Освітяни й науковці обговорили проблеми і перспективи підготовки фахівців дошкільної освіти

Проблемам і перспективам підготовки фахівців дошкільної освіти,  обговоренню завдань, змісту і шляхів формування та підвищення їх професійної компетентності був присвячений науково-практичний семінар, що відбувся у Переяславі-Хмельницькому. До участі в ньому були запрошені  відповідальні за дошкільну освіту працівники міських, районних управлінь/відділів освіти і ОТГ Київської області. Захід організовано департаментом освіти і науки Київської обласної державної адміністрації спільно з  Державним вищим навчальним закладом «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» за підтримки відділу освіти Переяслав-Хмельницької  міської ради.

Семінар розпочався з практичної частини. Учасники відвідали заклади дошкільної освіти Переяслава-Хмельницького, де переглянули фрагменти освітнього процесу з дітьми різних вікових категорій, обговорили шляхи оволодіння вихователями сучасними педагогічними технологіями та способи їх упровадження в практику.

Зокрема, у закладі дошкільної освіти № 7 «Берізка» було презентовано досвід застосування освітніх технологій морального виховання та навчання дітей англійської мови (вихователь Людмила Єфіменко та керівник гуртка Ольга Гриценко).

Вихователі ЗДО № 8 «Золотий ключик» Оксана Бутник, Людмила Разманова, Надія Сулима і Наталія Роздобудько розповіли колегам про використовувані ними в роботі форм професійної діяльності з розвитку здібностей дошкільників та результати співпраці за міжнародним освітянським проектом «Україна – США».

 Про технології раннього навчання розвивального читання та методики «Sandplay» йшла мова на презентації вихователів Світлани Абрамічевої та Аліси Толстокори в ЗДО №9 «Сонечко».

 Досвідом організації освітньої роботи в міні-музеї та сучасними підходами до застосування музичних засобів розвитку дітей поділилися вихователь Оксана Верба і музичний керівник Наталія Романенко ЗДО №10 «Любавонька».

Теоретико – методична частина семінару відбувалася на базі ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди». Присутніх привітав проректор  із наукової роботи навчального закладу Сергій Рик, модерувала на заході Любов Ківшарь, головний спеціаліст департаменту освіти і науки Київської ОДА.

До уваги зібрання були запропоновані доповіді науковців кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти університету Лариси Калмикової, Наталії Гавриш, Нінель Химич, Любові Лохвицької та Олени Борисової.

Олена Низковська, науковий співробітник відділу засобів навчання та обладнання ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», у своєму виступі детально зупинилася на темі засобів навчання у проектуванні розвивального предметного середовища сучасного закладу дошкільної освіти. Вона розповіла про інноваційні підходи до проектування, моделювання і наповнення розвивального предметного середовища у дошкільних закладах відповідно до вимог сьогодення, чинної нормативно-правової та інструктивно-методичної бази.

 

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×