Змагалася майбутня творча еліта України

Субота другого лютого 2019 року минула для творчої учнівської та студентської молоді України під знаком Великого Кобзаря. За вісім років проведення одного з найпрестижніших міжнародних мовно-літературних конкурсів понад 8 мільйонів талановитих українських дітей і студентської молоді з різних куточків світу, де є українська діаспора – у Великій Британії, Іспанії, Польщі, США, Хорватії, Республіці Корея, Молдові, Грузії, Канаді, Італії, Ірані, Німеччині та інших країнах, продемонстрували свої знання з рідної мови, майстерність у володінні художнім словом через призму художнього спадку Тараса Шевченка. Відповідно до Указу Президента України 39 найкращим учням і студентам із числа переможців щорічно призначаються стипендії глави держави.

 Цьогоріч обдаровані діти – учні закладів середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, курсанти військових училищ – знову зустрілися у конкурсному змаганні. У кожному регіоні України урочистості з нагоди фінального акорду конкурсу мали свою родзинку, адже організатори свята намагалися створити для його учасників особливу, незабутню атмосферу.

Вітальний лист конкурсантам надіслала Лілія Гриневич, Міністр освіти і науки України. «Слово Тараса Шевченка наповнює сьогодення важливими смислами, в центрі яких – утвердження людяності й гідності. Шевченкові образи – поетичні, прозові, малярські – об‘єднують нас, утверджуючи понадчасовий потенціал генія. Бажаю усім здійснити несподіване відкриття під час виконання завдань, щоб Шевченкове слово стало поштовхом до самопізнання та руху вперед».

 

Марафон конкурсу в регіонах

 

Дніпропетровська область

 

Фінал змагання у Дніпрі відбувався за участі 28 переможців обласного етапу конкурсу. Учні та студенти прибули із Жовтих Вод, Кам‘янського, Кривого Рогу, Нікополя, Синельникового, Павлограда, Новомосковська, самого Дніпра, а також із Дніпровського, Томакіського, Петриківського і П‘ятихатського районів області. Їх радо зустріли у стінах КЗВО «Дніпровська академія неперервної освіти», де дітям урочисто вручили дипломи I, II й III ступенів.

До свята літературного й Шевченкового слова долучилися представники департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА, науковці, батьки й наставники конкурсантів. Оксана Мельник, начальник відділу ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», зачитала присутнім звернення Міністра освіти і науки Лілії Гриневич. До вітань приєдналися також Валентина Середня, начальник управління Департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА, Валентина Біляцька, доктор філологічних наук, професор, та Антоніна Сергієнко, голова журі обласного етапу конкурсу.

Урочистості та святкового настрою присутнім додало музичне вітання від дипломантів конкурсу Ірини Калашнік та Катерини Михайлової, учениць ССЗШ №22 м. Дніпро. Школярі та студенти читали поезії Кобзаря, декламували власні вірші, присвячені Тарасу Шевченку та Україні. Приємно вразили слухачів своїм поетичним та авторським хистом Дар‘я Яковлєва, Анастасія Доля, Микола Панкеєв, Влада Кривцова, Софія Начоса та Віолета Рец.

 

 

 

Тернопільська область

 

«Поки б’ються серця людей, звучатиме і голос Шевченка» – під таким гаслом на базі Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3 з поглибленим вивченням іноземних мов відбувся фінальний етап конкурсу, під час якого 27 кращих представників учнівської та студентської молоді регіону мали унікальну можливість творчо виявити себе, продемонструвати активну життєву позицію і ще раз відкрити для себе світ Шевченкового слова.

В урочистостях із нагоди відкриття змагання взяла участь й виступили Надія Лещик, начальник відділу ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» та Ганна Зварич, заступник начальника управління освіти і науки Тернопільської ОДА. Переможцям 3-го етапу конкурсу були вручені дипломи та пам‘ятні подарунки (портативні колонки).

