День мовного розмаїття в Україні

У листопаді 1999 року на Генеральній конференції ЮНЕСКО було проголошено ініціативу відзначати щороку 21 лютого Міжнародний день рідної мови, як день «підтримки мовного та культурного різноманіття та багатомовності».

Україна – багатонаціональна й багатомовна країна. Окрім української,  ми говоримо білоруською, кримськотатарською, молдовською, угорською, румунською, болгарською, гагаузькою, вірменською, молдовською, німецькою, польською, новогрецькою, ромською, словацькою, чеською, грузинською, мовою іврит та іншими мовами. Усі ці мови збагачують культуру українського народу.

За ініціативи Інституту модернізації змісту освіти у закладах загальної середньої освіти, у тому числі в класах (групах) із навчанням мовами  корінних народів і національних меншин, недільних школах за участю громадських об’єднань національних меншин проведено фестивалі, конференції, семінари, диспути, конкурси, вікторини, круглі столи, зустрічі з письменниками,  конкурси тематичних мовних газет, відкриті уроки з теми «Рідна мова – безцінна й невичерпна духовна скарбниця народу».

Школярі 5-11 класів у більшості регіонів України взяли участь у написанні диктанту національної єдності українською та мовами національних меншин. Загалом до ІМЗО надійшло близько 250 узагальнених інформацій, відеоматеріалів, фото з проведення різноманітних культурно-просвітницьких заходів щодо утвердження престижу української мови, мов корінних народів і національних меншин. Із матеріалами щодо проведення Міжнародного дня рідної мови в Україні можна ознайомитися на веб-сайті Інституту: https://imzo.gov.ua

Щорічне проведення Міжнародного дня рідної мови є однією з форм підвищення рівня володіння українською мовою, популяризації невичерпних мовних надбань корінних народів і національних меншин, розвитку і збереженню розмаїття  рідних мов, традицій і звичаїв, примноженню їх внеску у гармонізацію міжнаціональних відносин в Україні.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×