частина з яких є учасниками бойових дій, захист Вітчизни – це і сенс, і життя, і робота.

Упродовж семи днів змагань конкурсанти візьмуть участь у таких випробуваннях: «Практична робота», «Методичний практикум», «Тестування з фахової майстерності», «Проект», «Урок», а також матимуть змогу ознайомитись із визначними пам’ятками Сум та області завдяки екскурсіям, організованим оргкомітетом конкурсу.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×