Визначено переможців регіональних етапів змагань “Роботрафік-2019”

Запровадження інноваційних напрямів STEM-освіти, популяризація науково-технічної творчості, залучення учнівської молоді до робототехніки, електроніки, створення і програмування роботизованих систем та привернення уваги до вивчення правил дорожнього руху, проблем безпеки на дорогах в ігровій формі – такі амбітні завдання поставили організатори всеукраїнського змагання «Роботрафік – 2019», патронат над якими здійснює також і ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

Зауважимо, що на початку березня 2018 року були проведені пілотні змагання у Києві. Опісля них розпочалася інтенсивна робота для передачі естафети зі столиці регіонам. Десять регіональних команд долучилися до підготовки.

За перемогу змагаються  команди  у складі учнів 3-11 класів закладів освіти, студентів професійних (професійно-технічних), вищих закладів освіти.

Змагання проводяться за категоріями:

– рух по моделі міського транспорту із дотриманням правил дорожнього руху;

– рух із максимальною швидкістю по гоночній трасі;

– конкурс ідей щодо підвищення безпеки дорожнього руху;

– тест на знання правил дорожнього руху;

– тривимірне моделювання у CAD-системі;

– фрістайл (технічне конструювання пристроїв або самохідних машин).

Команди-переможці представлятимуть свій регіон на фінальних змаганнях у Києві 22 лютого 2019 року, що будуть проходити на базі НВК №141 «ОРТ».

Регіональні етапи змагань вже відбулися:
 

Західний регіон (Чернівецька, Івано-Франківська, Рівненська, Волинська, Хмельницька, Львівська, Тернопільська області)

26 січня 2019 року на базі Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді відбувся регіональний етап Всеукраїнських змагань «Роботрафік-2019» для учнів і вихованців закладів загальної середньої та позашкільної освіти західного регіону (з Чернівецької, Івано-Франківської, Рівненської, Волинської, Хмельницької, Львівської, Тернопільської областей).

Організаторами регіонального етапу Всеукраїнських змагань «Роботрафік-2019» у Чернівцях виступили: Департамент освіти і науки Чернівецької ОДА, Чернівецька філія ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Чернівецький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді, Навчальний STEM-центр «Сократ».

Урочисте відкриття розпочалось виступом Любові Миколаївни Тарангул, начальника Чернівецької філії ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», яка зазначила, що метою змагання є розвиток інноваційних напрямів STEM-освіти, популяризації науково-технічної творчості, робототехніки, електроніки, створення і програмування роботизованих систем та формування в учнівської молоді життєвих навичок безпеки дорожнього руху.

Плешко Петро Денисович, директор Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, побажав учасникам успіхів і висловив сподівання, що проведення регіонального етапу Всеукраїнських змагань «Роботрафік-2019» вперше у Чернівцях саме на базі Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді стане новим етапом розвитку закладу як базового для обміну досвідом між учнями та вихованцями закладів загальної середньої та позашкільної освіти західного регіону, їх педагогами та наставниками у напрямку розвитку конструкторської, винахідницької діяльності, популяризації науково-технічної творчості, робототехніки, електроніки.

З вітальним словом до присутніх також звернулися представники Головного управління Національної поліції у Чернівецькій області: Анна Харена, старший інспектор сектора зв’язків з громадськістю та Оксана Гринчак, інспектор управління патрульної поліції.

Заступник директора Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, Чернега Ірина Аркадіївна та керівник гуртків Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, кандидат фізико-математичних наук, Кондрюк Денис Васильович, ознайомили учасників з умовами проведення змагань та іншими організаційними моментами.

Участь у регіональному етапі Всеукраїнських змагань «Роботрафік-2019» у Чернівцях взяли команди закладів освіти Чернівецької та Тернопільської областей: кафедри комп’ютерних систем та мереж Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича, державного вищого навчального закладу «Чернівецький політехнічний коледж», Заліщицької державної гімназії ім. братів Гнатюків, Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

За підсумками змагань членами авторитетного журі, у складі яких працювали викладачі відповідних дисциплін, керівники гуртків, представники Головного управління Національної поліції у Чернівецькій області, було визначено переможців:

І місце виборола команда державного вищого навчального закладу «Чернівецький політехнічний коледж»;

ІІ місце – команда Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді;

ІІІ місце – команда Заліщицької державної гімназії ім. братів Гнатюків Тернопільської області.

Команди-переможці нагороджені Кубками та Грамотами Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА.

Всеукраїнські змагання «Робототрафік» покликані не тільки наочно продемонструвати необхідність дотримання правил дорожнього руху, а й пробудити в студентів, учнів і вихованців гуртків інтерес до отримання додаткових знань і навичок в областях автомобілебудування, мехатроніки і програмування з метою проектування та створення складних роботизованих систем. Саме під таким гаслом і проходив регіональний етап Всеукраїнських змагань «Роботрафік-2019» у Чернівцях.

Сумська область

Естафету всеукраїнського змагання «Роботрафік – 2019» прийняли Суми. Обласний етап змагань відбувся на базі Сумського державного університету за сприяння та активної підтримки ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Сумського державного університету, Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та Благодійної організації «Благодійна установа «Освітні ресурси і технологічний тренінг».

Учасників та гостей щиро привітав координатор та член організаційного комітету змагання Сергій Дзюба.

