Громади відіграють важливу роль у побудові сучасного освітнього простору в Україні

У рамках X Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2019» відділом проектного управління ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» було проведено круглий стіл «Роль громадських організацій та об’єднань органів місцевого самоврядування в освітній проектній діяльності». До участі в ньому долучилися науковці, освітяни, представники громадських організацій.

На заході виступила Тамара Пушкарьова, д.п.н., професор, начальник відділу проектного управління ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», яка доповіла присутнім про педагогічне проектування на засадах співпраці органів місцевого самоврядування та громадськості. Вона наголосила, що відділ працює над актуальною темою «Управління освіти в умовах децентралізації» та упровадженням педагогічних проектів для задоволення потреб різних груп населення. Зокрема, проект «Академія інноваційного розвитку освіти» – це організація, яка швидко реагує на зміни до кваліфікаційних потреб педагогічних кадрів у післядипломній освіті. Формування змісту її роботи проводиться шляхом постійного моніторингу зацікавленості педагогів і розробки відповідних навчальних очних та дистанційних курсів.

Оксана Колесник , начальник відділу освіти Іванівської сільської ОТГ, що на Чернігівщині, поділилася досвідом організації освітнього простору на території громади. Відділ займається проектною діяльністю і плідно співпрацює з громадськими організаціями.

Про швейцарсько-український проект «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU  розповіла Юлія Молчанова, представник ГО «Розвиток громадянських компетентностей в Україні».

Микита Андрєєв, в.о. виконавчого директора Української асоціації освіти дорослих, вів мову про законодавче забезпечення розвитку освіти дорослих в Україні.

Представник Української асоціації управління проектами «УКРНЕТ» Олександр Войтенко у своїй доповіді зосередив увагу на взаємодії громадських організацій та органів місцевого самоврядування з метою підвищення ефективності діяльності таких органів з огляду на застосування так званих компетентнісних стандартів, зокрема через освітню проектну діяльність.

Із доповіддю «Провідна роль громадських об’єднань у адвокації інтересів учасників освітнього процесу» виступила Емілія Воронцова, науковий співробітник відділу проектного управління ІМЗО. Вона представила алгоритм адвокації інтересів окремих груп отримувачів освітніх послуг, залучення до взаємодії офіційних осіб, органів виконавчої влади, юридичних і фізичних осіб. Доповідачка розкрила механізм визначення місцевих освітніх потреб у громаді або суспільстві, запропонувала шляхи об’єднання для рішення проблем на прикладі створення умов для працевлаштування населення ОТГ з опануванням професій, що затребувані або ті, що можуть розвиватися у регіоні.

Про можливості співпраці з міжнародною громадською організацією “UNESCO-UNEVOC” щодо розвитку робітничих професій розповіла Оксана Войтко, науковий співробітник відділу проектного управління ІМЗО. Дана організація надає міжнародну підтримку галузі технічної та професійної освіти, спряє розвитку потенціалу, заохочує партнерство і міжвідомче співробітництво, обмін знаннями і публікаціями, щоб вирішувати однакові проблеми у різних куточках світу.

Під час круглого учасники відбувся обмін досвідом щодо розбудови освіти ресурсами громадянського суспільства за ініціативи недержавних громадських організацій.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×