«Залишим у спадок новим поколінням свої ідеали й свої устремління, могутню Вкраїну, в якій наша сила, і геній Шевченка як нації крила»,– звучало з уст учасників художньої самодіяльності під час виконання хвилюючої літературно-музичної композиції, яка справила сильне враження на присутніх та налаштувала конкурсантів на успішне виконання завдань.

Зауважимо, що адміністрація та педагогічний колектив Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3 з поглибленим вивченням іноземних мов створили всі умови для успішної роботи оргкомітету та учасників конкурсу.

 

Харківська область

 

Переможців обласного етапу конкурсу, яких було 39, у Харкові гостинно зустріли в Центрі професійного розвитку працівників освіти КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти».

Виконанню конкурсних завдань передувала урочиста частина, під час якої методист вищої категорії ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Олена Бурлака зачитала звернення до учасників фінального змагання Лілії Гриневич, Міністра освіти і науки України. Вона наголосила, що ІХ Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка проводиться з метою вшанування творчої спадщини Кобзаря, виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку її потенціалу, виховання в молодого покоління поваги до мови й традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти учнівської та студентської молоді України.

 

 

Вінницька область

 

У актовій залі ЗОШ №3 I-III ступенів міста Вінниці, де традиційно вже декілька років поспіль проводився фінал Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Тараса Шевченка, не було жодного вільного місця. У 36-ти головних героїв святкового дійства настрій «написаний» на обличчях – вони хвилюються, адже стоять за крок до перемоги. І цей крок, хоча він найважчий, найвідповідальніший, треба зробити. Тому дуже вчасно звучать у цей момент щирі слова підтримки від гостей, які прийшли привітати конкурсантів та їх наставників із пам‘ятною подією в житті.

Олена Панчук, головний спеціаліст Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА, Наталя Білей, завідувач сектору ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», після вітання вручили учасникам фінального етапу дипломи та подарунки. «Ви тут, бо ви – найкращі. Ви розумні й талановиті. Ми впевнені, що сьогодні серед вас сидять майбутні відомі поети, письменники й журналісти. Ви вже є переможцями і попереду у вас ще багато перемог, шлях до яких долатимете, пам‘ятаючи мудру настанову Тараса Григоровича із поеми «Кавказ» – «Борітеся – поборите! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава! І воля святая!»,-  ці слова виступаючих додали дітям оптимізму та впевненості у своїх знаннях.

Приємно вразив присутніх вокал семикласниці ЗОШ №3 Софії Голодюк, яка майстерно заспівала відому пісню «Україна – це ти!», а композиція «Ми – українці!» у виконанні хору школи зірвала справжні овації.

 

Чернігівська область

 

Тридцять один переможець обласного етапу ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка взяв участь у фінальному змаганні у Чернігові. Обдаровані діти прибули до Чернігівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 33, де адміністрація , педагогічний колектив та оргкомітет подбали, аби в учасників і гостей був святковий настрій, а саме змагання пройшло на високому рівні.

Творчий колектив школи та учасники талант-студії «Viva» подарували присутнім чудову літературно-музичну композицію. Фіналістів Переможців змагання привітали й нагородили дипломами та цінними подарунками.

В урочистостях взяли участь Таміла Бережна, вчений секретар ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Анатолій Заліський, ректор Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського, та Інна Вошкіна, завідувач відділу роботи з обдарованими учнями Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського.

 

Рівненська область

 

Від Рівненщини у фіналі конкурсу взяли участь 20 учнів закладів загальної середньої освіти, 3 учні професійно-технічних закладів освіти та 10 студентів вищих закладів освіти. Наталія Савчук, член правління Рівненського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, привітала талановиту молодь та вручила подарунки і дипломи переможцям обласного етапу змагання.

Із вітальним словом до конкурсантів звернулися Катерина Михайленко, методист вищої категорії Інституту модернізації змісту освіти, Микола Піддубний, голова журі ІІІ етапу конкурсу у Рівненській області, який зачитав вітання Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич. Вони побажали дітям подальших успіхів у майстерному оволодінні художнім словом, а їх батькам і педагогам – терпіння, радості й задоволення від досягнень своїх вихованців.

