Х міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» та ІХ міжнародна виставка освіти за кордоном «World Edu» продемонстрували високий рівень досягнень освітньої реформи

14-16 березня 2019 року відбулася Десята міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» та Дев’ята міжнародна виставка освіти за кордоном «World Edu» у Київському Палаці дітей та юнацтва.

Організаторами заходу виступили Компанія «Виставковий Світ» за підтримки та участі Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України.

Привітання учасникам, організаторам і гостям надіслав Голова Верховної Ради України Андрій Парубій.

В урочистому відкритті взяли участь: Перший заступник Голови Комітету, Голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександр Співаковський, Президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень, Голова підкомітету з питань дошкільної, загальної середньої, інклюзивної освіти, а також забезпечення реалізації права на освіту осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія, територія проведення антитерористичної операції та територія населених пунктів на лінії зіткнення Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Тарас Кремінь, народний депутат України Віталій Курило, виконуючий обов’язки директора ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Юрій Завалевський, директор Компанії «Виставковий Світ» Світлана Рудько та виконавчий директор освітянських заходів Компанії «Виставковий Світ» Віталій Сокол.

Освітня виставка – це унікальний професійний майданчик презентації досягнень освітньої реформи, інновацій і наукових розробок, новітніх методик, ефективних освітніх технологій, дидактичних засобів, авторських освітніх проектів, програм і рішень. Це локація для обговорення досвіду сучасної освітньої практики та дискусій із проблем розвитку за участю педагогів, науковців, закордонних фахівців, виробників засобів навчання, громадськості, представників бізнесу, органів влади та управління, молоді, що визначає своє майбутнє.

Цьогоріч у роботі виставки взяли участь 750 учасників із 25 регіонів України, Словаччини, Польщі, Канади, США, Франції, Литви, Латвії, Естонії, Грузії, Молдови, Ізраїлю, Румунії:

Для учасників виставки були проведені рейтинговий виставковий конкурс і конкурс із 8 тематичних номінацій.

Упродовж трьох днів виставку відвідало понад 14 тисяч осіб. Учасники, відвідувачі, керівники та педагогічні працівники закладів, наукових установ, представники органів державної влади та управління, широка громадськість встигли поспілкуватись із провідними національними та міжнародними лідерами у сфері освіти, отримати рекомендації щодо реформування освіти в Україні, обговорити питання поширення перспективних моделей оновлення змісту освіти, професійного розвитку педагогів в умовах Нової української школи, актуальних напрямів модернізації та інноваційного розвитку сучасної української школи, застосування засобів навчання, новітніх освітніх рішень у сучасному освітньому середовищі.

Роботу виставки супроводжувала змістовна тематична програма. Зокрема, з актуальних питань формування особистісно-професійної компетентності педагога, співпраці інклюзивно-ресурсних центрів і закладів освіти, стандартизації професійної освіти в умовах ринку праці, розвитку освітнього середовища Нової української школи, інтеграції ресурсів Державного стандарту та інноваційних практик при осучасненні змісту освіти в умовах реформування тощо. Відбулося 69 конференцій, презентацій, семінарів, тренінгів, майстер-класів тощо за участю керівників, провідних фахівців і науковців Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», практичних працівників галузі освіти та представників закордонних закладів освіти, міжнародних представництв, виробників і постачальників засобів навчання.

В рамках виставки ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» проведено ряд науково-практичних конференцій, семінарів, круглих столів.

Так 14 березня 2019 року відділом наукового та навчально-методичного забезпечення змісту позашкільної освіти та виховної роботи відбулася науково-практичну конференцію «Студентське самоврядування: досвід, проблеми, перспективи», в якій взяли участь науковці, викладачі, лідери студентського самоврядування, де обговорили проблеми створення позитивної атмосфери у закладах освіти, розвитку комунікативних, аналітичних, організаторських здібностей у студентів.

На науково-методичному семінарі «Інновації у вищій школі в контексті запровадження педагогічних технологій в освітній процес», в якому взяли участь представники Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, Інституту вищої освіти НАПН України, Національної медичної академії післядипломної освіти, імені П.Л. Шупика, обговорено проблеми впровадження інновацій у закладах вищої освіти; представлено сучасні педагогічні технології освітньої діяльності у вищій школі України; розкрито питання реалізації тьюторства в процесі професійної підготовки студентів та комунікативної компетенції викладачів.

Також працівники ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» провели Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Створення інформаційно-освітнього середовища сучасного закладу освіти України»

https://imzo.gov.ua/2019/03/20/suchasnyy-zaklad-osvity-nemozhlyvyy-bez-it-tekhnolohiy/

та круглий стіл «Роль громадських організацій та об’єднань органів місцевого самоврядування в освітній проектній діяльності»

https://imzo.gov.ua/2019/03/18/hromady-vidihraiut-vazhlyvu-rol-u-pobudovi-suchasnoho-osvitn-oho-prostoru-v-ukraini/

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×