У Черкасах проходить LIX Всеукраїнська учнівська олімпіада з математики

Урочисте відкриття олімпіади відбулося у Черкаській обласній філармонії. Свято розпочалося з виступу Черкаського державного заслуженого українського народного хору, що подарував присутнім пісенно-танцювальну композицію «Черкащина – це серце України».

Олександр Вельбівець, голова Черкаської ОДА, вітаючи юних математиків та гостей свята, наголосив, що проведення на Черкащині олімпіади такого високого рівня є значною подією не тільки для математичної спільноти, але й для всієї педагогічної громадськості України. Очільник області побажав учасникам всеукраїнських інтелектуальних змагань наснаги, креативності, успіхів у виконанні завдань, а педагогам та батькам – сили і натхнення виховувати справжніх інтелектуалів і патріотів нашої держави.

Завітав на відкриття всеукраїнської олімпіади з математики Павло Хобзей, перший заступник Міністра освіти та науки України. У своєму виступі він  відзначив минулорічні досягнення команди України на Міжнародній математичній олімпіаді, адже у загальному рейтингу вона посіла 4 місце з понад 100 країн світу – після США, Росії і Китаю, а також побажав вагомих результатів і у цьогорічних змаганнях.

Бурхливими оплесками зустріли учні голову журі олімпіади Богдана Рубльова, професора Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Теплими щирими словами він підтримав талановиту молодь, яка завдяки наполегливості та старанням перемогла в обласному етапі змагання. Науковець зауважив, що у цьому році в Україні відбудеться ще одна визначна математична подія – Восьма європейська математична олімпіада серед дівчат.

На заході були присутні учні закладів загальної середньої освіти Черкас, регіональні ЗМІ, телебачення.

Олімпіада триватиме 5 днів на базі Черкаської загальноосвітньої санаторної школи – інтернату І-ІІ ступенів Черкаської обласної ради, де для цього створені всі належні умови. Тут діти і керівники команд проживають і відпочивають, а також готуються до виконання завдань у кімнатах самопідготовки.

За перемогу змагаються 169 учнів у складі 26 команд. Більшість учасників беруть участь в інтелектуальних змаганнях не вперше. Їх знання буде оцінювати професійне журі, до якого входять провідні фахівці з математики та методики її викладання – професори, доктори, кандидати фізико-математичних наук, а також заслужені вчителі України, учителі-методисти, викладачі та студенти вищих навчальних закладів країни, колишні переможці міжнародних та всеукраїнських олімпіад.

IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики проводитиметься у два тури, в кожному з яких усім учасникам пропонуються задачі, на розв’язання яких відводиться по 4 години.

Після виконання робіт 2 туру журі надає учасникам попередні результати. Учасник у разі незгоди з отриманою оцінкою роботи може подати апеляцію у визначеній оргкомітетом формі на розгляд апеляційної комісії.

У програмі проведення олімпіади запланована екскурсія містом та відвідування Черкаського обласного краєзнавчого музею, зоопарку, дозвілля в спортивному залі і басейні санаторної школи.

У п’ятницю 15 березня буде оголошено остаточні результати змагання та відбудеться нагородження переможців.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×