 

Закарпатська область

 

Народна мудрість не випадково ставить слово поряд із хлібом: «Держи хліб на обід, а слово – на отвіт». Якщо хліб для людини – матеріальний першопочаток, то слово – духовний. Доки народ береже свою мову, доти він зберігає власну сутність, а втрачає мову – губить себе як народ.

Про це і багато іншого, пов’язаного з мовою та її вивченням у сьогоденні, йшлося на урочистому відкритті фінального етапу ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка, що відбувся у стінах Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти.

Відкрила святковий захід Людмила Павлова, методист вищої категорії Інституту модернізації змісту освіти, яка озвучила вітання Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич.

Тетяна Гнаткович, завідувач кабінету методики викладання суспільно-гуманітарних та художньо-естетичних дисциплін, вітаючи учасників свята наголосила, як важливо для сучасної людини володіти словом, адже мова – інструмент мислення людини та її стосунків зі світом.

У круговерті сучасного неспокійного життя, інформаційних бумів та економічних стресів слово, за висловом Дмитра Білоуса,  рідне «диво калинове», продовжує нас дивувати красою і глибиною, воно лікує кожного, хто торкнеться його всією душею.

Дев‘ятнадцять переможців ІІІ етапу конкурсу було нагороджено грамотами департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА.

 

Запорізька область

 

Департамент освіти і науки Запорізької облдержадміністрації спільно з КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР на базі Запорізького класичного ліцею провели фінальний етап ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Загалом у першому етапі змагання в Запорізькій області взяло участь 13 899 учнів та студентів.

За роки проведення конкурсу (2010/2018) учні та студенти Запорізького краю показали високі результати.

За результатами минулих років від області у фінальному етапі конкурсу перемогу здобули 120 учасників. Стипендіатами Президента України в різні роки були Гапоненко Юлія (Мелітопольська ЗОШ № 6), Ільченко Юлія (Михайлівське вище професійне училище); Назаренко Вікторія (Бердянський державний педагогічний університет), Залевська Ольга (Запорізька гімназія № 6), Калашник Валерія (Запорізький гідроенергетичний коледж Запорізької державної інженерної академії); Смьордова Наталя(Запорізький національний університет), Залевська Ольга (Запорізька гімназія № 6); Ільченко Юлії (Михайлівське вище професійне училище), Хелемендик Олександра (Запорізька суспільно-гуманітарна гімназія № 27); Чернова Анастасія (Запорізький гуманітарний коледж Запорізького національного технічного університету). Щебликіна Валерія (Комунальний заклад «Веселівська районна різнопрофільна гімназія», Чернова Анастасія (Запорізький гуманітарний коледж Запорізького національного технічного університету).

Фіналістів цьогорічного змагання привітали: Наталя Черепіна, методист Інституту модернізації змісту освіти, Віктор Захарчук, заступник директора Департаменту – начальник управління Департаменту освіти і науки Запорізької ОДА, Анатолій Казачук, в. о. ректора КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР.

Слова вдячності лунали на адресу вчителів та викладачів, батьків, оргкомітету. Піснями, танцями, щирими словами звернулися до присутніх ліцеїсти. Колектив Запорізького класичного ліцею сприяв доброзичливій та творчій атмосфері, створенню настроєвості.

У рамках заходу відбулося урочисте нагородження грамотами Департаменту освіти і науки облдержадміністрації учнів та студентів, які посіли призові місця в обласному етапі конкурсу, а також учителів та викладачів, які підготували фіналістів.

Більше про проведення конкурсу у Запоріжжі –              на сайті «Камертон філолога: інтелектуальний»: https://goo.gl/z9VGw3.

 

Сумська область

 

Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №9 м. Суми об’єднала найталановитішу учнівську та студентську молодь Сумщини на ІХ фінальному етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка.

