Сучасний заклад освіти неможливий без ІТ-технологій

Всеукраїнська науково-практична конференція «Створення інформаційно-освітнього середовища сучасного закладу освіти України», яка відбулася в рамках Десятої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2019» та Дев’ятої міжнародної виставки освіти за кордоном «World Edu», привернула увагу представників закладів післядипломної педагогічної освіти, закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої та позашкільної освіти майже з усіх куточків України. Модерували захід Оксана Мельник, начальник відділу цифрової освіти та ІКТ ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», кандидат педагогічних наук, та Галина Коломоєць, науковий співробітник цього ж відділу.

Про культуру кібербезпеки в освітньому процесі, кібергігієну та законодавство з питань захисту інформації доповів присутнім Андрій Пазюк, керівник навчально-наукового центру «Інтерстудіс» КНУ ім. Т. Г. Шевченка, д.ю.н., професор, директор ГО «Українська Академія кібербезпеки».

Про актуальні проблеми щодо безпечного інтернету та Європейську стратегію для кращого інтернету для дітей розповіла Олена Черних, к.пед.н., голова правління ГО «Центр кращого інтернету». Вона ознайомила присутніх із ресурсами для освітян щодо формування безпечної поведінки в Інтернеті та презентувала для учасників конференції друковані посібники для вчителів та підлітків the Web We Wan (Інтернет, який ми хочемо). Переклад посібника українською мовою здійснено OSCE Project Co-ordinator in Ukraine у межах проекту «Удосконалення юридичної освіти і освіти з прав людини», що впроваджується спільно з Міністерством освіти і науки України. Зміст посібників можна безкоштовно копіювати та використовувати для освітніх та інших некомерційних цілей за умови посилання на джерело інформації. Електронні версії посібників можна знайти на сайті ГО «Центру кращого Інтернету».

Про готові компоненти для створення ІТ- інфраструктури закладу освіти повідомила Світлана Хілай, менеджер освітніх проектів ТОВ «НАВІГАТОР КОРПОРЕЙШН».

Тетяна Ліпінська, учитель інформатики Бучанської Української гімназії, звернула увагу присутніх на питання онлайн-освіти як інструмента формування індивідуальної освітньої траєкторії учня та поділилася власним практичним досвідом упровадження он-лайн освіти.

Використання платформи «E-schools» в освітньому процесі презентував Безрученко Володимир, к.фіз.-мат.н., керівник електронного освітнього проекту «E-schools».

Наталія Лимонова, засновник Global Innovative Online School, розповіла про інтерактивну платформу для змішаного і онлайн навчання Gios.

Олександра Войчишин, директор Заліщицької державної гімназії Тернопільської області, Показової Школи Майкрософт, учитель англійської мови, вчитель-методист, у своєму виступі говорила про роль керівника закладу освіти у формуванні та розвитку візії освітньої траєкторії. Вона зауважила, що діяльність керівника є успішною, якщо є: готовність до змін; особисте розуміння освітньої траєкторії у контексті НУШ та компетентнісного підходу; власна реформаторська діяльність як в освітньому менеджменті, так і в освітньому процесі.

Олена Солодовник, к.пед.н., директор Новоград-Волинського медичного коледжу, та Микола Стаднік, методист, інженер-програміст, викладач першої категорії Комунального закладу «Новоград-Волинський медичний коледж» Житомирської обласної ради презентували програму lCloud для створення інформаційно-освітнього простору коледжу.

Власним досвідом створення інформаційно-освітнього середовища на базі LMS MOODLE поділилися Олена Юрженко та Сергій Волошинов, завідувач кафедри Інноваційних технологій та технічних засобів судноводіння, Херсонської державної морської академії.

Усі учасники отримали нові знання, дізналися про інновації, поділилися власним досвідом. За результатами заходу буде підготовлено електронний науковий збірник статей та розміщено на сайті ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×