Журі підсумкового етапу XІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика назвало переможців серед майстрів володіння словом

Впродовж тижня, з 18 по 23 березня 2019 року в Інституті української мови Національної академії наук України відбулося засідання журі підсумкового етапу XІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

З кожним роком збільшується кількість учасників патріотичного мовного змагання. От і цьогоріч близько тисячі учнів та студентів закладів освіти України з нетерпінням очікували рішення компетентного журі. Визначити кращих серед кращих було непросто.

Заступник голови журі Галина Марценко зазначила, що учасники конкурсу продемонстрували високий рівень знань української мови, любов і повагу до рідного слова, а «твори переможців відзначалися використанням різноманітних образних засобів, оригінальністю авторського бачення».

У підсумку лідерами конкурсу стали конкурсанти з Вінницької, Волинської, Донецької, Дніпропетровської, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької областей та міста Київ.

Павло Гриценко, директор Інституту української мови Національної академії наук України, професор, доктор філологічних наук, висловив думку, що спільні зусилля педагогів є дуже важливою справою, тобто «справою, що проростає в людях, у нашому суспільстві добром і утвердженням української ідентичності, що є на сьогодні надзвичайно важливим».

Олена Артеменко, начальник відділу ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», у своїй промові акцентувала увагу на ролі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика у виявленні та підтримці юних знавців української мови.

Олена Шевчук, заступник директора Міжнародного благодійного фонду «Ліга українських меценатів» висловила слова подяки членам журі за їхню відданість справі, чесність та компетентність, завдяки яким обрано 42 переможця, найкращих знавців та шанувальників української мови.

Нагородження переможців традиційно відбудеться у травні в місті Київ.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×