Вітали кращих знавців творчості Тараса Шевченка та шанувальників рідного слова почесні гості:

Гробова В.П., директор Департаменту освіти і науки Сумської ОДА;

Давиденко Ю. В., представник Інституту модернізації змісту освіти;

Удовиченко І.В., проректор з науково-педагогічної та методичної роботи Сумського ОІППО;

Вертіль О.В.,  член Національної спілки письменників України.

Мотивує й надихає творчу еліту Міністерство освіти й науки України. Давиденко Ю.В. зачитала учасникам конкурсу звернення Міністра освіти й науки України Лілії Гриневич та запросила школярку відкрити пакет завдань, переконавши цим присутніх у конфіденційності інформації.

34 учасникам фінального етапу було вручено дипломи, цінні подарунки, а наставникам, які виплекали юні таланти, – грамоти та подяки Департаменту освіти і науки облдержадміністрації.

У той час, коли діти працювали над виконанням конкурсних завдань, Шерстюк Л.М., методист із української мови та літератури Сумського ОІППО, організовала засідання мистецької студії «Я рідний край та мову солов’їну у вишивку свою вплела» за участі заслуженої майстрині декоративно-ужиткового мистецтва Л. М. Кириченко.

 

Кіровоградська область

 

Атмосферу щирості й добра створили для 26 учасників фінального етапу конкурсу в гімназії імені Тараса Шевченка. На урочистості з нагоди завершального акорду змагання до обласного центру прибули вчителі, викладачі української мови й літератури та студенти з різних куточків області, а також почесні гості.

Присутні на святі були раді бачити Людмилу Кричун, голову журі ІІІ (обласного) етапу, декана факультету філології і журналістики Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, Володимира Хоменка, завідувача сектору Інституту модернізації змісту освіти», Ірину Голубенко, начальника відділу Управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації, Адама Бика, заступника директора з  науково-дослідної діяльності та міжнародного співробітництва Кіровоградського ОІППО.

Переможців конкурсу та вчителів-наставників нагороджено подарунками, Дипломами, Подяками управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації.

 

 

Полтавська область

 

У день проведення фіналу конкурсу гостей зі всієї Полтавщини зустрічала Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека імені І.П.Котляревського.

Захід відкрив Іван Волик, завідувач сектору Інституту модернізації змісту освіти, який зачитав звернення Міністра освіти і науки України Гриневич Л.М. до учасників конкурсу. Переможців ІІІ етапу. нагородили дипломами, книжками та пам’ятним значком, учителів та викладачів – грамотами Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації.

Учасників конкурсу вітали концертною програмою студенти Полтавського музичного училища імені М.В.Лисенка (директор Демченко М.М.). Гостями заходу були Зелюк В.В., ректор ПОІППО Степаненко М.І., ректор ПНПУ; Кульчинський М.Г., голова обласного товариства «Просвіта».

 

 

Київська область

 

 

Новосілківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Києво-Святошинської районної державної адміністрації стала місцем справжнього свята, що утверджує безсмертя Кобзаря, рідної мови. Конкурс об’єднав тих, хто любить Україну, хто шанує творчість генія, мову, культуру, традиції нашої нації.

На урочистостях виступив Павло Копосов, старший науковий співробітник Інституту модернізації змісту освіти. Він нагородив дипломами І, ІІ, ІІІ ступенів переможців ІІІ етапу конкурсу та  передав учасникам змагання щирі вітання Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич.

До вітань приєдналися учні Новосілківської школи, номери самодіяльності яких стали справжньою окрасою свята.

Теплі слова вдячності та поваги прозвучали на адресу мудрих, завжди готових до звершень педагогів, які завжди поруч із юними шевченкознавця.

 

 

Миколаївська область

 

У Миколаєві на урочистості з нагоди фіналу конкурсу до Миколаївської гімназії №2 приїхало понад двісті учнів, студентів та їх наставників, почесних гостей.

Привітали учасників святкового дійства Наталія Забуга, завідувач сектору Інститут модернізації змісту освіти, Олена Удовиченко, директор департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації; Василь Шуляр, директор Миколаївського ОІППО, заслужений учитель України. Вони наголосили на важливості вивчення і популяризації української мови та утвердженні її державного статусу, повсякденного спілкування нею в соціумі та побажали учасникам творчої наснаги, упевненості та перемог у чесній боротьбі.