«Метою змагань є запровадження інноваційних напрямів STEM-освіти, популяризація науково-технічної творчості, залучення учнівської молоді до створення та програмування роботизованих систем, привернення уваги до вивчення правил дорожнього руху, проблем безпеки на дорогах»,- відзначив він.

За перемогу змагалися 4 команди освітніх закладів Сумської області. Їх учасники відповіли на запитання тесту про правила дорожнього руху, а створені ними роботомобілі продемонстрували рух по моделях трас – гоночній та міській (з дотриманням правил дорожнього руху).

За результатами змагання компетентне журі під головуванням Олексія Дрозденка, кандидата фізико-математичних наук, визначило переможця. Ним стала команда «SOGIBOT» Комунального закладу Сумської обласної ради «Сумська обласна гімназія-інтернат для талановитих та творчо обдарованих дітей» (керівник Ковбасістий В.В, учитель фізики та інформатики).

Херсонська область

Запровадження інноваційних напрямів STEM-освіти, популяризація науково-технічної творчості, залучення учнівської молоді до робототехніки, електроніки, створення і програмування роботизованих систем та привернення уваги до вивчення правил дорожнього руху, проблем безпеки на дорогах в ігровій формі – такі амбітні завдання поставили організатори всеукраїнського змагання «Роботрафік – 2019», патронат над якими здійснює також і ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

В Херсонському державному університеті відбувся обласний етап змагань «Роботрафік – 2019», координаторами роботи якого були Наталія Кушнір, декан факультету комп’ютерних наук, фізики та математики ХДУ, та Наталія Валько, доцент кафедри інформатики, програмної інженерії та економічної кібернетики ХДУ.

Переможцями цих захоплюючих змагань у Херсоні стали: команда «Робот» (Грабовський Богдан, тренер Болгарин Тимофій), яка посіла перше місце; команда «Інгулецька ЗОШ» (Воронов Микола, Жатіков Артем, Сидорович Сергій, керівник Желуденко Павло Сергійович) – вона виборола почесне друге місце; третій результат показала команда «Школа 24» (Кокорєв Олексій, Валько Володимир, тренер Петров Олександр).

«Основним надбанням проведених змагань став досвід та впевненість у своїх силах, який отримали діти та тренери команд. Море драйву та переживань відчули усі учасники», – зазначила у вітальному слові за підсумками змагання Наталія Валько.

Відділ STEM-освіти Інституту модернізації змісту освіти дякує всім, хто підтримав ініціативу Херсонського державного університету: команді всеукранських змагань «Роботрафік», їх координатору С. Дзюбі за поради в організації цього заходу, а також постійним партнерам DataArtKherson та Logicify, які надалі призи переможцям змагань.

Дніпропетровська область

У вересні 2018 року в Дніпропетровській області стартував пілотний проект з робототехніки – один з найбільш перспективних напрямків у сфері IT-технологій. У семи закладах загальної середньої та позашкільної освіти відкрилися унікальні школи робототехніки, що забезпечені найсучаснішим обладнанням. 17 січня 2019 року на базі комунального закладу вищої освіти «Дніпровська академія неперервної освіти» Дніпропетровської обласної ради вперше проведені обласні змагання «Роботрафік – 2019», у яких взяли участь 16 команд (67 учасників).

Компетентне журі визначило переможців. Почесне І місце посіла команда комунального позашкільного навчального закладу «Дніпропетровський обласний центр науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді», ІІ місце виборола команда ГО «Броботс», ІІІ місце у команди КПНЗ «Центр позашкільної роботи» Павлоградської міської ради. Дякуємо організаторам змагань – департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації, комунальному позашкільному навчальному закладу «Дніпропетровський обласний центр науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді», комунальному закладу вищої освіти «Дніпровська академія неперервної освіти» Дніпропетровської обласної ради за підтримку талановитої молоді!

м. Київ
19 січня 2019 року на базі спеціалізованої школи №3 із поглибленим вивченням інформаційних технологій відбувся Київський регіональний етап змагань «Роботрафік – 2019″. За перемогу змагалися 6 команд. Перед учасниками були поставлені нелегкі завдання з 4-х категорій: запрограмувати машину-робота, що проїде міською та швидкісною трасою із дотриманням правил дорожнього руху, захистити проект, що стосується підвищення безпеки на дорозі та скласти тест із ПДР. За результатами напружених, але цікавих змагань переможцями стали учні команди «Volsi» (КЗКОР “Володарська CЗОШІ ІІ-ІІІ ст. – Центр реабілітації”), II місце посіли «Робо-тяги» (Скандинавська гімназія), III місце поділили між собою команда Коледжу інженерії та управління Національного авіаційного університету «CIM Labs» та команда спеціалізованої школи №3 із поглибленим вивченням ІТ міста Києва «Technics»; IV місце у команди КЗПО “Центр творчості дітей та юнацтва Святошинського району міста Києва” «RobotGo», V місце отримала ще одна команда Скандинавської гімназії  – «Re:creators». Вітаємо всіх учасників змагань! Ви неймовірно талановиті, креативні,   по-справжньому захоплені сучасними технологіями учні! Окрема подяка організаторам змагань! Ваша енергія і небайдужість допомагають віднайти та підтримувати нові обдарування. Фотозвіт про змагання можна переглянути за посиланням: https://goo.gl/7×5696

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×