Інформаційно-комунікаційні технології стають невід‘ємною частиною освітнього процесу

У м. Івано-Франківськ за участі понад 600 науковців, фахівців із ІКТ та освітян з усіх куточків України в рамках ІІ Міжнародного господарського форуму «Смарт-місто та екосистема» відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні тенденції розвитку інформаційно-комунікаційних технологій в освіті». Ініціювали проведення заходу ГО «Розумне місто» спільно  Рівненським обласним інститутом-післядипломної педагогічної освіти та освітнім проектом «Е-schools» за сприяння Державного агентства з питань електронного урядування України та ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

Відкрив конференцію Ігор Титаренко, віце-президент ГО «Розумне місто та екосистема», керівник проекту «Е-schools». Спільно із Сергієм Неділько, директором Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді та Іваном Вєтровим, проректором Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, він модерував пленарні засідання.

Два дні учасники обговорювали питання використання засобів ІКТ у закладах повної загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, в тому числі хмарних сервісів і сервісів web 2.0, електронних освітніх ігрових ресурсів, сучасних підручників в освітньому процесі.

Під час насиченої роботи у трьох секціях обговорювалася сучасна для освіти та українського суспільства загалом тематика. Зокрема, це  «Цифрові технології в освітньому процесі закладів освіти» (керівник секції Оксана Мельник, начальник відділу цифрової освіти та ІКТ Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», кандидат педагогічних наук); «Застосування ІКТ при підвищенні кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників» (керівник секції Іван Вєтров, проректор Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, заслужений вчитель України); «Використання ІКТ у національно-патріотичному вихованні молоді» (керівники Сергій Неділько, директор Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді, та Іван Галенко, віце-президент Міжнародної громадської організації «Міжнародна академія інформатики»).

Найчисельнішу секцію «Цифрові технології в освітньому процесі закладів освіти» модерували Оксана Мельник та Галина Коломоєць, науковці Інституту модернізації змісту освіти. Відбулася зацікавлена розмова про навчальні інформаційні системи в роботі закладів освіти; розвиток електронного освітнього простору для підтримки безперервної освіти; шляхи підвищення якості надання освітніх послуг; використання сучасних цифрових технологій в освіті як спосіб мотивації дітей до навчання, формування цифрових компетентностей учасників освітнього процесу; практичний досвід впровадження ІКТ в освіті; створення сприятливого середовища для розробки освітнього електронного контенту, освітніх ресурсів та сервісів, розвитку електронного навчання  в Україні; розгортання Національної освітньої електронної платформи; можливість формування і реалізації учасниками освітнього процесу індивідуальної освітньої траєкторії тощо.

Під час конференції експонувалася новітні досягнення ІКТ на виставці «Сучасні смарт-рішення в освітньому процесі» та проводилися майстер-класи по роботі з новітнім освітнім обладнанням і програмними засобами для закладів освіти з врученням сертифікатів.

Учасники конференції поділилися досвідом вивчення мови програмування Java, практикою використання платформи віртуалізації Docker, єдиного мережецентричного середовища для навчання, Microsoft Teams для персоналізованого навчання, досвідом програмування Code Club, конструювання радіоелектронних пристроїв автоматики та робототехніки на платформі Arduino тощо.

Унікальний проект представив засновник та керівник музею «Становлення української нації» Валерій Галан, метою якого є патріотичне виховання та об‘єднання українців навколо історії, національних традицій і культури засобами 2D, 3D, 4D, 5D.

Отримані нові знання, поза сумнівом, стануть поштовхом у використанні цифрових технологій у закладах освіти з метою підвищення її якості та модернізації.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×