Під час заходу відбулася церемонія нагородження переможців обласного етапу конкурсу.

Виступи юних артистів Миколаївського муніципального коледжу додали гарного настрою конкурсантам, які потім у відведений час виконали письмові завдання.

 

 

Волинська область

 

Два століття українська нація намагається осмислити феномен появи національного Пророка, зрозуміти глибинні джерела його творчості, долучитися до життєдайних сил художнього слова Тараса Шевченка.

На Волині, як і в усіх регіонах України, проходили всі етапи ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Журі на чолі з Ніною Петрівною Литвинюк (Горик), членом Волинської організації Національної спілки письменників України, лауреатом багатьох літературних премій, заслуженим учителем України, а також Ольгою Василівною Яблонською, доцентом Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, визначило 31 переможця третього (обласного) етапу, які й отримали право змагатися у фіналі цього престижного конкурсу.

Урочистості з нагоди цієї знакової події відбулися базі Державного професійно-технічного навчального закладу «Луцьке вище професійне училище будівництва та архітектури».

Учасникам фінального етапу вручили дипломи, а наставникам, які виплекали юні таланти – грамоти управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації.

Із вітальним словом та з побажаннями нових перемог учасникам звернулася до присутніх Галина Коломоєць, науковий співробітник відділу Інституту модернізації змісту освіти, яка зачитала присутнім звернення міністра освіти і науки України Лілії Гриневич. Творчого натхнення і високих здобутків учасникам фінального етапу побажали Людмила Плахотна, начальник управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації, голова оргкомітету конкурсу, Петро Олешко, ректор Волинського ОІППО.

 

 

Луганська область

 

 

За дев’ять років проведення на Луганщині Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка його учасники та організатори вкотре переконалися, наскільки важливо нам усім знати літературно-мистецьку творчість Великого Кобзаря, яка відіграє надзвичайну роль в утвердженні цінностей відкритого демократичного суспільства

У Луганській області були проведені всі чотири етапи ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка, загалом до участі в яких долучилися 12 тисяч обдарованих талановитих дітей та студентської молоді. Змагання  відбулись на належному організаційному рівні та сприяли розвитку їх творчого потенціалу, заохоченню учнів і студентів до вивчення української мови, підвищенню рівня мовної та мовленнєвої компетентностей. І це найвище визнання значущості цього творчого марафону.

У межах конкурсу проводились мовно-літературні турніри «Таїна слова», «Наша мова калинова», «Образне слово Луганщини», вікторини «Знавці українського слова», «Мово рідна моя, не мовчи», засідання літературних гуртків під гаслом «Поезія – це завжди неповторність», зустрічі з цікавими людьми. Влаштовувались книжкові виставки, літературні читання творів Тараса Шевченка.

Фінал конкурсу проходив у актовій залі Сєвєродонецької школи № 20. У ньому взяли участь 19 учнів 5–11 класів закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти, 12 студентів/курсантів закладів вищої освіти.

Учасників фінального етапу конкурсу привітали Тетяна Ткачова, заступник директора Департаменту освіти і науки Луганської облдержадміністрації, Ірина Цимбал, директор Луганського ОІППО, Галина Бондаренко, завідувач кафедри української філології та журналістики Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, голова журі ІІІ етапу конкурсу; методисти Луганського ОІППО, учителі й батьки конкурсантів.

Учитель української мови та літератури Сєвєродонецької ЗОШ № 14 Тетяна Кукуста зачитала привітання учасникам конкурсу від Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич.

Усіх присутніх на урочистостях вітали юні таланти Сєвєродонецької ЗОШ № 10.

Учасники фінального етапу конкурсу отримали від оргкомітету подарунки та дипломи переможців ІІІ етапу змагання.

 

 

Івано-Франківська область

 

На Прикарпатті у підсумковому етапі змагання взяли участь 36 фіналістів, які прибули для виконання останнього конкурсного випробування до обласного центру до гостинного Приватного навчального закладу «Університет Короля Данила».

Перед початком конкурсу відбулося свято нагородження учасників фінального етапу. Знавців творчості Тараса Шевченка привітали Тетяна Гінетова, завідувач сектору ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Інна Данилюк, директор коледжу ПВНЗ Університет Короля Данила, Наталія Уманців, завідувач лабораторією суспільно-філологічних дисциплін Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Переможці обласного етапу та їх наставники були нагороджені дипломами та грамотами департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської облдержадміністрації. Окрім того, учні та студенти отримали подарунки – книги сучасних письменників Прикарпаття.

 

 

Херсонська область

 

За перемогу у фіналі IX Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської і студентської молоді імені Тараса Шевченка на Херсонщині змагався 31 учасник, які зібралися для виконання конкурсних завдань в стінах Комунального вищого навчального закладу «Херсонська академія неперервної освіти».

Учасників мовно-літературного конкурсу вітали Ірина Жорова, проректор КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти»,  Ніна Левенець, заступник директора Департаменту освіти, науки та молоді Херсонської ОДА; Василь Загороднюк, письменник, голова Херсонської обласної організації «Національна спілка письменників України», лауреат національної премії імені Яра Славутича, голова журі II етапу конкурсу серед студентської молоді; Людмила Марецька, завідувач навчально-методичної лабораторії української мови і літератури.

Зі щирими побажаннями успіхів до конкурсантів звернувся Борис Кремінський, доктор педагогічних наук, заслужений учитель України, головний науковий співробітник Інституту модернізації змісту освіти, який зачитав конкурсантам та їхнім учителям вітальний лист від Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич.

Яскравим мистецьким доповненням заходу стали музичні композиції у виконанні народного хорового колективу «Жайвір», зразкового аматорського ансамблю бандуристів «Червоні струни» та глибокі й зворушливі слова поезій херсонських поетів на честь Т.Г. Шевченка.

 

Одеська область

 

Фінальний етап конкурсу відбувся за підтримки Департаменту освіти і науки Одеської ОДА та Одеської академії неперервної освіти.

На урочистостях із нагоди мовно-літературного свята голова журі Дмитро Дроздовський привітав переможців обласного етапу змагання та вручив їм дипломи.

Фіналістів конкурсу вітали Світлана Свінтковська, завідувачка науково-методичної лабораторії української мови та літератури, зарубіжної літератури, мов і літератур національних меншин Одеської академії неперервної освіти, Сергій Дмитрієв, голова Одеської обласної організації Національної спілки письменників України, відмінник освіти України, Галина Могильницька, старший викладач Одеської АНО, заслужений працівник освіти України, а також  батьки, учителі, громадськість.

Конкурс завершився святковим концертом учнів та педагогічного колективу Одеської спеціалізованої школи №117 І-ІІІ ступенів. Шевченкове слово лунало вустами юного покоління –  майбутнього нашої нації, звучала українська пісня у виконанні народного кобзаря Одеси Павла Розенка, захоплював енергією присутніх запальний танок.

 

 

Донецька область

 

 

Морозного ранку 2 лютого 2019 року двері Краматорської української гімназії Краматорської міської ради гостинно відчинилися для 34 юних філологів Донеччини. Учнівська та студентська молодь з’їхалася з усіх куточків області для участі в ІV (фінальному) етапі ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка. Ці діти розуміють актуальність Кобзаревого слова, його важливість для піднесення національної свідомості українців. Тому у своїх творах школярі та студенти Донеччини, розмірковуючи над долею України, наголошують на тому, що поезія Тараса Шевченка співзвучна із сьогоденням і залишиться взірцем для нових поколінь.

Підтримкою для учасників фінального етапу конкурсу стало привітання Міністра освіти і науки України Лілії Михайлівни Гриневич, яка побажала всім здійснити несподіване відкриття під час виконання завдань, щоб Шевченкове слово спрямовувало до самопізнання та руху вперед.

Під час урочистої частини ведучі щиро привітали призерів обласного етапу цього філологічного змагання, гостей заходу, які прийшли порадіти за учасників та надихнути їх на нові звершення та перемоги. Яскравим подарунком для присутніх стали пісенні та танцювальні номери учнів Краматорської гімназії. Юні словолюбці отримали дипломи переможців ІІІ етапу та книжки.

У важкі для Донеччини й усієї України часи учні та педагоги вшанували пам’ять героїв Крут, загиблих воїнів АТО, захисників Донецького аеропорту хвилиною мовчання.

Сподіваємося, що донецькі школярі та студенти гідно представлять рідний край на фінальному етапі ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка, демонструючи власну позицію щодо розуміння творчої спадщини Великого Кобзаря.

Відділ української мови та літератури Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти щиро вдячний тим педагогам і батькам, які спрямовують своїх учнів і дітей до нових звершень, а також адміністрації та педагогічному колективу Краматорської української гімназії за високий рівень вирішення організаційних питань фінального етапу конкурсу.

 

Місто Київ

 

У столиці України фінал конкурсу відбувся в Інституті післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка

За результатами ІІІ (міського) етапу за перемогу в мовно-літературному змаганні боролися 20 учнів 5 – 11 класів, 10 студентів закладів вищої освіти, а також 3 курсантки Національної академії Служби безпеки України.

 

Черкаська область

 

Із гордістю вимовляє людство ім’я великого поета українського народу Тараса Шевченка. Воно оповите невмирущою любов’ю і славою. Сьогодні ми звертаємось до поета, який став для України заповітною думою й безсмертною піснею, вшановуємо його творчу спадщину проведенням престижних літературно-мовних змагань.

На урочистому відкритті фінального етапу конкурсу в Черкаському ОІППО були присутні 34 переможці ІІІ (обласного) етапу конкурсу, а також учителі, викладачі, методисти, батьки, регіональні ЗМІ. Усіх присутніх привітав Андрій Паньков, начальник відділу Інституту модернізації змісту, який зачитав і передав обдарованим черкаським учням вітальний лист від Міністра освіти і науки України Лілії Михайлівни Гриневич.

До привітань долучилися Валентина Ткаченко, заступник начальника управління освіти і науки Черкаської ОДА, Галина Назаренко, проректор із науково-методичної роботи Черкаського ОІППО, які побажали конкурсантам наснаги, креативності, успіхів у реалізації творчих задумів і перемог, а педагогам та батькам – сили і натхнення виховувати справжніх інтелектуалів і патріотів нашої держави.

Від учасників конкурсу виступила фіналістка змагань Криворучко Поліна, учениця 5 класу Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7, якій участь у конкурсі дала можливість наблизитись до духовно багатої спадщини геніального поета. Також фіналістка продекламувала власну поезію, поштовхом до написання якої стали Кобзареві слова.

Шквал оплесків і захоплення присутніх викликали своїм творчим талантом вихованці закладів освіти Смілянського району,  зокрема танцювальні та  вокальні колективи.

Організатори конкурсу гідно оцінили досягнення творчої молоді та її наставників: усі фіналісти отримали дипломи й цінні подарунки, а вчителі – подяки.

 

Хмельницька область

 

Двадцять шість переможців обласного етапу конкурсу прибули до ліцею №15 міста Хмельницького.

Перед початком виконання конкурсних завдань талановитих учнів та студентів привітали Альвіна Ковбасинська, завідувач сектору Інституту модернізації змісту освіти, Віктор Берека, ректор Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Світлана Манзюк, методист української мови та літератури Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

 

Житомирська область

 

Молодь Житомирщини, щедрого древлянського краю, взяла активну участь у фінальному етапі конкурсу. Урочистості з нагоди мовно-літературного свята та написання конкурсних робіт 32 учасниками змагання відбувалися на базі комунального закладу «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти».

Учасників вітали науковий співробітник Інституту модернізації змісту освіти Оксана Вернидуб, заступник директора ОІППО М.К. Сюравчик, методист лабораторії методичного забезпечення К.І. Колесник. Музичне вітання прозвучало від Ірини Кочук бандуристки Житомирської обласної філармонії імені Святослава Ріхтера, лауреата всеукраїнських і міжнародних конкурсів.

Зауважимо, що переможець конкурсу 2018 року Валерія Шарова, учениця 6 класу ЗОШ І-ІІІ ступенів № 28 м. Житомир імені гетьмана Івана Виговського, стала стипендіатом Президента України. Кошти, зароблені інтелектуальною працею, вона направляє на благодійність. Дівчинка витратила стипендію на проведення конкурсу читців творів Тараса Шевченка серед учнів початкових класів своєї школи. Частину стипендії Валерія щомісяця перераховує дітям, які потребують коштів на лікування.

Якщо Тарас Шевченко спонукає учнів на такі вчинки, то в України є велике майбутнє – майбутнє світлих добрих дитячих сердець.

 

Львівська область

У місті Лева фіналістів конкурсу та гостей приймали у ЗОШ І-ІІІ ступенів №62.

Із вітальним словом до дітей та присутніх у залі педагогів, батьків та гостей звернулася п. Людмила Черкаська, завідувач сектору Інституту модернізації змісту освіту, яка оголосила привітання Міністра освіти і науки України п. Лілії Гриневич.

Із побажаннями віри у власні сили, творчий талант та успіх дітей виступила п. Любомира Мандзій, директор Департаменту освіти та науки Львівської ОДА, яка водночас й подякувала батькам за їхню підтримку у формуванні й розвитку творчих здібностей власних дітей, адже саме вони є майбутніми будівничими України. Також теплі слова для учасників лунали з уст п. Наталії Пастушенко, заступника директора з наукової роботи ЛОІППО, яка подякувала дітям за те, що відкривають у власних творчих роботах нові грані розуміння таланту та величі Кобзаря.

Переможців обласного етапу змагання нагородили дипломами та книжковими подарунками, а також відзначили їхніх наставників, які долучилися до підготовки дітей до конкурсу.

Опісля позитивно налаштовані 35 учасників змагання продовжили свою творчу працю в затишних і теплих класах і з шевченківськими словами в серці висловлювали на папері власні думки, мрії, сподівання і побажання…

Нехай їхній творчий політ думки буде настільки ж високим, шедевральним, як і нашого генія – Тараса Шевченка…

 

Чернівецька область

 

Дорогоцінною перлиною у золотій скарбниці духовності українського народу виблискує ім’я Тараса Григоровича Шевченка, тому учнівська та студентська молодь Буковини активно долучилася до міжнародного мовно-літературного змагання для вшанування його творчої спадщини.

Урочисте відкриття фінального етапу конкурсу відбулося на базі Чернівецького вищого професійно-технічного училища радіоелектроніки. Учасників змагання привітали Євгенія Науменко, методист Інституту модернізації змісту освіти, Мар’яна Унгурян, начальник відділу Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА, Михайло Павлюк, завідувач сектору Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА, Григорій Білянін, директор ІППО, Євгенія Квітень, завідувач НМЦ суспільно-гуманітарних дисциплін ІППО, Савелій Одайський, директор Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки, Галина Писаревська, заступник директора з навчально-виробничої роботи ЧВПУР, викладачі та вчителі.

Гарний настрій і бойовий дух забезпечили звернення до конкурсантів Міністра освіти Лілії Гриневич, яке зачитала Є.Науменко, а також нагородження переможців попереднього етапу, вчителів та викладачів; настановчі слова освітянської родини, патріотичні виступи вихованців Чернівецького обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини».

Справжньою родзинкою свята став виступ учасника конкурсу Олександра Савки, учня Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ст. №27.

Щира подяка керівництву Чернівецького вищого професійно-технічного училища радіоелектроніки за бездоганну організацію роботи, гостинність, теплу атмосферу та співпрацю у закладі під час проведення фіналу конкурсу.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×